Search
Asset 2

جمهوری‌خواهان سنا بسته کمکی ۱۱۰ میلیارد دلاری بایدن به اوکراین و اسرائیل را مسدود کردند

بسته کمکی ۱۱۰ میلیارد دلاری به اوکراین و اسرائیل مسدود شد
ساختمان کنگره ایالات متحده در واشنگتن در ۱۲ مه ۲۰۲۳. (Madalina Vasiliu/The Epoch Times)

جمهوری‌خواهان سنا در ۶ دسامبر از پیشبرد لایحه تکمیلی برای تامین مالی اوکراین، اسرائیل و مرزها جلوگیری کردند و با تدابیر مرزی این لایحه که به گفته آنها به اندازه کافی سختگیرانه نیست، مخالفت کردند.

یک روز قبل از رای‌گیری، میچ مک‌کانل، رهبر اقلیت سنا خواستار رای منفی اعضای مجلس سنا شد و گفت، «امیدوارم برای آخرین بار، این نکته را بیان کنیم که ما بر تغییرات معنادار در مرز پافشاری می‌کنیم.»

جمهوری‌خواهان گفته‌اند که از بودجه اوکراین حمایت نخواهند کرد مگر اینکه بودجه‌ای برای تامین امنیت مرزهای جنوبی وجود داشته باشد.

این لایحه ۱۶۷ صفحه‌ای، ۱۳.۵ میلیارد دلار سلاح به اوکراین اختصاص می‌دهد که در بحبوحه جنگ با روسیه قرار دارد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که مذاکرات بین دموکرات‌های سنا و جمهوری‌خواهان در آخر هفته شکست خورد و در نتیجه کمک‌های بیشتر به اوکراین را مسدود کرد.

دولت بایدن هشدار داده است که بودجه ایالات متحده برای اوکراین تا پایان سال به پایان می‌رسد.

شالاندا یانگ، مدیر دفتر مدیریت و بودجه، در نامه‌ای در ۴ دسامبر به مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان، گفت که بودجه برای کی‌یف در پایان سال جاری به پایان می‌رسد.

او نوشت: «می‌خواهم واضح بگویم: بدون اقدام کنگره، تا پایان سال، ما منابع لازم برای تهیه تسلیحات و تجهیزات بیشتر برای اوکراین و تهیه تجهیزات از ذخایر نظامی ایالات متحده را تمام خواهیم کرد.»

در پاسخ، آقای جانسون نامه‌ای در ۵ دسامبر به خانم یانگ فرستاد و به او یادآوری کرد که بودجه اوکراین منوط به تغییر سیاست مرزهای جنوبی و پاسخ‌های دولت در مورد استراتژی آنها برای اوکراین است.

او نوشت: «مرز باز ایالات متحده یک فاجعه خلاف وجدان است و ما مسئولیت اخلاقی داریم که اصرار کنیم این جنون فورا متوقف شود.»

«دولت بایدن به جای تعامل با جمهوری‌خواهان کنگره برای بحث در مورد اصلاحات منطقی، واقعیت را نادیده گرفته و به جای آن تصمیم گرفته است در موضع گیری‌های سیاسی شرکت کند.»

متیو میلر سخنگوی وزارت امور خارجه در این رابطه گفت: «اوکراین در آستانه ورود به زمستانی است که می‌دانیم زمستان بسیار سختی خواهد بود، زیرا شاهد حملات روسیه به زیرساخت‌های حیاتی اوکراین هستیم که از آن برای کمک به مردم برای گرم کردن خانه‌های خود در زمستان استفاده می‌کند.»

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در ۶ دسامبر خاطرنشان کرد که آماده «سازش‌های مهم» است.

او گفت: «من روشن کرده‌ام که ما به کنگره برای اصلاح سیستم مهاجرتی خراب نیاز داریم زیرا می‌دانیم، همه می‌دانیم که خراب است و من مایلم کارهای بیشتری انجام دهم….اما از نظر تغییر سیاست و تامین منابع مورد نیاز در مرز، من حاضرم سیاست را نیز تغییر دهم.»

او خاطرنشان کرد که این شامل تغییر سیاست در مرز جنوبی نیز می شود.

این طرح همچنین ۱۰.۶ میلیارد دلار کمک نظامی به اسرائیل در بحبوحه آخرین درگیری با گروه تروریستی حماس اختصاص می‌دهد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی