Search
Asset 2

پیشنهاد ترامپ برای تغییر سیستم آموزش فدرال آمریکا 

استقبال ترامپ از رای دیوان عالی علیه طرح بایدن
دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، در اجلاس سراسری Moms for Liberty Joyful Warriors در مرکز شهر فیلادلفیا ماریوت در فیلادلفیا، پنسیلوانیا، در 30 ژوئن 2023 سخنرانی می‌کند.(Michael M. Santiago/Getty Images)

دونالد ترامپ نامزد پیشروی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری، از ردشدن طرح جو بایدن برای «بخشودگی وام‌های دانشجویی» از سوی دادگاه عالی ایالات متحده استقبال کرد. 

جو بایدن در انتخابات سال ۲۰۲۰ وعده داده بود که با ارائه طرحی، بخشی از وامی که دانشجویان برای تحصیل دریافت کرده‌اند را خواهد بخشید. به تازگی دولت بایدن طرحی را ارائه کرد که بر اساس آن حدود ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار از وام دانشجویی بخشیده خواهد شد و این تصمیم بر وام‌های بیش از ۴۰ میلیون آمریکایی تأثیر می‌گذارد. 

روز گذشته دیوان عالی آمریکا سه رای موافق و شش رای مخالف مانع از اجرایی‌شدن طرح بایدن برای بخشودگی ۴۳۰ میلیارد دلار بدهی وام‌های دانشجویی در آمریکا شد و شکستی را به کارزار انتخاباتی جو بایدن تحمیل کرد. 

در واکنش به این اقدام دونالد ترامپ در یک رویداد انتخابانی گفت: «بایدن اجازه ندارد صدها میلیارد دلار را از بین ببرد، این امر برای میلیون‌ها نفری که بدهی‌های خود را با تلاش و کوشش پرداخت کردند بسیار ناعادلانه بود.» 

او همچنین طرح پرداخت وام بایدن را «راهی برای خرید آرا» خواند. 

ترامپ در ادامه سخنانش همچنین با اشاره به رای دیگر دیوان عالی آمریکا این رای را «پیروزی فوق‌العاده‌» در راستای آزادی مذهبی خواند و گفت از این پس افراد می‌توانند از همکاری با فردی که درخواستی مطرح می‌کند که با اعتقادات مذهبی او در تضاد است، خودداری کنند. 

ترامپ همچنین گفت، مطابق با حکم ۲۹ ژوئن دادگاه عالی مبنی بر پایان دادن به تبعیض نژادی در سیاست‌های پذیرش کالج، «من همه برنامه‌های تنوع، برابری و شمول را در کل دولت فدرال حذف خواهم کرد». 

او قول داد که به وزارت دادگستری دستور دهد تا «هر مدرسه، شرکت یا دانشگاهی که درگیر تبعیض نژادی غیرقانونی است را مورد پیگرد قرار دهد.». 

او بخش دیگری از سخنان خود را به سیستم آموزشی ایالات متحده اختصاص داد و وعده داد که در صورت پیروزی در انتخابات سیستم آموزشی مدارس را تحت کنترل ایالت‌ها قرار خواهد داد. 

او ابراز اطمینان کرد که «ایالت‌ها کار خارق‌العاده‌ای انجام خواهند داد» و از بین بردن بوروکراسی آموزش فدرال نیز هزینه کمتری خواهد داشت. او گفت: «ما در واقع پول پس‌انداز می‌کنیم و بدهی‌های خود را کاهش می‌دهیم و بسیاری از چیزهای خوب دیگر ممکن است رخ دهد.» 

«اصلاحات» در مدارس آمریکا

اگر ایالت‌ها و ناحیه‌های مدارس مجموعه‌ای از «اصلاحات انقلابی» را انجام دهند، از «تأمین مالی بیشتر» بهره‌مند خواهند شد. 

شامل اجازه دادن به والدین برای اطلاع از «۱۰۰ درصد برنامه درسی است که فرزندانشان در مدرسه آموزش می‌بیننداو همچنین می‌خواهد مدارس از سیستم پرداخت حقوق بر اساس شایستگی (حقوق بر اساس عملکرد) استفاده کنند «برای پاداش دادن به معلمان برتر» و با لغو حق استخدام دائمی معلمان در مقاطع پیش‌دبستانی تا دبیرستان، «معلمان بد» را از بین ببرند. 

ترامپ گفت که از دیدن ویدئوهایی که دانش‌آموزان و معلمان «کتک می‌خورند» وحشت‌زده است و اقداماتی را برای ایمن‌تر کردن مدارس برای معلمان و دانش‌آموزان انجام خواهد داد. 

ترامپ در ادامه این رویداد انتخاباتی به موضوع صدور کیفرخواست علیه او توسط وزارت دادگستری دولت بایدن پرداخت و گفت: این غیرقابل‌باور است که بایدن سازمان‌های اطلاعاتی و سیستم قضایی آمریکا را به «سلاح» علیه مخالفان سیاسی تبدیل کرده است و در مقابل هیچ اتفاقی برای افراد فاسد از جمله بایدن «نادرست» که یکی از فاسدترین‌هاست نمی‌افتد. 

او همچنین اضافه کرد که «بسیاری از کشورها اکنون دارای سلاح‌های هسته‌ای هستند، و ما یک مرد بسیار ناکارآمد را به عنوان رهبر داریم. به دلیل قدرت سلاح‌های هسته‌ای کشورهای دیگر اکنون زمان بسیار خطرناک در تاریخ کشور ماست 

ترامپ اظهار داشت که بایدن به دلیل دریافت «میلیون‌ها و میلیون‌ها دلار» از سوی چین، با آنها مماشات می‌کند و به همین دلیل ایالات متحده هیچ اقدامی برای متوقف کردن چین در «احداث پایگاه نظامی عملیات نظامی در کوبا که ۹۰ مایل از ساحل ما فاصله دارد انجام نمی‌دهد و این تهدید، جدی‌ترین چیزی است که می‌توانم تصور کنم و هیچ‌کس درباره آن صحبت نمی‌کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی