Search
Asset 2

۴۰ درصد از کودکان خیابانی در ایران، ایرانی نیستند

Persian-ET-logo.N

مدیرکل دفتر امور آسیب‌‌‏های اجتماعی وزارت تعاون کشور اعلام کرد که حدود۶۰ درصد کودکان کار و خیابان ایرانی و۴۰ درصد دیگر غیر‌‌‏ایرانی هستند.

روزبه  کردونی در این باره گفت که ۴۵ درصد از این کودکان بین ۱۰ تا ۱۴ سال وتنها ۳۴ درصد در حال تحصیل‌‌‏اند؛۴۰ درصد ترک تحصیل کرده و۲۴ درصد به مدرسه نرفته‌‌‏اند.

وی حضور این کودکان را در خیابان معضل کنونی تهران دانست و گفت که مطالعات نشان می‌‌‏دهد در تهران بیشتر«پدیده کودکان درخیابان» دیده می‌‌‏شود که پس از کارروزانه درخیابان شب به منزل باز می‌‌‏گردند.

به‌‌‏گفته این مقام دولتی اخیرأ وزیر بهداشت اعلام کرده که بیمارستان‌‌‏ها‌‌‏ی مشخصی را به کودکان کاروخیابان اختصاص خواهد داد تا درمان وبهداشت این کودکان به سهولت انجام شود.

این آمار در حالی اعلام می‌‏شود که خرداد ماه سال جاری مدیرکل دفتر آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی اعلام کرد که ۶۵ درصد کودکان خیابانی اتباع بیگانه هستند.

 اگر وضعیت زندگی کودکان خیابانی مورد توجه مسئولین قرار نگیرد وتغییراتی در ان صورت نپذیرد، خطرات بهداشتی، محروم شدن ازتحصیل، قطع ارتباط عاطفی وانسانی مطلوب با جامعه، موردآزار جسمی وعاطفی قرارگرفتن، عدم رشدوتکامل، محروم شدن از کسب مهارت‌‌‏های زندگی وگرفتار شدن در باندهای قاچاق وتبهکار از جمله خطراتی است که این کودکان را تهدید خواهد کرد.

اپک‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی