Search
Asset 2

کانادا در مقابله با تغییرات آب و هوایی از آمریکا پیروی خواهد کرد

اوباما اعلام کرد قصد دارد پروژه‌‌‌‏های توسعه در خارج از ایالات متحده را با ملاحظات تغییرات آب و هوایی ادغام کند.  (Kirkpatrick-Pool/Getty Images)
اوباما اعلام کرد قصد دارد پروژه‌‌‌‏های توسعه در خارج از ایالات متحده را با ملاحظات تغییرات آب و هوایی ادغام کند. (Kirkpatrick-Pool/Getty Images)
اوباما اعلام کرد قصد دارد پروژه‌‌‌‏های توسعه در خارج از ایالات متحده را با ملاحظات تغییرات آب و هوایی ادغام کند. (Kirkpatrick-Pool/Getty Images)

«باراک اوباما»، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در اجلاس تغییرات اقلیمی رویکرد خود را برای مقابله با تغییرات آب و هوایی طی اعلامیه‌‌‏ی بیان کرد. این رویکرد نه تنها توسط آمریکا بلکه توسط کشور کانادا نیز دنبال خواهد شد.

آمریکا در این نشست به گرفتن دو سیاست مهم برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی متعهد شد.

فهرست اقدامات اوباما چند روز پس از اعلام برنامه‌‌‏های اجرایی کاخ سفید و تشکیل جلسه با رهبران تجاری(که تا سال ۲۰۵۰ به کاهش مصرف هیدروفلوروکربن به مقدار۸۰ درصد متعهد شده‌‌‏اند) به این صورت اعلام گردید: مطابقت خودروهای آمریکایی با استانداردهای تولید خودرو در انتشار و تولید گازهای گلخانه‌‌‏ای و همچنین مقابله با استفاده ازماده‌‌‏ی سردکنندهHFC.

اوباما در این سخنرانی، اعلام کرد قصد دارد پروژه‌‌‏های توسعه در خارج از ایالات متحده را با ملاحظات تغییرات آب و هوایی ادغام کند. وی در این خصوص به قوانین قبلی خود مبنی بر تنظیم آلاینده‌‌‏های کارخانه‌‌‏های قدیمی در ایالات متحده اشاره کرد.

او همچنین در این زمینه عمل به معاهده‌‌‏ی ۲۰۱۵ را از سایر کشورها به خصوص چین خواستار شد.

اوباما گفت: «اقتصاد نو ظهور کهدر سال‌‌‏های اخیر رشد زیادی داشته موجب انتشار و افزایش آلودگی کربنی نیز شده است. این اقتصاد به احتمال زیاد در سال‌‌‏های آینده  موجب تولید و انتشار کربن خیلی بیشتری خواهد بود.»

به نظر وی هیچ کس نمی‌‌‏تواند در مورد تغییرات آب و هوایی در حاشیه باشد و به اصل موضوع نپردازد. به همین دلیل باید اختلافات قدیمی را کنار بگذاریم.

بارک اوباما همچنین مشخصا به تلاش‌‌‏های صورت گرفته در کانادا اشاره کرد. هر چند که بیشتر تلاش‌‌‏ها مربوط به سال ۱۹۸۷ وپروتکل مونترئال بوده است؛ وی گفت که از این به بعد می‌‌‏توان برای تلاش‌‌‏های بیشتر سایر کشورها در افزایش سریع HFC ها از کانادا الگو گرفت.

اوباما تا بعد‌‌‏از ظهر سخنرانی کرد و پس از آنوزیر محیط زیست کانادا گفت که دولت وی می‌‌‏خواهد اطلاعاتی درباره‌‌‏ی جزئیات بیشتر برنامه‌‌‏ی کشور در زمینه‌‌‏ی کاهش هیدروفلوروکربن منتشر کند.

وی افزود: « بگذارید صریح بگویم، کانادا خود را به طور کامل برای دستیابی به یک توافق جهانی، قوی و مؤثر در سال آینده در پاریس برای تغییرات آب و هوایی متعهد کرده است.»

لیونا آلوگاک اعلام کرد که کارهای انجام شده در این زمینه چه داخلی و بین‌‌‏المللی اثبات این مدعا است. کانادا خود را در پیشرو بودن در این زمینه و عمل کردن به تعهدات ملزم می‌‌‏داند.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی