Search
Asset 2

بیانیه دانشجویان دانشگاه بهشتی تهران در اعتراض به سرکوب زنان و دانشجویان 

دانشجویان دانشگاه بهشتی تهران با انتشار بیانیه‌ای خواهان پایان دادن به سرکوب زنان و دانشجویان در ایران شدند.
دینا قالیباف و ورودی دانشگاه بهشتی در تهران. (Social Media)

دانشجویان دانشگاه بهشتی تهران با انتشار بیانیه‌ای خواهان پایان دادن به سرکوب زنان و آزادی دانشجویان زندانی در ایران شدند.

در این بیانیه که در کانال تلگرامی «دانشجویان متحد» منتشر شده، آمده است که با وجود گذشت بیش از یک سال از کشته شدن ژینا (مهسا) امینی، هر روز بر تعداد زنان مبارز این سرزمین افزوده شد.

دانشجویان تاکید کرده‌اند که «مترو، خیابان، پارک یا دانشگاه تفاوتی ندارند. تسخیر فضا با دیوارکشی و برخورد پلیسی نه تنها منجر به تسخیر اذهان نمی‌شود بلکه مقاومت و مبارزه روزمره ما را قوام می‌بخشد».

در این بیانیه با اشاره به بازداشت «دینا قالیباف» عنوان شده است که او دانشجوی علوم سیاسی دانشگاه بهشتی و یکی از کسانی بود که سال قبل، از شرکت در امتحانات محروم و سعی شد با حکم تعلیق او را از دانشگاه حذف کنند.

دانشجویان در این بیانیه تصریح کرده‌اند که «اگر فرایند تبدیل دانشکده به میدان جنگ را متوقف نکنید، ما برای حمایت از خواهران و برادران‌مان به میدان می‌آییم».

دانشجویان دانشگاه بهشتی تهران در پایان بیانیه تاکید کرده‌اند که «ما خواستار آزادی تمام دانشجویان زندانی هستیم… هر چه بیشتر بر جنگ طلبی خود علیه زنان تاکید کنید، بیشتر بر تخریب خود دامن می‌زنید. مقاومت ادامه دارد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی