Search
Asset 2

سناتورهای ایالتی ویرجینیا از رئیس‌ جمهور آمریکا می‌خواهند که به موضوع آزار و شکنجه فالون گونگ در چین رسیدگی کند

(FALUNINFO.NET)
(FALUNINFO.NET)

نوشته: مینگهویی

سناتور مارک پیک و سناتور چپمن پترسن از ویرجینیا در ۳۰ ژانویه ضمن نوشتن نامهای به رئیسجمهور جو بایدن، از او خواستند برای پایان دادن به آزار و شکنجه تمرینکنندگان فالون گونگ در چین دست به اقداماتی بزند. سناتور پیک نماینده منطقه ۲۲ و سناتور پیترسن نماینده منطقه ۳۴ است.

فالون گونگ روشی معنوی شامل تمرینات مدیتیشن برای پاکسازی جسم و ذهن است که از سال ۱۹۹۹ میلادی تاکنون، تمرینکنندگان آن در چین از سوی رژیم کمونیستی حاکم بر این کشور تحت آزار و شکنجه قرار دارند.

در سال ۲۰۲۰، این دو سناتور ایالتی و ۴۷ عضو مجمع عمومی ویرجینیا به مایکل پمپئو، وزیر امور خارجه وقت ایالات متحده، نامه نوشتند و از ایالات متحده خواستند به توقف برداشت بیرحمانه اعضای بدن تمرینکنندگان فالون گونگ بهدست حزب کمونیست چین (حکچ) کمک کند. از آن زمان، نزدیک به ۳۰ دولت محلی در ویرجینیا قطعنامههایی را در محکومیت سرکوب فالون گونگ در چین تصویب کردهاند.

در فوریه ۲۰۲۲، مجمع عمومی ویرجینیا قطعنامه شماره ۹ (اِچ.آر.۹) مجلس نمایندگان را تصویب کرد که خواستار پایان دادن به آزار و شکنجه فالون گونگ در چین بود. عنوان این قطعنامه دوحزبی این است: «محکوم کردن آزار و شکنجه تمرینکنندگان فالون گونگ بهدست حزب کمونیست چین

نامهای که سناتورهای  ایالت ویرجینیا، مارک پیک و چپمن پترسن، به رئیسجمهور بایدن نوشتند.

در ادامه، متن این نامه ارائه شده است:

قبل از هر چیز میخواهم از شما برای خدمت به کشورمان و وقت و توجهی که صرف این نامه میکنید تشکر کنم. اینجانب مارک پیک، سناتور ایالتی از منطقه سناتوری ۲۲ هستم. من این افتخار را دارم که به مردم بزرگ ساکن در لینچبرگ تا گوچلند (ویرجینیا) خدمت کنم. اینجانب از سال ۲۰۱۷ به این منطقه خدمت کردهام و این نامه را مینویسم تا نگرانی عمیق خود را درخصوص تهدیدی ابراز کنم که مردم ویرجینیا و آمریکا از جانب حزب کمونیست چین (ح.‌ک.چ) با آن روبهرو هستند. اقدامات ح.‌ک.‌چ منعکسکننده موارد نقض حقوق بشر است، و اینجانب از شما، آقای رئیسجمهور، میخواهم به جنایاتی که حزب کمونیست چین مرتکب شده است، همراه با خطراتی که این حزب ایجاد میکند، رسیدگی کنید.

قطعنامهای را ضمیمه این نامه کردهام که در مجلس سنای ایالت ویرجینیا از آن حمایت کردهام و حزب کمونیست چین را بهدلیل آزار و شکنجه تمرینکنندگان فالون گونگ محکوم میکند. آن در سال ۲۰۲۲، در مجلس نمایندگان ویرجینیا معرفی شد. فالون گونگ یک تمرین معنوی است، شامل تمرینات مدیتیشن چیگونگ با محوریت اصول حقیقت، نیکخواهی و بردباری. این قطعنامه نمیتواند در سنای ویرجینیا تصویب شود، زیرا در محدوده اختیارات این ایالت نیست. اما مجلس نمایندگان ویرجینیا توانست این قطعنامه را در جلسه سال ۲۰۲۲ معرفی کند. این موضوعی مربوط به فدرال است، بنابراین از دولت فدرال ایالات متحده میخواهم اقدامات لازم را انجام دهد.

اینجانب از این قطعنامه حمایت میکنم، زیرا هیچ فردی نباید بهخاطر اعمال معنوی خود مورد آزار و اذیت قرار گیرد. اما متأسفانه تمرینکنندگان فالون گونگ بهدلیل ابراز عقاید معنوی خود همچنان مورد آزار و شکنجه قرار میگیرند. بنابراین با درنظر گرفتن این نگرانیها، مایلم بر اهمیت و فوریت شدید در پرداختن به تهدید ح.‌ک.‌چ تأکید کنم. بازهم بابت وقت و توجهی که صرف کردید سپاسگزارم.

ارادتمند،

مارک جِی. پیک

رونوشت: جِی. چپمن پترسن، سناتور ایالت ویرجینیا

فالون دافا (یا همان فالون گونگ) را نخستین بار آقای لی هنگجی در سال ۱۹۹۲ در چانگچون (چین) به مردم معرفی کردند. این روش معنوی اکنون در بیش از ۱۰۰ کشور و منطقه در سراسر جهان تمرین میشود. میلیونها نفر که از آموزههای مبتنی بر اصول حقیقت، نیکخواهی و بردباری این تمرین استقبال کردهاند و پنج تمرینش را آموختهاند، بهبود در وضعیت سلامتی و خوشبختی را تجربه کردهاند.

جیانگ زمین، رئیس پیشین حزب کمونیست چین (ح.‌ک.‌چ)، محبوبیت روزافزون این روش معنوی را تهدیدی برای ایدئولوژی الحادی حزب در نظر گرفت و در ۲۰ ژوئیه ۱۹۹۹ دستور ممنوعیت گروه فالون گونگ را صادر کرد.

ح‌.ک‌.چ تحت هدایت شخص جیانگ، اداره ۶۱۰ را تأسیس کرد که یک سازمان امنیتی فراقضایی، با قدرتی فراتر از سیستمهای پلیس و قضایی و تنها وظیفه آن اجرای آزار و شکنجه فالون گونگ است.

وبسایت مینگهویی درگذشت هزاران تمرینکننده فالون گونگ در طول ۲۳ سال گذشته را تأیید کرده است. با توجه به مسدودسازی اطلاعات از سوی حزب کمونیست چین و مشکلات مربوط به کسب اطلاعات درباره چین، تخمین زده میشود که تعداد واقعی مرگومیر بسیار بیشتر باشد. افراد بیشتری بهخاطر ایمانشان به زندان افتاده و شکنجه شدهاند.

شواهد مشخصی وجود دارد مبنیبر اینکه حزب کمونیست چین اقدام به برداشت اعضای بدن تمرینکنندگان بازداشتشده میکند که بهمنظور تهیه عضو پیوندی در صنعت پیوند عضو به قتل میرسند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی