Search
Asset 2

مدرسه‌‌‏ای در کانادا: دیگر از کلمه «والدین» استفاده نمی‌‌‏کنیم

مدرسه‌‌‏ای در کانادا: دیگر از کلمه «والدین» استفاده نمی‌‌‏کنیم
(Michael Loccisano/Getty Images)

هیئت‌مدیره  مدرسه‌ای در استان انتاریوی کانادا درنظر دارد کلمه «والدین» را به «خانواده» یا «مراقب» تغییر دهد تا به اصطلاح بیشتر «دربرگیرنده» یا Inclusive باشد.

هیئت‌مدیره  این مدرسه در واترلو، روز چهارشنبه در جلسه‌‌‏ای اعلام کرد که قصد دارد تغییراتی در خط مشی خود اعمال کند. مثلا در مسائلی مانند حمایت از دانش‌آموزان در صورت نیاز به کمک‌های پزشکی، ارتباطات و جمع‌آوری کمک‌های مالی، عبارت‌های «والدین و سرپرستان قانونی» را حذف و با «خانواده‌ها و مراقبان» جایگزین خواهد کرد.

در طول این جلسه، سیندی واتسون، متولی مدرسه، نیاز به اعمال این تغییرات را زیر سوال برد و گفت: «نمی‌‌‏دانم استفاده از کلمه والدین چه مشکلی دارد. موجب شرمندگی است که نمی‌‌‏خواهید از کلمه والدین یا سرپرست قانونی استفاده کنید.» متولی دیگری گفت که به دنبال عبارتی می‌گشتند که بیشتر «دربرگیرنده» باشد.

بسیاری از والدین کانادایی این تصمیمات را در راستای سیاست‌‌‏هایی به‌منظور حذف اختیار والدین در آموزش فرزندانشان می‌‌‏دانند.

بنابر گزارشی از نشنال پست، برای والدین، مسئله اصلی حفظ اختیار در محتوای آموزش ایدئولوژیکی به فرزندانشان است.

بسیاری از والدین کانادایی خواهان شفافیت در مورد آنچه آموزش داده می‌‌‏شود هستند و در سیستم آموزش‌وپرورش در کانادا، به دنبال راهی برای معافیت فرزندشان از محتوایی هستند که معتقدند با ارزش‌‌‏های آنها همخوانی ندارد.

جردن پیترسون، پروفسور و روانشناس کانادایی پیش‌‌‏تر در مورد آموزش ایدئولوژیک به کودکان و جوانان در مدارس و دانشگاه‌‌‏ها گفته بود: «افراد خطرناک فرزندان شما را در مدارس تعلیم می‌‌‏دهند. ایدئولوژی وحشتناک «تنوع»، «شمول (دربرگیرندگی)» و «برابری،» آموزشی مخرب است. آنها ایدئولوژی پر از کینه خود را به ذهن‌‌‏ جوانان در سراسر غرب تلقین می‌‌‏کنند. «ووک» دانشگاه‌‌‏ها را تسخیر کرده است.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی