Search
Asset 2

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: کمک می‌کنیم دیگر کشورها نیز سپاه را در فهرست تروریستی قرار دهند

متیو میلر،‌ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده از دیگر کشورهایی که در نظر دارند سپاه را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهند، حمایت خواهد کرد.
متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا. (Twitter)

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با استقبال از اقدام کانادا برای معرفی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌عنوان گروه تروریستی، اعلام کرد که ایالات متحده از دیگر کشورهایی که در نظر دارند سپاه را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهند، حمایت خواهد کرد.

متیو میلر در جریان نشست مطبوعاتی این هفته عنوان کرد که «ما از تصمیم کانادا برای معرفی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک گروه تروریستی استقبال می‌کنیم. این کاری است که ایالات متحده انجام داده است.»

میلر با بیان اینکه «تروریسم و ​​توطئه مرگبار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کل جهان را تهدید می‌کند»، تاکید کرد که «ما از کشورهایی که در نظر دارند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به عنوان یک سازمان تروریستی معرفی کنند، حمایت می‌کنیم.»

او در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره نحوه حمایت ایالات متحده گفت که «ما می‌توانیم اطلاعاتی را در مورد فعالیت‌هایی که سپاه انجام داده‌ در اختیار آنها قرار دهیم، کاری که ما اغلب در به اشتراک گذاشتن اطلاعات با متحدان و شرکای خود انجام می‌دهیم.»

در روزهای گذشته، وزیر امنیت عمومی کانادا گفت که دولت کانادا پس از ماه‌ها فشارهای سیاسی فزاینده، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده است.

دومینیک لبلانک در یک کنفرانس مطبوعاتی در ۱۹ ژوئن گفت که جمهوری اسلامی به طور پیوسته به نقض حقوق بشر در داخل و خارج از ایران و ایجاد بی‌ثباتی در نظم بین‌المللی ادامه داده است.

پس از آنکه دولت کانادا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد، وزیر خارجه کانادا خطاب به شهروندان این کشور درباره خطر سفر و اقامت در ایران هشدار داد.

ملانی جولی در حالی که به شهروندان کانادا هشدار داد که از سفر به ایران خودداری کنند، افزود کسانی که اکنون در ایران حضور دارند، زمان بازگشت آنها به خانه فرارسیده است.

تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران توسط دولت کانادا، واکنش‌های مختلفی را در داخل و خارج از این کشور برانگیخت.

مقامات جمهوری اسلامی همچنین اعلام کردند که جمهوری اسلامی به اقدام دولت کانادا برای قراردادن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی  پاسخ خواهد داد.

ایران اینترنشنال گزارش داد که ۲۶ تشکل ایرانی در استرالیا پنجشنبه در نامه‌ای به نخست‌وزیر، وزیر خارجه و دادستان کل استرالیا از آن ها خواستند که سپاه پاسداران را در فهرست تروریستی قرار دهد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی