Search
Asset 2

نشانه‌‏هایی از موجودات فضایی‌‏ در ۱۰۰۰۰ سال پیش

نقاشی‌‌‏های غارها به قدمت ۱۰۰۰۰ سال در والکامونیای ایتالیا نشان می‌‏دهد که مردم لباس‌‏هایی همچون لباس‌‌‏های فضانوردان برتن دارند. (Wikimedia Commons)
نقاشی‌‌‏های غارها به قدمت ۱۰۰۰۰ سال در والکامونیای ایتالیا نشان می‌‏دهد که مردم لباس‌‏هایی همچون لباس‌‌‏های فضانوردان برتن دارند. (Wikimedia Commons)
نقاشی‌‌‏های غارها به قدمت ۱۰۰۰۰ سال در والکامونیای ایتالیا نشان می‌‏دهد که مردم لباس‌‏هایی همچون لباس‌‌‏های فضانوردان برتن دارند. (Wikimedia Commons)
کتیبه باستانی بین‌‏النهرین (Wikimedia Commons)

 

«موجودات فضایی باستانی» توجه بسیاری را در شبکه تاریخ، با بیش از ۷۰۰ هزار لایک در فیس بوک به‌‌‏خود جلب کردند. برخی می‌‏گویند آثار کشف شده در سراسر جهان، گواه ارتباط اجداد ما با مسافرانی از فضا است. نقاشی‌‌‏های غارها به قدمت ۱۰۰۰۰ سال در والکامونیای ایتالیا نشان می‌‏دهد که مردم لباس‌‏هایی همچون لباس‌‌‏های فضانوردان برتن دارند.

گفته شده علائم حک شده بر روی صفحات سنگی اسرارآمیزی که تخمین زده می‌‌‏شود بین۱۰۰۰۰ سال تا ۱۲۰۰۰سال قدمت داشته باشد، نشان‌‏گر فرود بشقاب پرنده‌‏ها است. در اینجا نگاهی می‌‌‏اندازیم به برخی از شواهد که ممکن است اشاره به ملاقات با موجودات فضایی باستانی داشته باشد.

۱-  ماشین‌‏های پرنده در افسانه‌‌‏های هند باستان

 

ترسیم ماشین پرنده توصیف شده در روایات باستان در سال ۱۹۲۳. (Wikimedia Commons)

متون سانسکریت و مجسمه‌‌‏های هند باستان اشاره‌‌‏های متعددی به ماشین‌‌‏های پرنده به‌‌‏نام ویماناها کرده‌‌‏اند، که گفته می‌‌‏شود خیلی از موجودات دنیاهای دیگر را به زمین آورده است.

در روستایی درایالت جارکند هند، یک زمین‌‌‏شناس بر روی رد پاهای بزرگی که هزاران سال پیش حکاکی شده بود، تحقیق کرده‌‏است. بر طبق افسانه‌‌‏های محلی، بسیاری از نشانه‌‌‏ها حکایت از خدایانی دارند که از آسمان در آن منطقه فرود می‌‌‏آمدند. موضوع جالب توجه از نظر این زمین‌‏شناس، تصویر حکاکی شده یک شیء پرنده در کنار ردپاها بود.

سال گذشته وی به اپک تایمز گفت که: « تصویر کنده کاری جای پا و شئ پرنده، هر دو در روی یک تخته سنگ ولی هر کدام در یک سمت تخته سنگ واقع شده‌‌‏اند. شاید حکاکی‌‌‏ها نشان‌‏گر ورود دو خدای پادشاه توسط اشیاء پرنده باشند».

جای پاهای حکاکی شده بر روی سنگ در روستای پیسکا ناگری در حوالی شهر رانچی در ایالت جارکاند هند. قدمت آن به‌‏اندازه هزاران سال تخمین زده می‌‏شود و یک شیء پرنده نیز کنار آن حکاکی شده است. (NITISH PRIYADARSHI)

۲-  صحرای نازکا، پرو

در سال ۱۹۲۰ زمانی که هواپیما شروع به پرواز بر فراز صحرای نازکای پرو کرد، خلبانان از مشاهده صحنه‌‏ای که دیدند بسیار شوکه شدند؛ نقش‌‌‏های بسیار بزرگی که با بیش از ۸۰ کیلومتر طول و بعضی با عرض ۱۸۰ متر بر روی زمین کنده‌‌‏کاری شده بودند. آنها معتقدند که کنده‌‌‏کاری‌‌‏ها باید بین ۳۰۰ سال قبل از میلاد و ۸۰۰ سال بعد از میلاد مسیح به‌‏وجود آمده باشد. باستان‌‌‏شناسان و انسان‌‌‏شناسان هنوزهم درباره آنها گیج و سردرگم‌‌‏اند.

برخی می‌‌‏گویند کسانی که آنها را ساختند باید از طریق آسمان هدایت و راهنمایی شده باشند. بعضی‌‌‏ها هم گفته‌‌‏اند این طرح‌‌‏های پرزحمت، بدون کمک نیز می‌‌‏تواند ترسیم شده باشد. دلیل اینکه چرا مردم چنین علامت‌‌‏های بزرگی را ساخته‌‌‏اند تا از آسمان تشکر کنند، هنوز به‌‏صورت راز باقی مانده است.

یکی از این حکاکی‌‏های بزرگ ملقب به «فضانورد» است و بقیه آنها، به شکل حیوانات و اشکال هندسی می‌‌‏باشند.

فضانورد حکاکی شده در صحرای نازکای پرو. مربوط به سال‌‏های بین ۳۰۰ قبل از میلاد و ۸۰۰ بعد از میلاد (Shutterstock*)

 

توضیح عکس: نشان حکاکی‌‏شده در صحرای نازکای پرو. (Shutterstock*)

۳-  «دروپا»های‌‏ چین باستان

بر طبق تحقیقات و حفاظت آثار ماوراء طبیعی جامعه بین‌‌‏المللی(ISRPPA) در سال ۱۹۳۸ صدها صفحه سنگی مرتبط با موجودات فضایی، در غاری در چین پیدا شد.  تحقیقات این موسسه توسط دانشگاه پنسیلوانیا صورت می‌‌‏گیرد و ای‌‌‏اس‌‌‏آر‌‌‏پی‌‌‏پی‌‌‏ای خودش را یک موسسه غیرانتفاعی باستان‌‌‏شناسی، دیرین‌‌‏شناسیِ، دانشجویی و پژوهشی می‌‌‏نامد.

قدمت صفحه‌‌‏ها حدود ۱۰ تا ۱۲هزار سال تخمین زده شد و آنها در طول سفری اکتشافی به رهبری دکتر چی پوتِی کشف شدند. خط هیروگلیف روی سنگ‌‌‏ها بیان می‌‌‏کرد که سفینه‌‌‏های فضایی که توسط مردمی با نام «دروپا‌‌‏» هدایت می‌‌‏شدند، در کوهستان سقوط کردند.

سازمان ای‌‌‏اس‌‌‏آر‌‌‏پی‌‌‏پی‌‌‏ای گزیده‌‌‏ای از ترجمه‌‌‏های دکترتسوم آم نو را ارائه داد:« دروپاها با هواپیماهای خود از ابرها پایین آمدند. مردها، زنان و کودکان ده بار قبل از طلوع خورشید در غارها مخفی شدند. وقتی در آخر زبان اشاره دروپاها را فهمیدند، متوجه شدند که تازه‌‌‏واردان مقاصد صلح‌‌‏آمیز دارند.»

اگر چه گفته شده است صفحه‌‏های سنگی در سراسر موزه‌‌‏های چین نگهداری می‌‏شوند و برخی از آنها  برای تجزیه وتحلیل  به اتحاد جماهیر شوروی سابق فرستاده شدند، اما به نظر می‌‌‏رسد آنها ناپدید شده‌‌‏باشند. ای‌‌‏اس‌‌‏آر‌‌‏پی‌‌‏پی‌‌‏ای نتوانسته ردی از آن‌‏ها پیدا کند، اما توانسته یک عکس گرفته شده در موزه‌‌‏ی سِن، واقع در جنوب گوانجو را قبل از اینکه سنگ‌‏ها از نمایشگاه برداشته شوند، پیدا کند.

اپک‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

1 دیدگاه دربارهٔ «نشانه‌‏هایی از موجودات فضایی‌‏ در ۱۰۰۰۰ سال پیش»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی