Search
Asset 2

زنی که جو بایدن را به آزار جنسی متهم کرده بود از روسیه درخواست شهروندی کرد 

درخواست شهروندی تارا رید از دولت روسیه
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و تارا رید(Flickr)

تارا رید، یکی از چندین زن آمریکایی که در بحبوحه انتخابات سال ۲۰۲۰ آمریکا، جو بایدن را به آزار جنسی متهم کرده بود، در مسکو از دولت روسیه درخواست شهروندی کرد. 

او در سال ۲۰۲۰ و زمانی که کارزار انتخاباتی ریاست‌جمهوری بایدن آغاز به کار کرد، با طرح این ادعا که در ۲۹ سالگی و در راهروی کاپیتول هیل (ساختمان کنگره) مورد آزار جنسی بایدن قرار گرفته است، خبرساز شد. 

تارا رید مدعی شده است که در سال ۱۹۹۳، زمانی که او در دفترش در کنگره آمریکا کار می‌کرد، جو بایدن به او آزار جنسی رسانده است؛ ادعایی که رئیس جمهوری آمریکا آن را با قاطعیت رد کرد و چنین گفت: «بی‌تردید چنین اتفاقی هرگز، هرگز، نیفتاده است 

زمانی که بایدن سناتور ایالت دلاور بود، تارا رید سمت دستیاری او را بر عهده داشت و برای او کار می‌کرد.  

تارا رید در مصاحبه چند ساعته با رسانه روسی اسپوتنیک که روز سه‌شنبه پخش شد، گفت: «پس از پیاده‌شدن از هواپیما در مسکو برای اولین‌بار پس از مدت‌ها احساس امنیت کردم. احساس کردم که مورداحترام هستم و به حرف‌های من توجه می‌شود 

او ادعا کرد که یک سیاستمدار جمهوری‌خواه آمریکایی به او گفته که امنیتش در «خطر» است و به همین دلیل آمریکا را ترک کرده است. 

این زن ۵۹ساله افزود: «تمایل دارم از ولادیمیر پوتین بخواهم که به من تابعیت روسیه بدهند. قول می‌دهم شهروند خوبی باشماو با این حال افزود که ترجیح می‌دهد تابعیت آمریکایی خود را حفظ کند. 

تارا رید یکی از چند زنی است که در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ جو بایدن را به لمس کردن، در آغوش گرفتن، یا بوسیدن ناخواسته متهم کرده‌اند. به گفته رید او در ارتباط با این موضوع شکایتی تنظیم کرده، اما هیچ پرونده‌ای از شکایت او وجود ندارد و مشخص نیست آیا ادعای او به طور رسمی بررسی شده است یا خیر. 

سخنگوی جو بایدن در واکنش به این اتهام‌ها گفت اعتقاد دارد زنان «حق دارند که صدایشان شنیده شود»، اما این مورد ادعایی «مطلقاً رخ نداده است».

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی