Search
Asset 2

ترامپ در بحبوحه بحران مهاجرت غیرقانونی بر اهمیت متمم دوم قانون اساسی تأکید کرد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، در جلسه انجمن ملی اسلحه (NRA) در مرکز کنوانسیون کی بیلی هاتچیسون در دالاس، تگزاس، در ۱۸ مه ۲۰۲۴ صحبت می‌کند. (Madalina Vasiliu/The Epoch Times)
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، در جلسه انجمن ملی اسلحه (NRA) در مرکز کنوانسیون کی بیلی هاتچیسون در دالاس، تگزاس، در ۱۸ مه ۲۰۲۴ صحبت می‌کند. (Madalina Vasiliu/The Epoch Times)

ترامپ در جریان یک گردهمایی گفت متمم دوم قانون اساسی در معرض خطر است و برای این‌که آمریکایی‌ها بتوانند از خودشان دفاع کنند، باید آن را حفظ کنند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، در جمع حاضران انجمن ملی سلاح آمریکا در صدوپنجاه‌وسومین نشست و نمایشگاه سالانه انجمن در دالاس، تگزاس، در روز شنبه ۱۸ مه گفت: «متمم دوم به آمریکایی‌ها کمک می‌کند که در مواجهه با موج جنایتکاران، باندهای مواد مخدر و بیماران روانی که از مرزهای جنوبی به آمریکا سرازیر می‌شوند، از خودشان دفاع کنند.»

متمم دوم قانون اساسی ایالات متحده آمریکا از حق مردم برای داشتن و حمل اسلحه محافظت می‌کند. آمریکایی‌‏ها معتقدند که بدون متمم دوم، ایالت‌‏ها و دولت فدرال می‌‏توانند تولید، فروش و استفاده از سلاح‌‏های گرم را به هر نحوی که می‌‏خواهند تنظیم کنند. متمم دوم برای محافظت از حق آمریکایی‌‏ها برای شبه نظامی شدن برای دفاع از خود نوشته شد.

چندین‌هزار نفر در مرکز همایش کی بیلی هاچیسون گردهم آمدند تا شنونده سخنرانی دونالد ترامپ باشند. فردی که در پی دور دوم ریاست‌جمهوری خود است. سخنرانی ترامپ بارها به تشویق پرسروصدای حامیان متمم دوم قانون اساسی انجامید.

ترامپ به حاضران گفت متمم دوم قانون اساسی از سوی دولت فعلی «گروگان» گرفته شده است. ترامپ افزود که به حاشیه راندن حقوق متمم دوم جزو موضوعات امنیت عمومی است.

ترامپ گفت: «بقای متمم دوم در گرو انتخابات است. ما برای حفظ امنیت خود به آن نیاز داریم.»

به گفته ترامپ، حجم مواد مخدری که از مرز وارد آمریکا می‌شود ده‌برابر شده و نرخ جنایات خشونت‌بار در آمریکای شمالی افزایش یافته است. این درحالی است که نرخ جنایات در کشورهای آمریکای جنوبی مانند ونزوئلا سیر نزولی داشته است.

ترامپ تغییر نرخ جرم و جنایت را به رویکرد دولت‌های آمریکای جنوبی در تخلیه زندان‌ها و بیمارستان‌های روانی و فرستادن زندانیان و بیماران خود به آمریکای شمالی نسبت داد. او به طعنه گفت که انجمن ملی اسلحه ممکن است کاراکاس، پایتخت ونزوئلا را برای نشست سالانه بعدی خود در نظر بگیرد چرا که این شهر احتمالاً امنیت بیشتری خواهد داشت.

او افزود: «تمام جنایتکاران به آمریکا فرستاده می‌شوند.»

ترامپ برای اثبات ادعای خود از دبی داگلاس، مزرعه‌دار ساکن ادواردز کانتی در تگزاس دعوت کرد روی صحنه برود. خانم داگلاس به حاضران گفت اعضای خانواده‌اش به دلیل هجوم مهاجران غیرقانونی در خانه محبوس شده‌اند.

خانم داگلاس گفت مجبور شده که هزاران دلار برای بازسازی خانه‌اش هزینه کند تا جلوی ورود بی‌اجازه مهاجران غیرقانونی را بگیرد. او افزود که نوه‌اش نمی‌تواند تنهایی در بیرون از خانه بازی کند و هیچ فرد بزرگسالی بدون اسلحه از خانه بیرون نمی‌رود، حتی اگر قرار باشد با خودرو جایی برود.

او گفت: «یکی رانندگی می‌کند و دیگری به پشت بوته‌های سرو نگاه می‌کند تا متوجه حرکات دست و پای مشکوکی شود.»

ترامپ درحالی از کارزار انتخاباتی خود در مینه‌سوتا به دالاس آمد که به نظر می‌رسد روند محاکمه او در نیویورک رو به اتمام باشد. گفته می‌شود که نتیجه نهایی نبرد حقوقی پنج‌هفته‌ای ترامپ در اوایل روز سه‌شنبه اعلام خواهد شد.

دادستان‌ها می‌گویند تمام شاهدان خود را فراخوانده‌اند و وکلای مدافع به دادگاه اعلام کردند که چند کارشناس دیگر برای شهادت دارند.

ترامپ به تلاش برای کلاهبرداری از بانک‌ها و پرداخت هزاران دلار حق‌السکوت به خانم بازیگر فیلم‌های بزرگسال که گفته می‌شود با او رابطه پنهانی داشته متهم شده است. ترامپ کیفرخواست‌ها را حمله‌ای سیاسی می‌داند و معتقد است که این پرونده‌ها برای دور نگه‌داشتن او از کاخ سفید به جریان افتاده‌اند.

ترامپ مدعی است که با او بدتر از سرکردگان باندهای جنایتکار سازمان‌یافته برخورد می‌شود.

او گفت: «آل کاپون دو مرتبه متهم شد، من چهار مرتبه.» آل کاپون از معروف‌ترین خلافکارهای آمریکایی ایتالیایی‌تبار بود و در سال‌های ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ سردمدار جرایم سازمان‌یافته در آمریکا بود.

سخنرانی ترامپ در جمع اعضای انجمن ملی اسلحه به یکی از برنامه‌های اصلی انجمن تبدیل شده و رئیس‌جمهور سابق آمریکا در هشت رویداد ملی سخنرانی خواهد کرد.

مقامات انجمن ملی اسلحه در بیانیه‌ای در وبسایت انجمن از ترامپ به دلیل پایبندی به متمم دوم قانون اساسی تشکر کردند. انجمن ملی اسلحه در بیانیه خود از نامزدی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ حمایت کرد.

اندرو آرولاناندام، معاون اجرایی موقت و مدیرعامل انجمن ملی اسلحه، گفت: «ترامپ به شکلی بی‌امان مورد حمله قرار گرفته است، زیرا از جنگیدن برای کسانی که ارزش‌های آمریکایی او را دنبال می‌کنند نمی‌ترسد.»

«انجمن ملی اسلحه و میلیون‌ها عضو انجمن در سراسر کشور حامی ترامپ هستند. واضح است که او در کنار ما ایستاده است.»

باربارا توماسینو، از اهالی پلانوی تگزاس، خود را به‌عنوان «بانوی ترامپ‌پوش» معرفی کرد. خانم توماسینو عصر شنبه درحالی‌که لباسی متشکل از ده‌ها عکس ترامپ به تن داشت، در گردهمایی حاضر شد.

وقتی از خانم توماسینو پرسیدند چرا برای دومین دور ریاست‌جمهوری از ترامپ حمایت می‌کند، احساسات حاضران را به زبان آورد. او گفت زندگی آمریکایی‌ها در دولت بایدن از هر نظر بدتر شده است. خانم توماسینو افزود که ترامپ خود و سیاست‌های دولتش را در همان دور اول ریاست‌جمهوری به همه ثابت کرد.

او می‌گوید اقتصاد کشور در دوره ترامپ قوی‌تر بود، نرخ جرم و جنایت کمتر بود و مرزهای کشور قبل از روی کار آمدن بایدن امنیت بیشتری داشتند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی