Search
Asset 2

مشاور سابق امنیت ملی افغانستان: همفکران طالبان از آلمان اخراج شوند

مشاور سابق امنیت ملی افغانستان می‌گوید در میان افغانستانی‌هایی که از دست رژیم تروریستی طالبان فرار کرده‌اند، اقلیت کوچکی همفکر طالبان وجود دارد که باید از آلمان اخراج شوند.
رانگین دادفر اسپانتا مشاور امنیت ملی افغانستان در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ ریاست جمهوری در کابل در ۳۰ ژانویه ۲۰۱۴ صحبت می‌کند. (SHAH MARAI/AFP via Getty Images)

مشاور سابق امنیت ملی افغانستان می‌گوید در میان افغانستانی‌هایی که از دست رژیم تروریستی طالبان فرار کرده‌اند، اقلیت کوچکی همفکر طالبان وجود دارد که باید از آلمان اخراج شوند.

رنگین دادفر اسپنتا وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی افغانستان در دوره تشکیل جمهوری در افغانستان در صفحه ایکس خود با اشاره به حمله یک جوان افراط‌گرا به پلیس آلمان نوشته است که بسیاری از مردم افغانستان که از دست تهدید طالبان فرار کرده‌اند، به ویژه زنان شایسته این هستند که محافظت شوند.

او به زبان آلمانی افزوده است که در میان کسانی که به آلمان آمده‌اند، اقلیتی وجود دارند که همفکر طالبان هستند و از «آپارتاید جنسیتی» حمایت و براساس آن عمل می‌کنند. این افراد باید فورا از آلمان اخراج و به افغانستان (تحت حاکمیت طالبان) بازگردانده شوند.

یک افسر پلیس جوان که روز جمعه در جریان حمله یک مهاجم اسلام‌گرا به تظاهرات ضداسلام در شهر مانهایم آلمان با ضربات چاقو مجروح شده بود، روز یکشنبه جان خود را از دست داد.

وزیر کشور آلمان روز سه‌شنبه اعلام کرد: «برای من روشن است که افرادی که بالقوه تهدیدی برای امنیت آلمان هستند باید به سرعت اخراج شوند که این شامل فرستادن افراد به افغانستان و سوریه نیز می‌شود.»

به گفته این مقام سابق افغانستان، حمله مانهایم نشان داد تمام کسانی که با نظم آزاد دموکراتیک مبارزه می‌کنند، باید از طریق مجاری قانونی مجازات شوند و به تروریسم نباید احترام گذاشت.

بعد از این حمله، موجی از نگرانی در میان جامعه پناهجویان افغانستان در آلمان بوجود آمده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی