Asset 2

حکم اعدام فرد متهم به قتل مامور اطلاعات سپاه تایید شد

حکم اعدام میلاد زهره‌وند تایید شد
میلاد زهره‌وند (Screenshot via twitter)

حکم اعدام میلاد زهره‌وند، جوان بیست‌ویک ساله اهل ملایر به اتهام قتل یک مامور امنیتی وابسته به سازمان اطلاعات سپاه ملایر در دیوان عالی جمهوری اسلامی ایران تایید شده است.  

دادبان اعلام کرده است که این مامور امنیتی در روز چهارم آبان سال گذشته در جریان تجمعات اعتراضی خیزش زن، زندگی، آزادی در میان درگیری بین معترضان و ماموران جان خود را از دست داد. 

این منبع افزوده است که میلاد زهره‌وند در جریان دوره بازداشتش از دسترسی به وکیل محروم بود و در این مدت خانواده‌اش به شدت از سوی سازمان اطلاعات سپاه تحت فشار بود تا درباره او اطلاع‌رسانی نکنند.  

براساس این گزارش، برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهام قتل عمد منتسب به او، تنها در کمتر از سه ماه پایان یافته و حکم اعدام او با عجله صادر شده است. 

خبرگزاری هرانا، ارگان خبری فعالان حقوق بشر در ایران به نقل از  روابط عمومی سپاه پاسداران همدان گزارش داده است که علی نظری، مامور اطلاعات سپاه در ۴ آبان ماه سال ۱۴۰۱ در حین عملیات، تعقیب و گریز جان باخته است.  

بی‌بی‌سی به نقل از منابع خود گزارش داده است، میلاد در اعتراضات آبان سال گذشته شرکت نکرده بود و برای کاری دیگر با چند تن از اعضای فامیلش در نزدیک محوطه کلانتری ۱۲ ملایر بود که درگیری (معترضان) با نیروهای امنیتی رخ داد. «دست میلاد تیر خورد و به شدت زخمی شد. این عضو سپاه نیز آنجا کشته شد.»  

 میلاد زهره‌وند متولد سال ۱۳۸۱ شمسی است. او متاهل و کارگر آسفالتسازی بود و در زمانی که در زندان بود، فرزندش به دنیا آمد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی