Search
Asset 2

«بازی تقلید» برنده‌‏ی مهم‌ترین جایزه‌‏ی جشنواره‌‏ی فیلم تورنتو

«بندیکت کامبربچ» هنرپیشه فیلم بازی تقلید با طرفدارانش عکس سلفی می‌‏گیرد. جشنواره‌‌‏ی فیلم تورنتو، ۹ سپتامیر ۲۰۱۴ (Jason Merritt/Getty Images)
«بندیکت کامبربچ» هنرپیشه فیلم بازی تقلید با طرفدارانش عکس سلفی می‌‏گیرد. جشنواره‌‌‏ی فیلم تورنتو، ۹ سپتامیر ۲۰۱۴ (Jason Merritt/Getty Images)
«بندیکت کامبربچ» هنرپیشه فیلم بازی تقلید با طرفدارانش عکس سلفی می‌‏گیرد. جشنواره‌‌‏ی فیلم تورنتو، ۹ سپتامیر ۲۰۱۴ (Jason Merritt/Getty Images)


فیلم «بازی تقلید» برنده‌‏ی «جایزه‌‏ی انتخاب مردم» مهمترین جایزه‌‏ی جشنواره‌‏ی فیلم تورنتو شد.

«بندیکت کامبربچ» که با ایفای نقش در مجموعه شرلوک هولمز جدید شناخته شده است، با بازی در این فیلم در نقش «آلن تورینگ» از پیشروان علم کامپیوتر، موفق به کسب این جایزه گردید.

بازی تقلید که محصول مشترک آمریکا و بریتانیاست، نامزد اسکار بهترین بازیگران، برای بازی «کیرا نایتلی» و «متیو گود» نیز بوده است.

«کامرون بایلی»، مدیر هنری جشنواره پس‌‏از اعلام نام فیلم برنده گفت: «با آن که داستان فیلم چندان معروف نیست، اما فیلمی فوق العاده است.»

وی خطاب به عوامل فیلم گفت: «شما حتما مسیر فوق العاده‌‏ای را پیموده‌‏اید. یکی از بهترین بازیگران و ستاره‌‏های سینمای جهان، «بندیکت کامبربچ» بازیگر این فیلم است و مطمئنم، این فیلم جایگاه خود را در اسکار نیز به سرعت باز خواهد کرد.»

سه فیلم اخیر که برگزیده‌‏ی دریافت این جایزه در سال‌‏های گذشته در این جشنواره بودند عبارتند از، «سخنرانی پادشاه»، «میلیونر زاغه نشین» و «۱۲ سال بردگی».

بایلی درباره‌‏ی این فیلم‌‏ها گفت: «این فیلم‌‏ها با داستان‌‏های حقیقی ساخته شده بودند اما نتوانستند به مخاطبان خود خیلی نزدیک شوند.»

بایلی درباره‌‏ی ایفای نقش خیره‌‏کننده‌‏ی کامبربچ گفت: «این شخصیت (آلن تورینگ) خیلی واقعی به تصویر کشیده شده؛ به طوری که توانسته است با مخاطبان خود ارتباط برقرار کند.»

کامبربچ در نقش آلن تورینگ یک ریاضیدان و دانشمند انگلیسی است که در طول جنگ جهانی دوم با رمزگشایی پیام‌های محرمانه نیروی دریایی آلمان توانست جان هزاران نفر را نجات دهد.

 وی گذشته از این‌‏که یکی از چهره‌‏های مهم پایان جنگ جهانی دوم محسوب می‌‏شود؛ سهم بسزایی نیز در اختراع و نوآوری داشته است. البته داستان فیلم پیچیدگی‌‏های خاص خودش را دارد. در بخشی از فیلم آلن با وجود تلاش برای پنهان کردن گرایشات جنسی خود از طرف دولت تحت تعقیب قرار می‌‏گیرد. او نهایتاً دوسال بعد، در سال ۱۹۵۴ به زندگی خود خاتمه داد.

بایلی گفت: «این فیلم داستان مردی است که از ذهنش به منظور ابزاری برای پایان دادن به جنگ جهانی دوم استفاده می‌‏کند. وی یکی از پدران کامپیوتر است؛ وسیله‌‏ای که همه‌‏ی ما امروزه از آن استفاده می‌‏کنیم. اما در مورد مخترع آن چیزی نمی‌‏دانیم.»

در بخش‌‏های دیگر جشنواره، «هاجوج کوکا» با فیلم «درنده‌خویان آنتونوف » در بخش  بهترین فیلم مستند از نگاه مخاطبان، «ماکسیم ژیرو» با فیلم «Felix and Meira» در بخش بهترین فیلم‌‏های کانادا و «جفری ژول» با فیلم «بنگ بنگ عزیزم» در بخش بهترین فیلم بلند کانادایی برنده‌‏ی جایزه شدند. همچنین فیلم «زمان خارج از کنترل» به کارگردانی «اورن موورمان» برنده‎ی جایزه‌‏ی فیبرشی (جایزه‌‏ی انجمن بین‌المللی منتقدین) جشنواره امسال فیلم تورنتو شد.

سی‌‌‌‌‏ونهمین جشنواره‌‌‌‌‏ی فیلم تورنتو، پس از ۱۱ روز، روز گذشته به کار خود پایان داد.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی