Search
Asset 2

دانشمند دانشگاه استنفورد: قلمرو وسیع و قدرتمند میان ذرات، تحت‌‏تأثیر آگاهی انسان قرار دارد

(شاتراستاک)قلمرو وسیع بین ذرات که تحت تأثیر هشیاری انسان قرار دارد
(شاتراستاک)قلمرو وسیع بین ذرات که تحت تأثیر هشیاری انسان قرار دارد
قلمرو وسیع بین ذرات که تحت تأثیر هشیاری انسان قرار دارد. (شاتراستاک)

«ویلیام ای.تیلر»، از اساتید بازنشسته‌‏ی دانشگاه استنفورد، به سطحی از واقعیت فیزیکی دست یافته است که تاکنون با هیچ‎یک از دستگاه‎های اندازه‌‏گیری متداول، قابل شناسایی نبوده‌‏اند.

به‌‏گفته‌‏ی وی دو نوع ماده وجود دارد:

۱.سطح الکتریکی اتم/ مولکول: موادی که در این سطح وجود دارند با دستگاه‌‏های سنتی و متداول قابل اندازه‌‏گیری هستند. امکان اندازه‌‏گیری آن‎ها به‌‏دلیل وجود بار الکتریکی در آن‌‏ها می‌‏باشد.

۲.سطح امواج مغناطیسی اطلاعات: تیلر در وب‌‏سایتش، در مقدمه‌‏ای از پژوهش خود توضیح می‌‏دهد: «ظاهراً چون این سطح جدید از ماده در خلأ فیزیکی (فضای خالی بین ذرات بنیادی الکتریکی است که مولکول‌‏ها و اتم‌‏های الکتریکی معمول ما را تشکیل می‌‏دهند) عمل می‌‏کند، در‌‏حال‎حاضر برای ما و دستگاه‌‏های اندازه‌‏گیری سنتی نامرئی است.»

دومین نوع ماده دارای نیروی زیادی است و تحت‎تأثیر افکار بشر قرار می‌‏گیرد.

قدرت امواج مغناطیسی اطلاعات

تیلر در مصاحبه‌‏ای در مستند «چه صداهایی را می‌‏شناسیم؟» (مصاحبه را در زیر مشاهده کنید)، انرژی سطح امواج مغناطیسی اطلاعات را مورد بررسی قرار داده است. وی انرژی نهفته در کل جهان شناخته شده را با انرژی نهفته در یک اتم هیدروژن مقایسه نمود.

انرژی نهفته در یک اتم هیدروژن، یک تریلیون برابر انرژی موجود در فضای جهان شناخته شده، تخمین زده می‌‏شود.

به گفته‌‏ی وی: «ارزش و اهمیت همین مقدار کم از خلأ، از همه‌‏ی جرم‌‏ها، سیارات و ستاره‌‏ها بیشتر است.» در این مقایسه جهان نسبتاً مسطح است؛ فرضیه‌‏ای که همه‌‏ی ستاره‌‏شناسان به آن اعتقاد دارند. تیلر می‌‏گوید که این محاسبات صد ‌‏در‎صد دقیق نیست؛ اما به‎اندازه‌‏ای دقیق است که ایده‌‏ی مقدار انرژی در نوع دوم ماده در خلأ را به‌‏وجود آورد.

چگونگی اثر‌‏گذاری تصمیمات انسان

تیلر می‌‏گوید که وی قادر است تا این ماده را که تاکنون نامرئی بوده، شناسایی کند؛ اما تنها زمانی این امکان وجود دارد که با ماده‌‏ی نوع اول یعنی نوع الکتریکی مولکول/ اتم، که با روش متداول اندازه‌‏گیری می‌‏شود، در تعامل و ارتباط باشد.

آگاهی بشر، در ایجاد و تحریک این تعامل موثر است.

به‌‏نظر می‌‏رسد که تصمیمات برنامه‎ریزی شده در ذهن انسان، موجب افزایش رسانایی میان سطح مولکول/ اتم و سطح خلأ می‌‏شود.

تیلر می‌‏گوید: «آگاهی انسان، حالت آزاد انرژی ترمودینامیک (در سطح خلأ) را افزایش می‌‏دهد؛ آن‌‏گاه ما قادریم تا به فیزیک خلأ دسترسی پیدا کنیم. تأثیر‌‏گذاری مستقیم فیزیک جدید بر تصمیمات انسان به‌‏اندازه‌‏ای است که قابل تصور نمی‌‏باشد.»

آگاهی، تا اندازه‌‏ای، می‌‏تواند با نیرویی بزرگ‌‏تر از هر چیزی که تاکنون قابل اندازه‌‏گیری بوده، ارتباط برقرار کند و یا آن را تحت‌‏تأثیر قرار دهد.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی