Search
Asset 2

آناستازیا لین، دختر شایسته کانادا، جایزه بهترین بازیگر زن لئو اواردز کانادا را کسب کرد

آناستازیا لین دختر شایسته کانادا
(Anastasia Lin Facebook page)

 

 دختر شایسته کانادا که چین از شرکت وی در رقابت‌ نهایی ۲۰۱۵ چین جلوگیری کرد، اکنون جایزه بهترین بازیگر زن را برای بازی در فیلم «لبه خونین» The Bleeding Edge، به کارگردانی «لئون لی» برنده جایزه «پیبادی» دریافت کرد.

مراسم اهدای جوایز لئو که مهم‌‌‏ترین جشنواره‌ فیلم کانادا محسوب می‌شود، روز ۵ ژوئن (۱۶ خرداد) در هایت ونکوور برگزار شد.

در این مراسم آناستازیا لین، با بازی در فیلم تلویزیونی که به منظور ارج نهادن به قربانیان برداشت اجباری اعضای بدن در چین تهیه و این موضوع به وضوح در فیلم به نمایش در آمده است، در مقام بهترین بازیگر نقش زن شناخته شد.

در فیلم لبه خونین که بر اساس واقعیت امروز چین ساخته شده، آناستازیا لین در نقش یک تمرین کننده روش معنوی چینی فالون‌گونگ (فالون دافا) به خاطر باور معنوی‌اش در یک اردوگاه کار اجباری زندانی و مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد.

آناستازیا می گوید که این نقش برای او بسیار باارزش بود: «احساس می‌کنم این جایزه را در کمال ناباوری بازیگران و عوامل فیلم لبه خونین که در تولید فیلم تلاش بسیاری کردند، دریافت کردم.» آناستازیا افزود: «همچنین می‌خواهم از قربانیان این فاجعه نقض حقوق بشر تشگر کنم که به خاطر آن‌ها در این فیلم حضور داشتم. آن‌ها دردشان را برای من بازگو کردند تا به من عمیق‌ترین ترس‌ها و والاترین شجاعت‌ بشری که می‌تواند وجود داشته باشد را نشان دهند.»

CkPdaruUUAA-Fe3

آناستازیا لین، که در مقام دختر شایسته کانادا در سال ۲۰۱۵ انتخاب شد، و به خاطر دیدگاه‌های صریحش در محکوم کردن حزب کمونیست چین، از شرکت وی در رقابت‌های نهایی در کشور چین ممانعت شد، در سرفصل اخبار جهان مورد توجه قرار گرفت. وی همچنان در برابر نقض حقوق بشر در کشورش در حال فعالیت است.

لئون لی، کارگردان فیلم می‌گوید: «وی عشق، شور و شجاعت بی‌نظیری در زندگی دارد که عملکرد خیره‌کننده‌ای برایش به ارمغان آورده است.» وی همچنین گفت: «امیدواریم که فیلم لبه خونین همچنان موفق به دریافت جایزه شود و امید نجات برای قربانیان این جنایت وحشتناک داریم.»

این اولین نقش جدی آناستازیا پس از محرومیت وی از مراسم فینال دختر شایسته جهان و اولین موفقیت وی به عنوان بهترین بازیگر زن است. این فیلم که جایزه ۲۰۱۶ گابریل را نیز کسب کرده، به زودی در کانادا پخش خواهد شد.

لئو اواردز در سال ۱۹۹۹ توسط بنیاد علوم و هنر تصاویر متحرک بریتیش کلمبیا که سازمانی غیرانتفاعی است به هدف احترام و ترویج دستاوردهای صنعت فیلم و تلویزیون بریتیش کلمبیا تاسیس شد.

(Anastasia Lin Facebook page)
(Anastasia Lin Facebook page)
اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی