Search
Asset 2

۲۶ نفر از قانونگذاران آمریکا در سال ۲۰۲۴ به دنبال انتخاب مجدد نخواهند بود

۲۶ نفر از قانونگذاران به دنبال انتخاب مجدد نخواهند بود
مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، پس از برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان در کنگره ایالات متحده در ۲۵ اکتبر ۲۰۲۳، اظهاراتی را ارائه کرد. (Alex Wong/Getty Images)

چندین قانونگذار از حزب جمهوری‌خواه و دموکرات برای انتخاب مجدد در رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۲۴ شرکت نخواهند کرد، اکثر آنها بازنشسته شده‌اند و تعداد کمی برای پست‌های دولتی به جز مجلس نمایندگان و سنا رقابت می‌کنند. 

در مجموع، ۲۶ قانونگذار اعلام کرده‌اند که این آخرین دوره آنها خواهد بود که از این تعداد ۱۹ نفر نماینده مجلس نمایندگان و ۷ نفر باقی مانده از مجلس سنا هستند. 

از مجموع ۲۶ قانونگذار فوق، ۱۱ نفر جمهوری‌خواه و ۱۵ نفر دموکرات هستند. 

از ۱۱ قانونگذار جمهوری‌خواه که قصد ندارند مجددا انتخاب شوند، ۲ نفر از سناتورهای جمهوری‌خواه در مجلس سنا و ۹ نفر از اعضای مجلس نمایندگان هستند. 

از ۱۵ قانونگذار دموکرات که به‌دنبال انتخاب مجدد نیستند ۵ نفر ازسناتورهای مجلس سنا و ۱۰ نفر از مجلس نمایندگان هستند. 

اسامی برخی از قانونگذاران به شرح ذیل است: 

نماینده بیل جانسون (جمهوری‌خواه اوهایو) به دنبال دوره هشتم در کنگره نخواهد بود و پیشنهاد ریاست دانشگاه ایالتی یانگستون را پذیرفته است. «من به دنبال شغل دیگری نبودم، زیرا عاشق شغلی هستم که دارم و به مردم شرق اوهایو در مجلس ایالات متحده خدمت می‌کنم. این یک تصمیم بسیار دشوار بود.» 

آنا اشو، نماینده دموکرات کالیفرنیا، در پستی در ۲۱ نوامبر ایکس گفت که به دنبال انتخاب مجدد نخواهد بود. این قانونگذار بیش از ۳۰ سال در کنگره خدمت کرده است. 

نماینده تونی کاردناس (دموکرات کالیفرنیا) پس از پایان سال ۲۰۲۴ با پایان دوره فعلی بازنشسته خواهد شد. او نماینده شمال شرقی دره سان فرناندو در مجلس قانونگذاری ایالت کالیفرنیا بود. 

نماینده دن کیلدی (دموکرات میشیگان) پس از پایان دوره خدمتش در ۳ ژانویه ۲۰۲۵، دوباره به دنبال انتخاب مجدد نخواهد بود. اوایل امسال تشخیص داده شد که آقای کیلدی مبتلا به سرطان است. او تحت عمل جراحی قرار گرفت و اکنون عاری از سرطان است. او در یک بیانیه مطبوعاتی در ۱۶ نوامبر گفت: «پس از گذراندن وقت با همسر، فرزندان و نوه‌هایم و تفکر در مورد آینده خود، زمان آن فرا رسیده است که از سمت دولتی کنار بروم…این تصمیم آسانی نبود. اما می‌دانم که برای من و خانواده ام مناسب است.» 

جورج سانتوس، نماینده مجلس نمایندگان آمریکا (جمهوری‌خواه نیویورک) اعلام کرد که قصد ندارد به دنبال انتخاب مجدد باشد که این تصمیم در پی گزارش کمیته اخلاق مجلس نمایندگان آمریکا که وی را به سرقت پول از کمک‌های اهداکنندگان کمپین خود متهم کرده بود، گرفته شد. 

نماینده مایکل برگس (جمهوری‌خواه تگزاس) اعلام کرد که پس از پایان یازدهمین دوره خود در کنگره، بازنشسته خواهد شد. آقای برگس در حال حاضر عضو کمیته بودجه مجلس است. 

برد ونستراپ، نماینده جمهوری‌خواه ایالت اوهایو، سال آینده از کنگره بازنشسته خواهد شد. او اولین بار در سال ۲۰۱۲ انتخاب شد و ۱۱ سال در کنگره خدمت کرده است. او عضو کمیته اطلاعات مجلس و کمیته راه و روش است. 

نماینده درک کیلمر (دموکرات واشنگتن) در پستی در ۱۰ نوامبر در ایکس گفت: «این یکی از افتخارات بزرگ زندگی من بوده است که به عنوان نماینده ناحیه ۶ واشنگتن در کنگره خدمت کنم. من به آنچه که به دست آورده‌ایم افتخار می‌کنم – اما زمان فصل بعدی فرا رسیده است. من به دنبال انتخاب مجدد در سال ۲۰۲۴ نخواهم بود.» 

نماینده کی گرنجر (جمهوری‌خواه تگزاس) در حال حاضر رئیس کمیته تخصیص بودجه است و قصد ندارد برای انتخاب مجدد در سال آینده مبارزه کند. 

برای اطلاع از لیست کامل اسامی قانونگذارانی که در سال ۲۰۲۴ به‌دنبال انتخاب مجدد نخواهند بود به لینک اصلی خبر در اپک تایمز انگلیسی مراجعه فرمایید.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی