Search
Asset 2

ویزای خویشاوندی و سوپر ویزای کانادا

(اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
(اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
ویزای خویشاوندی و سوپر ویزای کانادا (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)

هرساله نزدیک به یک چهارم مهاجران کانادا از طریق ویزای خویشاوندی به کانادا عزیمت می‌‌‌‌‏کنند. امکان دارد شما نیز در کانادا خویشاوندی داشته و قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشید. ما اینجا با ارائه‌ی اطلاعاتی در این زمینه شما را یاری خواهیم رساند.

شهروندان کانادا و کسانی‌‌‌‌‏که دارای اقامت دائم کانادا هستند، می‌‌‌‌‏توانند درصورت داشتن وضعیت مالی مناسب و توانایی تأمین نیازهای مالی خویشاوندان نزدیک، از طریق پشتبانی مالی– که دراینجا اسپانسر تعریف می‌شود- اقدام به آوردن خویشاوندان خود به کانادا کنند.

طبق بند ۱ از ماده‌‌‌‌‏ی۱۲ قوانین مهاجرتی کانادا ، خویشاوند به این‌‌‌‌‏صورت تعریف شده است: « زمانی یک فرد خارجی می‌‌‌‌‏تواند عضوی از خانواده در نظر گرفته شود که اگر همسر، شریک زندگی، والدین، فرزند یا یکی از اعضای خانواده‌‌‌‌‏ی مقیم یا شهروند کانادا باشد.»

فهرست زیر لیست افرادی است که مقیم یا شهروند کانادا می‌‌‌‌‏تواند اسپانسرشان شود:

– شریک زندگی‌‌‌‌‏، همسر و فرزند تحت تکفل ایشان

– پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ، همسر و فرزندان تحت تکفل ایشان (رسیدگی به این زیر رده از نوامبر ۲۰۱۱ به مدت ۲۴ ماه به تعویق افتاد. به این معنی که پرونده‌‌‌‌‏ی جدیدی در این مدت دریافت نشد. البته راه آسانتری برای این گروه از اعضای خانواده وجود دارد که به اختصار به آن سوپر ویزا می گویند. که در ادامه، این مطلب را شرح خواهیم داد.)

– برادر، خواهر، برادر‌‌‌‌‏زاده ، خواهر‌‌‌‌‏زاده و نوه که یتیم بوده و زیر ۱۸ سال و مجرد است.

– یکی از خویشاوندان مقیم یا شهروند کانادا با هر وضعیت سنی. این مورد تنها به‌شرطی امکان‌پذیر است که مقیم یا شهروند کانادا متأهل نباشد و متقاضی ویزا دارای پدر، مادر، پدر‌‌‌‌‏بزرگ، مادر‌‌‌‌‏بزرگ، فرزند، خواهر، برادر، عمه، خاله، دایی، عمو و در کل خویشاوند دیگری که بتواند آن‌‌‌‌‏ها را تحت تکفل خود به کانادا بیاورد، نباشد.

– سوپر ویزای والدین، پدربزرگ‌‌‌‌‏ها و مادر بزرگ‌‌‌‌‏ها

این نوع ویزا که تنها مختص متقاضیانی با عنوان پدر، مادر، پدر‌‌‌‌‏بزرگ‌‌‌‌‏ و مادر بزرگ‌‌‌‌‏ است، این اجازه را به این افراد می‌‌‌‌‏دهد که تا مدت ۲۴ ماه‌‌‌‌‏ بتوانند با حمایت خویشاوندان خود که مقیم یا شهروند کانادا هستند، در این کشور زندگی کنند. البته می‌‌‌‌‏توانند به مدت ۱۰ سال، هر ۲ سال یک‌‌‌‌‏بار ویزای خود را تمدید نمایند.

شرایط متقاضیان این ویزا به صورت زیر می‌‌‌‌‏باشد:

باید والدین، پدر‌‌‌‌‏بزرگ یا مادر‌‌‌‌‏بزرگ فردی باشند که شهروندی یا اقامت کانادا را دارد.

ارائه‌ی یک تعهد کتبی و رسمی مبنی بر پشتیبانی مالی از سوی فرزند یا نوه‌‌‌‌‏ای که در کانادا مقیم یا شهروند است و اثبات اینکه شخص اسپانسر، دارای حداقل درآمدی‌ست که می‌‌‌‌‏تواند از نظر مالی متقاضی را پشتیبانی کند.

اثبات خرید یک بیمه‌‌‌‌‏ی پزشکی کامل کانادایی بااعتبار حداقل ۱ سال.

در ویزای خویشاوندی و سوپر ویزا، ارائه‌‌‌‌‏ی دعوت‌‌‌‌‏نامه‌‌‌‌‏ از طریق فردی که مقیم یا شهروند کانادا است، ضروری می‌‌‌‌‏باشد.

پس‌ازارسال دعوت‌‌‌‌‏نامه و تکمیل مدارک مورد نیاز در سایت رسمی سفارت کانادا، و در صورت لزوم آزمایش‌های پزشکی وهمچنین پس‌از مصاحبه با مأمور رسمی سفارت کانادا، ویزای خویشاوندی و یا سوپر ویزای شما توسط کشور کانادا صادر می‌‌‌‌‏شود. مدت زمان رسیدگی به این پرونده‌‌‌‌‏ها با توجه به پرونده‌‌‌‌‏های مختلف متفاوت است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌‌‌‌‌‌‌‏توانید به سایت رسمی سفارت کانادا واقع در ترکیه مراجعه کنید. در این سایت بعضی از دستور‌العمل‌های مهم برای اخذ ویزا، به زبان فارسی ترجمه شده است.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی