Search
Asset 2

در دیدار هنرمندان با رئیس‌‏جمهور چه گذشت؟

در دیدار هنرمندان با رئیس‌‏جمهور چه گذشت؟. (ATTA KENARE/AFP/Getty Images)
در دیدار هنرمندان با رئیس‌‏جمهور چه گذشت؟. (ATTA KENARE/AFP/Getty Images)
در دیدار هنرمندان با رئیس‌‏جمهور چه گذشت؟ (ATTA KENARE/AFP/Getty Images)

جمعی از هنرمندان ایرانی جمعه‎شب گذشته با «حسن روحانی» و وزیر ارشاد دولتش ملاقات کردند و مسائل و مشکلات خود را با آنها درمیان گذاشتند.

رئیس‌‏جمهور در این دیدار به هنرمندانی که به‌‏نمایندگی از اهالی عرصه‌‏های مختلف هنر همچون سینما، تئاتر و موسیقی آمده بودند، گفت: «صاحبان فرهنگ و هنر و صاحبان قدرت و سیاست هر دو خادمان ملت هستند و هیچ‌‏یک از آنها نباید خود را بالاسر و قیم مردم بدانند.»

«تهمینه میلانی» کارگردان، از طرف جامعه‌‏ی سینمایی ایران از کمبود سینما در بیش‌‏از ۷۰ درصد شهرهای ایران گلایه کرد و گفت: «سینمای ایران ۱۰۰۰ سالن می‌خواهد.»

«فرهاد آئیش»، بازیگر و کارگردان تئاتر هم گفت: «کل بودجه‌‏ی تئاتر تنها ۱۱ میلیارد تومان است. بودجه ای کمتر از بودجه‌‏ی تولید یک فیلم و یا سریال.»

«حمیدرضا نوربخش»، مدیرعامل خانه‌‏ی موسیقی، نیز با یادآوری مناظرات انتخاباتی روحانی که در آن وی از «محمدرضا شجریان» نام برده بود، خواهان اجازه‌‏ی فعالیت این هنرمند بی‌‏همتای بین‌‏المللی در داخل ایران شد.

او به رئیس‌‏جمهور گفت: «انتظار اهالی موسیقی این است که بعد از گذشت ۳۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، برخی بایدها و نبایدها را از سر موسیقی بردارید. حالا انتظار داریم بعد از گذشت یک سال از استقرار دولت یازدهم، شرایطی فراهم شود تا آواز این صدای ماندگار بار دیگر در کشور طنین انداز شود.»

علی نصیریان،‌ فرهاد فخرالدینی، لوریس چکناواریان، مسعود کیمیایی، کیومرث پوراحمد، عبدالحسین مختاباد، شهاب حسینی، حسام الدین سراج، امین الله رشیدی،‌ مهتاب کرامتی، سروش صحت، پانته آ بهرام، کمال تبریزی،‌ احمدرضا درویش، پوران درخشنده، خشایار اعتمادی، علی معلم،‌ ‌علیرضا خمسه و‌ بهروز افخمی از هنرمندانی حاضر دراین گردهم‌‏آیی بودند.

اپک‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی