Asset 2

شاکر بوری طنزپرداز اینستاگرامی منتقد حکومت بازداشت شد 

بازداشت شاکر بوری، طنزپرداز اهل آبادان
شاکر بوری، طنزپرداز (Screenshot Via Instagram Shakerbori)

شاکر بوری، شهروند اهل آبادان که با لحنی طنز، ویدئوهایی انتقادی نسبت به عملکرد مسئولان حکومتی در اینستاگرام منتشر می‌کرد، توسط سپاه بازداشت شد. 

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، شاکر بوری روز دوشنبه نهم مرداد و در پی مراجعه به اداره اطلاعات سپاه آبادان برای پس‌گرفتن تلفن همراهش که توسط نیروهای امنیتی ضبط شده بود، ناپدید شده است. 

به تازگی ماموران امنیتی با ورود به منزل آقای بوری، او را بازداشت و تلفن همراهش را نیز ضبط کردند. وی پس از ساعاتی آزاد شده بود. 

با گذشت سه روز از بازداشت بوری، او تاکنون هیچ تماسی با خانواده خود نداشته است و اطلاعی از وضعیتش در دسترس نیست. 

این طنزپرداز مدتی پیش تصویری از تاریخچه «تماس‌های ناشناس» نهادهای امنیتی را با خودش منتشر کرده و در یک استوری نوشته بود: «بعد از تماس برادران بالا و ارشاد، منِ خطاکارِ عوضی، دو استوری و پست ثبت‌احوال و علم‌الهدی رو پاک کردم. ببخشید 

بوری همچنین در چندین استوری در هفته‌های گذشته به احضار چندباره خود هم اشاره کرده بود و در یکی از این استوری‌های اینستاگرامی نوشته بود: «هر روز یک خط قرمز جدید، هر روز تعهد بابت چیزی جدید. نقدِ طنز من که برگرفته از شیرین‌کاری خودتان است، کجای امنیت کشور را تهدید کرده که هر بار باید من را احضار کنید؟» 

این طنزپرداز در ادامه گفته بود: «دیگر حوصله این ماراتن احضار – بازجویی تعهد را ندارم؛ جرم ما این است که حرف می‌زنیم. باید دید و ساکت شد که مبادا به حضرات بر بخورد.» 

این طنزپرداز آبادانی که در حال حاضر صفحه اینستاگرامش ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دنبال کننده دارد ابتدا ویدئوهایی با مضامین اجتماعی و مرتبط با مشکلات خوزستان منتشر می‌کرد و رفته‌رفته انتقاد از مقامات جمهوری اسلامی و سیاست‌های حکومت ایران نیز به طنز‌های او اضافه شد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی