Asset 2

ترامپ تعهدنامه وفاداری کمیته ملی جمهوری‌خواهان را امضا نخواهد کرد 

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا اعلام کرد که تعهدنامه وفاداری کمیته ملی جمهوری‌خواهان را امضا نخواهد کرد.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا (Joe Raedle/Getty Images)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا اعلام کرد که تعهدنامه وفاداری کمیته ملی جمهوری‌خواهان که امضای آن برای شرکت نامزدهای ریاست‌جمهوری در مناظره مقدماتی این حزب الزامی است را امضا نخواهد کرد. 

تعهدنامه وفاداری، از نامزدهای جمهوری‌خواه می‌خواهد که از نامزد نهایی این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ حمایت کنند. 

ترامپ در مصاحبه با رسانه نیوزمکس ضمن تأکید بر امضا نکردن این تعهدنامه گفت: «چرا باید تعهد به افرادی را که با آنها موافق نیستم امضا کنم؟» 

او با اشاره به اینکه از افراد مورد تاییدش نام نمی‌برد گفت: «می‌توانم سه یا چهار نفر را نام ببرم که از آنها برای ریاست‌جمهوری حمایت نمی‌کنم 

با این حال او به طور مشخص نام کاندیداهایی را که مورد تاییدش نیستند را ذکر نکرد. 

ترامپ قبلاً چندین بار اشاره کرده بود که به دلیل پیشتازی قابل‌توجهش در برابر سایر نامزدهای جمهوری‌خواه در نظرسنجی‌های اولیه و اینکه قصد ندارد به سایر نامزدها فرصت حمله به خود را بدهد، ممکن است به طور کلی در مناظره مقدماتی این حزب شرکت نکند. 

به‌عنوان‌مثال، او اشاره کرد که نامزدهایی مانند اسا هاچینسون، فرماندار سابق آرکانزاس و کریس کریستی، فرماندار سابق نیوجرسی، در این مناظره از من سؤالات بدی خواهند پرسید. این دو نامزد به شدت از آقای ترامپ انتقاد کرده‌اند. 

در مقابل در مورد سناتور تیم اسکات و ویوک راماسوامی اظهار داشت که هر دو «بسیار خوش‌رو»، «بسیار توانمند» و «افراد بسیار خوبی» هستند. 

با این حال ترامپ در مورد حضور یا عدم حضور در مناظره مقدماتی حزب جمهوری‌خواه گفت که هنوز «کاملاً از آن صرف‌نظر نکرده است» و تصمیم خود را هفته آینده اعلام خواهد کرد. 

در مناظره اولیه در سال ۲۰۱۵، آقای ترامپ تنها نامزدی بود که در ابتدا تعهدنامه وفاداری را امضا نکرد، اما در نهایت این تعهدنامه را امضا کرد. 

امتناع از امضای تعهدنامه وفاداری باعث می‌شود که طبق الزامات کمیته ملی جمهوری‌خواهان آقای ترامپ واجد شرایط شرکت در مناظره بعدی نباشد. 

علاوه بر تعهد به حمایت از نامزد نهایی حزب جمهوری‌خواه، کاندیداهایی که تعهد وفاداری را امضا می‌کنند، همچنین متعهد می‌شوند که در ادامه مبارزات انتخاباتی، در هیچ مناظره‌ای که از سوی کمیته ملی جمهوری‌خواهان تحریم شود شرکت نکنند. 

آقای ترامپ با اختلاف زیادی پیشتاز جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ است. او یکی از هشت نامزدی است که به نظر می‌رسد الزامات لازم برای شرکت در مناظره‌ها را کسب کرده‌اند. 

مناظره مقدماتی ۲۰۲۳ در ۲۳ اوت در شهر میلواکی ایالت ویسکانسین برگزار و توسط فاکس نیوز پخش خواهد شد. 

آقای کریستی، آقای اسکات، آقای راماسوامی، ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا، مایک پنس معاون سابق رئیس‌جمهور، نیکی هیلی سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل و داگ بورگوم فرماندار داکوتای شمالی افراد دیگری هستند که واجد شرایط شرکت در مناظره مقدماتی حزب جمهوری‌خواهان شده‌اند. 

نامزدهای واجد شرایط باید تعهد وفاداری خود را حداکثر تا ۴۸ ساعت قبل از اولین مناظره ارائه دهند تا بتوانند در آن شرکت کنند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی