Search
Asset 2

روسیه به دنبال حملات گسترده‌تر به شبکه برق اوکراین است

روسیه به دنبال حملات گسترده‌تر به شبکه برق اوکراین با استفاده از اطلاعات و تاکتیک‌های جدید است تا چرخ‌های اقتصاد این کشور را مختل کند.
حمله روسیه به کیف، پایتخت اوکراین در ۲۶ فوریه ۲۰۲۲. (SERGEI SUPINSKY/AFP via Getty Images)

روسیه به دنبال حملات گسترده‌تر به شبکه برق اوکراین با استفاده از اطلاعات و تاکتیک‌های جدید است تا چرخ‌های اقتصاد این کشور را مختل کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، کرملین اکنون اطلاعات بیشتر و تاکتیک‌های جدیدتری در کارزار خود برای نابودی شبکه برق اوکراین و متوقف کردن اقتصاد این کشور در اختیار دارد.

این رسانه عنوان کرده که مسکو ظاهراً به این پی‌برده است که چگونه از شکاف‌های پدافند هوایی اوکراین استفاده کند.

روسیه در حمله بیست‌ودوم مارس، بیش از ۶۰ پهپاد مسلح و ۹۰ موشک را در سراسر اوکراین پرتاب کرد که بدترین حمله به زیرساخت‌های انرژی این کشور از زمان آغاز حملات گسترده در اوایل سال ۲۰۲۲ بود.

حجم و دقت حملات اخیر روسیه، حامیان اوکراین را نگران کرده است، به ویژه که این حملات نشان‌دهنده تمرکز مجدد روسیه بر نابودی تاسیسات انرژی اوکراین است.

به این ترتیب با اجتناب‌ناپذیر بودن حملات بیشتر روسیه، مقامات اوکراین و حامیان این کشور به دنبال راه‌هایی برای دفاع بهتر از تاسیسات انرژی اوکراین هستند.

روسیه همچنین در اواسط ماه مارس، یک‌رشته حملات موشکی گسترده در شهرهای اوکراین ترتیب داد و تأسیسات زیرساخت انرژی را هدف قرار داد

این حملات که در نوع خود کم‌سابقه بود، ضمن کشتن غیرنظامیان صدمات زیادی هم به زیرساخت‌ها و همچنین ساختمان‌های مسکونی اوکراین در سراسر این کشور وارد کرد.

همچنین نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا که توسط نیروهای روسی اشغال شده در نتیجه حملات موشکی برق خود را از دست‌ داد.

«انرهو» اتم، اپراتور دولتی انرژی هسته‌ای اوکراین،اعلام کرد که این ششمین بار است که از زمان اشغال این نیروگاه توسط روسیه، این واحد در حالت خاموشی قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی