Search
Asset 2

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: ران دیسانتیس نامزد نهایی جمهوری‌خواهان نخواهد بود 

کوین مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پیش‌بینی کرد که ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، نامزد حزب جمهوری‌خواه برای رقابت‌های انتخاباتی ریاست‌جمهوری نخواهد بود.
کوین مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا (John Fredricks/The Epoch Times)

کوین مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پیش‌بینی کرد که ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، نامزد حزب جمهوری‌خواه برای رقابت‌های انتخاباتی ریاست‌جمهوری نخواهد بود. 

کوین مک‌کارتی اما در مصاحبه با تلویزیون فاکس گفت که دونالد ترامپ احتمالاً گزینه حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات سال ۲۰۲۴ خواهد بود. در نظرسنجی‌های مقدماتی، دونالد ترامپ علی‌رغم اینکه چهار کیفرخواست علیه او مطرح شده است، بسیار جلوتر از ران دیسانتیس و سایر نامزدهای حزب جمهوری‌خواه قرار دارد. 

مک‌کارتی به شبکه فاکس گفت: «من فکر می‌کنم او نامزد خواهد بود و نکته اینجاست که پرزیدنت ترامپ امروز قوی‌تر از سال ۲۰۱۶ یا ۲۰۲۰ است و دلیلی هم وجود دارد. سیاست‌های ترامپ آمریکا را در اولویت قرار داد و اقتصاد ما را قوی‌تر کرد، ما تورم نداشتیم، درگیری‌هایی در سراسر دنیا نداشتیم و در نظر دیگر کشورها ضعیف به نظر نمی‌رسیدیم 

پس از اعلام کاندیداتوری دیسانتیس در ماه مه، او نتوانست حمایت‌های فراوانی کسب کند. بر اساس نظرسنجی‌هایی که توسط مؤسسه افکارسنجی RealClearPolitics، تا روز یکشنبه ترامپ ۵۶.۶ و دیسانتیس ۱۲.۷ درصد حمایت جمهوری‌خواهان را به خود اختصاص داده‌اند. 

همچنین نظرسنجی دانشگاه کوئینیپیاک در این هفته نشان داد که ترامپ ۵۰ درصد از دیسانتیس پیش‌تر است. در این نظرسنجی دونالد ترامپ با اقبال ۶۲ درصدی جمهوری‌خواهان روبرو است و دیسانتیس تنها حمایت ۱۲ درصد را با خود دارد. 

همچنین در نظرسنجی‌ها، سایر نامزدهای ریاست‌جمهوری از جمله ویوک راماسوامی، نیکی هیلی و مایک پنس معاون همگی تک‌رقمی هستند. 

رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا همچنین روز گذشته اضافه کرد: «من با ران دیسانتیس همکار بودم، او در هیچ زمینه‌ای با ترامپ در یک سطح نیست. دیسانتیس بدون تایید ترامپ در انتخابات فرمانداری فلوریدا پیروز نمی‌شد 

ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا به تازگی بر سیاست‌هایی که در طول همهگیری کووید۱۹ اجرا کرد تاکید می‌کند و اخیراً در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که ایالت او دستورات استفاده از ماسک یا دستورات قرنطینه را اجرا نخواهد کرد. این در حالی است که از ماه اوت چندین مدرسه، بیمارستان و سازمان در سراسر ایالات متحده دستور استفاده اجباری از ماسک را مجدداً اجرا کردند. 

آقای دیسانتیس در اوایل این ماه گفت: «آنها تلاش می‌کنند دوباره این کار را انجام دهند و آنچه که ما در ایالت فلوریدا خواهیم گفت این است: نه، ما دوباره این اجازه را به شما نخواهیم داد.» 

او در بیانیه‌ هفته گذشته خود، موضع تند علیه آخرین واکسن تکمیلی کووید۱۹ که توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری توصیه، و توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شده بود، اتخاذ کرد. 

در بیانیه وی آمده است: «من اجازه نمی‌دهم مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری و سازمان غذا و داروی ایالات متحده از اهالی سالم فلوریدا به عنوان خوکچه هندی برای تزریق‌های واکسن‌های تکمیلی جدید استفاده کنند که ایمنی یا مؤثربودن آنها ثابت نشده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی