Asset 2

اختصاصی: ویدئوی امنیتی روایت جان‌باختن اولین نفر در حادثه ۶ ژانویه را به چالش می‌کشد 

حادثه حمله به کنگره در ۶ ژانویه ۲۰۲۱
گروهی از معترضان بنجامین جی فیلیپس را از جمعیت دور می‌‏کنند، زیرا امدادگران از آمدن به جایی که او در نزدیکی ساختمان کنگره ایالات متحده در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ سقوط کرد، خودداری کردند. (U.S. Capitol Police/Screenshot via The Epoch Times)

تصاویری که به تازگی به دست اپک تایمز رسیده نشان می‌دهد که یکی از چهارنفری که در حادثه حمله به کنگره در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ جان خود را از دست داد، پیش از استفاده پلیس از هرگونه مهمات انفجاری دچار عارضه قلبی شده است. 

فیلم‌های دوربین‌های مداربسته پلیس کنگره که به‌تازگی به دست اپک تایمز رسیده این روایت را که «بنجامین جیمز فیلیپس»، از حامیان ترامپ، توسط مهمات پلیس مورد هدف قرار گرفته و دچار عارضه قلبی مرگبار شده را زیر سؤال می‌برد. 

بسیاری مقصر کشته شدن چهار نفر در حمله معترضان به نتیجه انتخابات سال ۲۰۲۰ را شخص ترامپ می‌دانند و اکنون روشن شده که حداقل یک نفر از آنها اگر جای دیگری نیز بود احتمالاً با عارضه قلبی روبرو می‌شد. 

فیلیپس ۵۰ساله، اهل پنسیلوانیا برای اینکه دوستان و اطرافیانش بتوانند در سخنرانی ترامپ حاضر شوند اتوبوسی را تهیه کرده و خودش نیز همراه خودروی شخصی با آن اتوبوس همراه شد و به واشنگتن رفت. 

مدت‌هاست ادعا می‌شود که مرگ آقای فیلیپس مربوط به مهمات ضدشورش پلیس بوده است. ماجرا اینطور تعریف شده است که او در میان جمعیتی که به سرعت در حال افزایش بود، توسط یک مهمات انفجاری که توسط پلیس شلیک شده بود مورد هدف قرار گرفت. 

پس از آن نیز طرحی از چهره بنجامین فیلیپس به نمایش گذاشته شده و بر روی آن نوشته شده بود که او «توسط پلیس کنگره به قتل رسیده است.» 

تصاویری که به دست اپک تایمز رسیده نشان می‌دهد که حداقل ۱۰ دقیقه پیش از اینکه پلیس از مهمات انفجاری استفاده کند این مرد ۵۰ساله روی زمین افتاده و برخی از حاضرین در اعتراض تلاش می‌کردند که به او کمک کنند. 

فیلم‌ دوربین‌های مداربسته‌‌‏ای که پیش‌‌‏تر منتشر نشده بود و اکنون از پلیس  کاخ کنگره آمریکا به دست اپک تایمز رسیده است، نشان می‌دهد که معترضان، آقای فیلیپس را که بیهوش شده بود به سمت غربی و به دور از تجمع معترضین بردند. همچنین استفاده پلیس از مهمات انفجاری در بخش شمالی میدان که نزدیک مکان بیهوش شدن آقای فیلیپ بوده زمانی روی داده که این فرد در آمبولانس مرکز فوریت‌های پزشکی واشنگتن بود. 

پیش از رساندن این معترض به آمبولانس مرکز فوریت‌های پزشکی، یک افسر پلیس و یک زن ناشناس تلاش داشتند با انجام احیای قلبی ریوی، او را نجات دهند و همچنین صدای ضبط شده بیسیم پلیس نیز نشان می‌دهد که ماموران پلیس از مرکز خود درخواست اعزام آمبولانس کرده بودند. 

حادثه ۶ ژانویه
یک افسر پلیس و یک زن ناشناس تلاش می‌‏کنند با انجام احیای قلبی ریوی، آقای فیلیپس را نجات دهند. این وقایع پیش از استفاده پلیس از مهمات انفجاری بوده است. (U.S. Capitol Police/Screenshot via The Epoch Times)

با اینکه ماموران امداد به دلیل ازدحام جمعیت از نزدیک شدن به محل حادثه خودداری کردند؛ اما شهروندان معترض با کمک ماموران پلیس از نرده‌های محافظ خیابان به جای برانکارد استفاده و بنجامین فیلیپس را به کنار آمبولانس منتقل کردند. 

بنجامین فیلیپس پیش از عزیمت به واشنگتن به روزنامه فیلادلفیا گفته بود که مشتاق شنیدن صحبت‌های آقای ترامپ است. 

آقای فیلیپس گفته بود: «به نظر می‌رسد که او [ترامپ]  ما را به دلیلی فراخوانده است. فکر می‌کنم چیز بزرگی در شرف وقوع است که هنوز کسی درباره آن صحبت نکرده است. من فکر می‌کنم او یک برگ برنده دارد.» 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی