Asset 2

یک هیات پزشکی در آمریکا مجوز پزشک منتقد واکسن کووید-۱۹ را تعلیق کرد 

تعلیق مجوز یک پزشک را که از واکسن‌های کووید-۱۹ انتقاد کرده بود
(Bay Ismoyo/AFP via Getty Images)

یک هیات پزشکی دولتی در آمریکا، مجوز یک پزشک را که از واکسن‌های کووید۱۹ انتقاد کرده بود، تعلیق کرد. 

هیئت پزشکی اوهایو مجوز دکتر شری تن پنی را به حالت تعلیق درآورد و او را ۳ هزار دلار جریمه کرد و مدعی شد که این پزشک پس از شهادت در برابر قانونگذاران این ایالت به درستی به شکایت‌هایی که علیه او مطرح شده بود پاسخ نداده است. 

هیئت پزشکی اوهایو اعلام کرد که پس از شهادت دکتر شری تن پنی در کمیته بهداشت مجلس نمایندگان اوهایو در ژوئن ۲۰۲۱ تقریباً ۳۵۰ شکایت از این پزشک دریافت کرده است و تحقیقات از او پس از این شکایت‌ها آغاز شد. 

این شهادت شامل ادعاهایی بود که واکسن‌های کووید۱۹ باعث مغناطیسی شدن مردم می‌شد. او به نمایندگان گفته بود «آنها [کسانی که واکسن دریافت کرده‌اند] می‌توانند یک کلید را روی پیشانی خود قرار دهند و آن کلید به آنها چسبیده می‌ماند 

او همچنین نسبت به عوارض جانبی ناشی از تزریق واکست کووید ۱۹، از جمله التهاب قلب که مقامات آمریکایی به این عوارض اذعان کرده‌اند، ابراز نگرانی کرده بود. 

در حکم تعلیق محدودی که برای این پزشک صادر شده آمده است که او به دلیل باور بدون پشتوانه در مورد انگیزه هیات برای تحقیق از همکاری با این هیات خودداری کرده است. 

قانون ایالتی هیئت پزشکی اوهایو را قادر می‌سازد تا متخصصان پزشکی را به دلیل «عدم همکاری در تحقیقات انجام شده توسط هیات مدیره» مجازات کند. 

با این حال دکتر شری تن پنی با انتشار ویدئویی اعلام کرد که با هیئت مدیره همکاری داشته است. 

دکتر تن پنی گفت: «ما در هر سطحی همکاری کردیم. نامه‌ها را بررسی کردیم، به طور مناسب و قانونی پاسخ دادیم 

او ادامه داد: «وکلای من پاسخ‌ها را به‌درستی تهیه و ارسال کردند، اما می‌گویند، شما با ما همکاری نکردید. حدس می‌زنم که این فقط به این معنی است که آنها پاسخ‌ها را دوست نداشتند، اما به این معنی نبود که من نتوانستم همکاری کنم.» 

همچنین توماس رنز، وکیل این پزشک نیز اعلام کرد که شهادت دکتر تن پنی بر اساس «گزارش‌های واقعی توسط اشخاص ثالث» از جمله مطالعات بررسی شده بوده است. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی