Search
Asset 2

دیدار خانواده‌های کره شمالی و جنوبی پس از ۶۴ سال

( Park Hae-Mook-Korea Pool/Getty Images)
( Park Hae-Mook-Korea Pool/Getty Images)
( Park Hae-Mook-Korea Pool/Getty Images)

در پی موافقت مقامات دو کره، روز پنج‌شنبه صدها نفر از اعضای خانواده‌های جدا افتاده‌ی دو کره، پس از ۶۴ سال جدایی، یکدیگر را در منطقه‌ی توریستی کوم گونگ واقع در کره‌ی شمالی ملاقات کردند.

۸۲ شهروند کره‌ی جنوبی و ۱۸۰ شهروند کره‌ی شمالی که عمدتاً سالخورده و شاهد جنگ دو کره بودند، همدیگر را در آغوش کشیدند، به یکدیگر هدیه دادند، عکس رد و بدل کردند و شام را با یکدیگر صرف کردند.

در پی ارسال نامه‌ی مسالمت جویانه از سوی پیونگ‌یانگ به مقامات کره‌ی جنوبی و انجام مذاکرات بین نمایندگان دو کره، توافقاتی در راستای دیدار خانواده‌ها صورت گرفت. کره‌ی شمالی در ابتدا شرط این دیدار را توقف مانور مشترک کره‌ی جنوبی و آمریکا اعلام کرده بود، اما در نهایت با برگزاری ملاقات خانواده‌های جدا افتاده از یکدیگر موافقت کرد.

کره‌ی جنوبی قرار است روز دوشنبه‌ی آینده، مانور نظامی مشترکی را با آمریکا در آب‌های میان دو کره برگزار کند، اقدامی که موجب افزایش تنش میان دو کره گردیده است.

دیدار خانواده‌های دو کره می‌تواند اقدامی در جهت بهبود روابط میان دو کشور باشد. هزاران شهروند کره‌ای در هر دو کشور برای دیدار خانواده‌های خود ثبت نام کرده‌اند.

قرار است برنامه‌ی ملاقات‌ها تا ۲۵ فوریه ادامه یابد.

اپک‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی