Asset 2

ترامپ: آمریکا باید کمک نظامی به اوکراین را به دلیل تحقیقات درباره فساد بایدن متوقف کند 

توقف کمک نظامی به اوکراین توسط آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، در حین مبارزات انتخاباتی برای نامزدی حزب جمهوری خواه در انتخابات 2024 در 29 ژوئیه 2023 در پنسیلوانیا، با حامیان خود در یک گردهمایی سیاسی صحبت می کند. (Jeff Swensen/Getty Images)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده در جریان مبارزات انتخاباتی خود با اشاره به اتهامات مربوط به روابط فاسد جو بایدن، رئیس‌جمهور دموکرات در این کشور، از کنگره آمریکا خواست تا کمک‌های نظامی بیشتر به اوکراین را متوقف کند. 

ترامپ در یک گردهمایی انتخاباتی در ۲۹ ژوئیه و در جمع هوادارانش از جمهوری‌خواهان خواست تا برای تحقیق درباره اتهامات جدیدی که در مورد تخلفات دموکرات‌ها مطرح شده، سخت‌تر مبارزه کنند. 

او در این مورد گفت: «بیشترین شکایتی که من دریافت می‌کنم این است که جمهوری‌خواهان به این اطلاعات پی می‌برند و بعد هیچ کاری در مورد آن انجام نمی‌دهند 

او همچنین افزود: «هر جمهوری‌خواهی که در مورد فساد دموکرات‌ها اقدامی نکند باید مورد تحقیق قرار گرفته و اخراج شود.» 

در مقابل او برخی از نمایندگان جمهوری‌خواه را تحسین کرد که با تلاش فراوان به اطلاعاتی دست یافته‌اند که مدعی می‌شود جو بایدن و فرزندش هانتر بایدن برای دریافت ۱۰ میلیون دلار «یک شرکت انرژی اوکراینی را تحت فشار قرار داده‌اند 

به تازگی سناتور چاک گراسلی اطلاعاتی در مورد ادعای دریافت رشوه از سوی بایدن‌ها منتشر کرد که از سوی یک منبع محرمانه به اف‌بی‌آی گزارش شده بود. 

دونالد ترامپ در ادامه رئیس‌جمهور فعلی آمریکا را متهم کرد که «تحت تأثیر قرار گرفته» و افزود: «بایدن ما را به درگیری جهانی به نفع همان کشور، یعنی اوکراین کشانده است که ظاهر میلیون‌ها دلار به خانواده‌اش پرداخت کرده است و قانون‌گذاران باید در این مورد کاری انجام دهند.» 

از زمان حمله روسیه به مرزهای اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، آمریکا حدود ۱۱۳ میلیارد دلار برای کمک به کییف برای دفاع از خود پرداخت کرده است. 

ترامپ همچنین اضافه کرد: تا زمانی که افبی‌آی، وزارت دادگستری و سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا «تمام شواهدی که در مورد معامله بایدن‌ها با مقامات اوکراین در اختیار دارند» را ارائه نکرده‌اند، کنگره باید ادامه ارائه کمک‌های نظامی به اوکراین را متوقف کند. 

او گفت: «ما باید بدانیم و مردم نیز شایسته دانستن هستند. این بزرگترین رسوایی در تاریخ ایالات متحده است.» 

ترامپ در ادامه سخنرانی خود از جمهوری‌خواهان خواست تا در برابر رقیب خود قوی‌تر ایستادگی کنند و افزود: «دموکرات‌های رادیکال مرا محاکمه می‌کنند، تحت تعقیب قرار می‌دهند و در انتخابات تقلب می‌کنند اما افراد جمهوری‌خواه آن‌گونه که باید، مبارزه نمی‌کنند، نمی‌جنگند 

او در بخش دیگری از این رویداد انتخاباتی به اتهاماتی که علیه او که از سوی وزارت دادگستری دولت بایدن مطرح شده اشاره کرد و گفت که وزارت دادگستری آقای بایدن دقیقاً او را هدف قرار می‌دهد زیرا او قوی‌ترین تهدید سیاسی برای آقای بایدن است و همچنین به این دلیل که او قول داده است که «کار اشتباه» را افشا کند. 

ترامپ گفت: «من تنها کسی هستم که می‌توانم آنها را متوقف کنم» و به همین دلیل است که دموکرات‌ها «حمله‌ای بسیار هماهنگ» را علیه من آغاز کرده‌اند. 

او همچنین متعهد شد که در صورت پیروزی در انتخابات، «یک دادستان ویژه واقعی» را برای تحقیق در مورد فعالیت‌های خانواده بایدن منصوب خواهد کرد. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی