Asset 2

رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا: کیفرخواست علیه ترامپ مسیر او به کاخ سفید را هموار کرده است

اتهامات علیه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا، به تلاش او برای بازگشت به کاخ سفید کمک فراوانی می‌کند.
نیوت گینگریچ، رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا در رویداد "ایران آزاد 2018 - جایگزین" که توسط گروه اپوزیسیون ایرانی تبعیدی در 30 ژوئن 2018 در ویلپنت، شمال پاریس برگزار شد، شرکت کرد. (ZAKARIA ABDELKAFI/AFP via Getty Images)

نوت گینگریچ، رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا عنوان کرد که اتهامات علیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، به تلاش او برای بازگشت به کاخ سفید کمک فراوانی می‌کند. 

نوت گینگریچ با اشاره به اینکه حتی منتقدان جمهوری‌خواه ترامپ، مانند سناتور میت رامنی و جب بوش فرماندار سابق فلوریدا، تحت‌تأثیر این پرونده قرار نگرفته‌اند، به اپک تایمز گفت: «این اتفاق باعث شده که جمهوری‌خواهان مجبور شوند که بین فساد و ترامپ یکی را انتخاب کنند 

او ادامه دا که «ترامپ امروز قوی‌تر از یک ماه پیش است.» 

داده‌های نظرسنجی اخیر و تحلیل‌های سیاسی سخنان رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا را تایید می‌کنند. 

ترامپ در چهار روز پس از آن که هیئت‌منصفه نیویورک در یکی از شهرستان‌های دموکرات او را به اتهامات مربوط به نقش او در پرداخت پولی به ستاره فیلم‌های بزرگسالان متهم کرد، ۸ میلیون دلار کمک مالی برای کمپین انتخاباتی خود جمع‌آوری کرد. 

همچنین در یک نظرسنجی که  بلافاصله پس از صدور کیفرخواست علیه ترامپ توسط وب‌سایت یاهو انجام شد، نشان داد که ۵۷ درصد از پاسخ‌دهندگان از ترامپ در برابر رقیب بالقوه او ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا که ۳۱ درصد از آرای فرضی را به دست آورده بود، حمایت می‌کنند. 

در نظرسنجی رویترز/ایپسوس نیز که در ۳ آوریل منتشر شد، ۴۸ درصد از پاسخ‌دهندگان جمهوری‌خواه از ترامپ به‌عنوان نامزد ریاست‌جمهوری حزب خود حمایت کردند، این رقم در نظرسنجی ماه گذشته ۴۴ درصد بود. 

با ۳۴ فقره اتهامات جنایی که توسط دادستان منطقه منهتن آلوین برگ مطرح شد، ترامپ به اولین رئیس‌جمهور سابق تبدیل شد که با پیگرد کیفری روبرو شده است. ترامپ در ۴ آوریل و با حضور در دادگاه اعلام کرد که بی‌گناه است. 

رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا اضافه کرد که طی ۷ سال گذشته شاهد حملات مستمر توسط دستگاه فاسد علیه دونالد ترامپ بوده‌ایم و تا زمانی که او به فعالیت‌های سیاسی ادامه دهد این حملات ادامه خواهد یافت و این نشان می‌دهد که «چقدر از دونالد ترامپ متنفرند و از او می‌ترسند 

او همچنین پیش‌بینی کرد که ترامپ احتمالاً نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا خواهد شد و «شکست‌های سیاستی بایدن باعث می‌شود که ترامپ در انتخابات پیش رو پیروز شود».

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی