Search
Asset 2

تهدید مخالفان حجاب اجباری؛ به حکم قانون گردن بشکنید! 

حسن مفخمی، فرمانده انتظامی نیروی انتظامی استان مازندران در سخنانی جنجالی گفت: «در این استان و این شهرستان‌های ما (سواحل ما)، خدای نکرده کسی خواست ناهنجاری کند، به حکم قانون گردنش را بشکنید پاسخش هم با من.»
حسن مفخمی، فرمانده انتظامی نیروی انتظامی استان مازندران (Public Domain)

حسن مفخمی، فرمانده انتظامی نیروی انتظامی استان مازندران که به تازگی به این سمت منصوب شده است در سخنانی جنجالی گفت: «در این استان و این شهرستان‌های ما (سواحل ما)، خدای نکرده کسی خواست ناهنجاری کند، به حکم قانون گردنش را بشکنید پاسخش هم با من.» 

او این سخنان را در ساحل بابلسر و خطاب به یکی از افسرانی که در آنجا بود گفت.  

حسن مفخمی به تازگی و در ۱۷ خردادماه با حکم احمدرضا رادان فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی فرمانده جدید انتظامی استان مازندران شد. وی پیش از این رئیس پلیس امنیت اخلاقی کشور بود. 

این سخنان واکنش‌های گسترده‌ای را در شبکه‌های اجتماعی در پی داشت و سعید دهقان، حقوق‌دان، با انتشار توییتی نوشت: «آقای مجری قانون! حالا که درکی از قانون نداری و سهمی از شرافت نبردی، وسط گردن‌کشی‌ات بدان: ۱-ناهنجاری نوعی کج‌روی است که کار توست؛ مردم «نافرمانی مدنی» می‌کنند. ۲-حکم قانون هم برای این نافرمانی نهایتاً جزای نقدی است، نه شکستن گردن که نوعی جنایت است؛ «پاسخش» مجازات توست نه صلاحیت تو!»  

همچنین میلاد علوی روزنامه‌نگار روزنامه شرق نیز در توییتی عنوان کرد: «سردار حسن مفخمی، ۱۰ روز پس از انتصاب به عنوان فرمانده انتظامی مازندران از «شکستن گردن» متهمان «به حکم قانون» گفته! هیچ قانونی، به نهادهای نظامی و امنیتی اجازه برخورد با متهمان را نداده. نتیجه چنین نگاهی، قتل مهران سماک‌هاست. دادسرای نظامی موظف است به «تهدید» علنی مفخمی رسیدگی کند 

پس از بازنشر گسترده این ویدئو و بازتاب در شبکه‌های اجتماعی، سرهنگ ساداتی معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران در گفتگو با سایت رویداد ۲۴ با رد این موضوع که منظور فرمانده انتظامی مازندران از هنجارشکن بی‌حجابان بوده‌اند، مصادیق این ناهنجاری را فساد اقتصادی، مواد مخدر و سارقان خواند. 

او ادامه داد: «بحث ایشان، سارقان، سارقان در حرکت، معاندین، اراذل و اوباش و کسانی که سلب امنیت و آسایش و تعرض به مردم می‌کنند، بوده است. همه فکر کردند ایشان راجع به حجاب و عفاف حرف زده‌اند! نخیر، ایشان در مورد فعالیت‌هایی حرف زدند که امنیت روانی مردم را دچار اخلال می‌کند؛ فعالیت‌هایی نظیر حوزه اراذل و اوباش، سرقت و مواد مخدر. منظور ایشان این حوزه‌ها بوده است. ویدئو یک مقدار تقطیع شده است!» 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی