Search
Asset 2

نقش رژیم غذایی مدیترانه‌ای در کاهش بیماری‌های قلب و عروق

نقش رژیم غذایی مدیترانه‌ای در کاهش بیماری‌های قلب و عروق .(Neilson Barnard/Getty Images for Jack Daniel's Single Barrel)
نقش رژیم غذایی مدیترانه‌ای در کاهش بیماری‌های قلب و عروق .(Neilson Barnard/Getty Images for Jack Daniel's Single Barrel)
نقش رژیم غذایی مدیترانه‌ای در کاهش بیماری‌های قلب و عروق .(Neilson Barnard/Getty Images for Jack Daniel's Single Barrel)

در دنیای مدرن امروزی، رژیم‌های ناسالم غذایی مانند غذاهای آماده و انواع خوراکی‌‌‏های چرب و پرکالری، موجب افزایش احتمال ابتلا به عوارضی همچون چاقی، بیماری‌‌‏های قلبی و فشارخون شده و سلامت بخش وسیعی از افراد جامعه را تهدید می‌‌‏کند.

آمار رو به رشد افراد مبتلا به فشار خون که یکی از علل عمده‌‌‏ی آن رژیم‌‌‏غذایی نامناسب است، متخصصان و نیز عامه‌‌‏ی مردم را برآن داشته تا به رژیم‌‌‏های غذایی سالم، مفید و بی‌‌‏ضرر روی آورند.

اخیراً محققان دریافته‌‌‌‏اند که رژیم‌های غذایی مدیترانه‌‌‏ای، شامل سالاد سبزیجات تازه و روغن زیتون، موجب کاهش فشار خون در افراد می‌‌‏شود.

در تحقیقی که به‌‌‏طور مشترک توسط پژوهشگران دانشگاه لندن و کالیفرنیا و با همکاری بنیاد قلب بریتانیا انجام گرفته، مشخص شده که مصرف روغن زیتون همراه با سبزیجات تازه، منجر به تولید نیترواسید چرب در دستگاه گوارش می‌شود که یک ترکیب کاهنده‌‌‏ی فشار خون است.

این رژیم غذایی همچنین ترشح آنزیمی به‌نام «اپوکسید هیدرولاسه» (هیدرولیس) را نیز در بدن متوقف می‌‌‏کند. ترشح این آنزیم یکی از عوامل افزایش فشار خون محسوب می‌‌‏شود.

پروفسور «فیلیپ ایتن» درباره‌‌‏ی مکانیزم اثر این رژیم می‌‌‏گوید: «در رژیم غذایی مدیترانه‌‌‏ای چربی و نیترات وجود دارد که پس از ترکیب این دو با یکدیگر، نیترواسید چرب تولید می‌‌‏شود. این ترکیب در حقیقت یک سیستم حفاظتی طبیعی برای بدن است و اگر بتوانیم در این زمینه تحقیقات بیشتری انجام دهیم، شاید بتوان از همین ترکیب شیمیایی طبیعی، داروهایی برای فشار خون و پیشگیری از امراض قلبی تولید کرد.»

بر اساس این تحقیقات، چربی روغن زیتون از نوع غیراشباع و سبک است و به همین دلیل برخلاف چربی‌‌‏ موجود در گوشت قرمز و کره‌‌‏ی حیوانی، در زمره‌‌‏ی چربی‌‌‏های مفید قرار می‌گیرد.

به گفته‌‌‏ی دانشمندان، این قاعده برای چربی مغزدانه‌‌‏های روغنی همچون بادام، گردو، فندق و میوه‌‌‏ی آووکادو نیز صدق می‌‌‏کند و برای همین در رژیم غذایی مدیترانه‌‌‏ای این مواد غذایی در کنار سبزیجات تازه، میوه‌‌‏ها و غلات سبوس‌‌‏دار، به وفور مورد استفاده قرار می‌‌‏گیرد.

خواص بی‌‌‏نظیر رژیم مدیترانه‌‌‏ای که نشأت گرفته از فرهنگ غذایی مردمان کشورهای اسپانیا، ایتالیا و یونان است، از دیرباز مورد توجه محققان قرار داشته و آنها همواره در پی کشف راز چگونگی عملکرد آن در بهبود سلامتی و تندرستی انسان بوده‌‌‏اند.

با این وجود پژوهشگران معتقدند، اثبات تأثیرات رژیم غذایی مدیترانه‌‌‏ای در کاهش فشار خون و پیشگیری از بیماری‌‌‏های قلبی، هنوز به تحقیقات بیشتری نیاز دارد.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی