Search
Asset 2

۶ نامزد جمهوری‌خواه واجد شرایط شرکت در اولین مناظره کمیته ملی جمهوری‌خواهان شدند 

شش نامزد جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری واجد شرایط شرکت در اولین مناظره کمیته ملی جمهوری‌خواهان در ۲۳ اوت شده‌اند
(GettyImages/Persian Epoch Times)

شش نامزد جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری واجد شرایط شرکت در اولین مناظره کمیته ملی جمهوری‌خواهان در ۲۳ اوت شده‌اند و حداقل دو نفر دیگر از ۱۴ نامزد این حزب احتمالاً در هفته‌های آینده مشخص خواهند شد. 

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق، ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا، ویوک راماسوامی کارآفرین فناوری، نیکی هیلی سفیر سابق سازمان ملل در دولت ترامپ، تیم اسکات سناتور کارولینای جنوبی و کریس کریستی فرماندار سابق نیوجرسی، معیارهای کمیته ملی جمهوری‌خواهان را برای حضور در این مناظره برآورده کردند. 

هر چند در حال حاضر ۶ کاندیدای حزب جمهوری‌خواه واجد شرایط حضور در این مناظره شده‌اند و احتمالاً مایک پنس معاون رئیس جمهور سابق و آسا هاچینسون فرماندار سابق آرکانزاس نیز به آنها اضافه شوند اما این بدان معنا نیست که همه آنها در مناظره کمیته ملی جمهوری‌خواهان حاضر خواهند شد. 

دونالد ترامپ که تا کنون در همه نظرسنجی‌ها پیشتاز است احتمالاً در مناظره‌های انتخاباتی که قرار است در میان نامزدهای جمهوری‌خواه برگزار شود شرکت نکند. 

او در مصاحبه‌ها و کمپین‌های انتخاباتی عنوان کرده است که از حضور در صحنه‌ای که تمام رقبا برای حمله و خنثی کردن به او تلاش می‌کند هیچ سودی نمیبرد. 

معیار حضور در مناظره‌ها

نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری باید در سه حوزه نظرسنجی، جمع‌آوری کمک مالی، و تعهد نامزد حداقل‌هایی به دست آورده باشند. 

معیار نظرسنجی این‌گونه است که هر کدام از نامزدها حداقل ۱ درصد از آرا را در سه نظرسنجی ملی یا ۱ درصد از آرا را در دو نظرسنجی ملی و ۱ درصد از آرا را در یکی از چهار ایالت اولیه انتخابات جمهوری‌خواهان (آیووا، نیوهمپشایر، نوادا و کارولینای جنوبی) به دست آورند. 

معیارهای مالی نیازمند آن است که نامزدها حداقل ۴۰ هزار حامی مالی «منحصر به فرد» را جذب کنند، از جمله حداقل ۲۰۰ حامی منحصر به فرد از ۲۰ ایالت و قلمروهای مختلف. 

مجموع نظرسنجی‌های مهم نشان می‌دهد که آقای ترامپ تقریباً ۳۰ درصد از آرا را نسبت به سایر نامزدها دارد و با درصد ۵۱ درصد رتبه اول را به دست آورده است. در رتبه دوم آقای دسانتیس با ۱۸٫۹ درصد قرار دارد و آقای راماسوامی با ۶٫۴ درصد در رتبه سوم جای دارد. 

همچنین آقای پنس با ۶٫۳ درصد در رتبه چهارم قرار گرفت و پس از آن آقای کریستی (۳٫۵ درصد)، خانم هیلی (۳٫۴ درصد)، آقای اسکات (۳٫۲ درصد)، آقای هاچینسون (۱٫۲ درصد) و آقای بورگوم (۰٫۱ درصد) قرار گرفتند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی