Search
Asset 2

حکم سه بار اعدام «جواد روحی» نقض شد 

نقض حکم اعدام جواد روحی از بازداشت‌شدگان اعتراضات ماه‌های گذشته
جواد روحی از بازداشت‌شدگان اعتراضات ماه‌های گذشته (Public Domain)

مجید کاوه، وکیل جواد روحی از بازداشت‌شدگان اعتراضات ماه‌های گذشته در توییتی اعلام کرد که با تصمیم شعبه نهم دیوان عالی کشور، رای سه بار اعدام موکلش نقض شده و پرونده جهت رسیدگی مجدد به شعبه هم‌عرض دادگاه انقلاب ساری ارجاع داده شده است. 

کاوه در توییت خود نوشته است: فرجام‌خواهی جواد روحی نسبت به حکم محکومیت ۳ بار اعدام و سایر مجازات‌ها، پذیرفته و رأی شعبه ۱ دادگاه انقلاب ساری نقض و پرونده جهت رسیدگی مجدد به شعبه هم عرض دادگاه انقلاب ساری ارسال شد. 

دادگاه انقلاب ساری جواد روحی، جوان ۳۵ساله اهل آمل را در ۲۶ دی‌ماه به اتهام آتش‌زدن کیوسک راهنمایی‌ورانندگی به سه بار اعدام محکوم کرد. 

در دادنامه‌‌ای که علیه جواد روحی صادر شده، به اعترافات او در دوران بازجویی اشاره و به اتکای این اعترافات اجباری، وی به ساخت کوکتل‌مولوتف و پرتاب آن به داخل مقر راهنمایی رانندگی میدان آزادی نوشهر متهم شده که باعث حریق و صدمات جدی به مکان پلیس شده است. 

بر اساس گزارش‌ها، دستگاه قضایی جمهوری اسلامی همچنین جواد روحی را به آتش‌زدن قرآن، روسری و سردادن شعار علیه حجاب نیز متهم کرده است. 

سلیمان وطن‌دوست، وکیل تسخیری جواد روحی در آن زمان به حکم صادره اعتراض کرد و تأکید داشت که متهم به بیماری اعصاب و روان مبتلا است و در هیچ احتراق و تخریبی مشارکت نداشته و حتی در تصاویر ضبط شده نیز تنها در صحنه حضور دارد و مشارکتی در اقدامات ندارد. 

پدر جواد روحی نیز پس از صدور حکم اعلام کرد که پس از بازداشت این معترض، تنها یک بار با او ملاقات حضوری داشته و جز آن از او خبری ندارد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی