Search
Asset 2

آخرین پادشاه مصر درباره رقص و موسیقی شن‌یون می‌‏گوید: «بی‌‏نهایت زیبایی»

هنر های نمایشی شن یون رقص و موسیقی کلاسیک چینی پادشاه مصر
(Courtesy of NTD Television)
هنر های نمایشی شن یون رقص و موسیقی کلاسیک چینی پادشاه مصر
شاهزاده احمد فواد فاروق (Courtesy of NTD Television)

 

رقص و موسیقی کلاسیک چینی شن‌یون تور اروپایی خود را روز پنج‌شنبه ۲۵ فوریه (۶ اسفند)، از قله‌های برفی مون بلان و در سالن BFM ژنو آغاز کرد.

«فواد دوم»، آخرین پادشاه مصر، میهمان ویژه شب افتتاحیه شن یون در ژنو بود که برای دیدن نمایش هیجان‌انگیز و فرهنگی باشکوه به این سالن آمده بود.

شاهزاده احمد فواد فاروق در سال ۱۹۵۲ و زمانی که کودکی بیش نبود، پس از کناره‌‌گیری پدرش در انقلاب مصر به سلطنت رسید. کمتر از یکسال بعد وقتی مصر تبدیل به جمهوری شد، سلطنت وی به پایان رسید و خانواده فواد به سوئیس گریختند.

وی حتی با وجودیکه وی سال‌های زیادی از میهن خود دور است، هنوز عمیقاً به پادشاهی خود علاقمند بوده و در قلبش ملت باستانی خود را عزیز نگه‌داشته است.

اما احمد فواد پنج‌شنبه شب در جوهره فرهنگ باستانی دیگری وارد شد که برایش ارزش بسیاری داشت.

وی گفت: «من فرهنگ و تاریخ چینی را بسیار تحسین می‌کنم. شب فوق‌العاده‌ای بود و از صمیم قلب متشکرم.»

فواد که خود یک رزمی کار آماتور و علاقه‌مند به مطالعه تعالیم فیلسوف چینی کنفسیوس است، معتقد است که چین در زمان‌‏های گذشته طی دوره‌ای طولانی جلوتر از جهان بوده است.

او گفت: «ارائه چنین فرهنگ غنی بر روی صحنه با عملکرد عالی خارق‌العاده بود. من به این شرکت به خاطر نمایش حیرت انگیز، لباس‌ها، رقصنده‌های استثنایی و موسیقی تبریک می‌گویم.»

تریلور ۲۰۱۶ شن‌‏یون‌‏:

شرکت هنرهای نمایشی شن‌یون مستقر در نیویورک، که هدف آن احیای فرهنگ الهی الهام گرفته از فرهنگ باستانی چین است، هر سال با سفر به کشورهای مختلف جهان با ارائه اشکال مختلف رقص کلاسیک چینی همراه با موسیقی ارکستر، لباس‌های رنگارنگ و پس زمینه متحرک زیبا مخاطبان را حیرت زده می‌کند. شن یون از طریق رقص مبتنی بر داستان و اجرای آواز توسط خوانندگان صاحب جایزه فضایل فرهنگ سنتی چین را به نمایش می‌گذارد.

احمد فواد نمایش را بسیار زیبا توصیف کرد و اضافه کرد که تماشاچیان با ذهنی صلح آمیز سالن را ترک می‌کنند.

شن‌یون در ژنو به مدت چهار روز اجرا خواهد داشت و روز سه‌شنبه ۱۱ اسفند در روبیکس فرانسه اجراخواهد داشت.

هنرهای نمایشی شن‌یون مستقر در نیویورک دارای چهار تور است که به طور همزمان در سراسر جهان به نمایش درمی‌آید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از وب سایت شن‌یون بازدید کنید

Shen Yun Performing Arts

بیشتر در مورد شن‌‏یون بخوانید

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی