Search
Asset 2

اسناد فاش شده حاکی از پنهانکاری رژیم چین درباره اطلاعات مربوط به پاندمی است

آنفلوانزا اسناد فاش شده حاکی از پنهانکاری رژیم چین درباره اطلاعات مربوط به پاندمی است رهبر حزب کمونیست چین شی جین پینگ کار پیشگیری از اپیدمی
ورودی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری شهر ووهان، در حالی که اعضای تیم بهداشت جهانی در حال بازدید هستند - ۱ فوریه ۲۰۲۱  (Photo by HECTOR RETAMAL/AFP via Getty Images)

اسنادی محرمانه و داخلی که به دست اپک‌تایمز رسیده است نشان می‌دهد که رژیم کمونیستی چین اطلاعات زیادی در مورد آنفلوانزا و سایر بیماری‌ها دارد که علائمی مشابه  کووید۱۹ دارند، اما آنها را منتشر نمی‌کند و پنهان کرده است.

از زمان پایان تحقیقات در مورد ریشه‌های شیوع همه‌گیری جهانی ویروس حزب کمونیست چین (کرونا ویروس)، کارشناسان گروه تعیین شده توسط سازمان بهداشت جهانی، به خاطر امتناع رژیم چین از ارائه داده‌های مربوطه شکایت کرده‌اند.

وال استریت ژورنال، در تاریخ ۱۲ فوریه گزارش داد که دومینیک دویر، عضو تیم متخصص سازمان بهداشت جهانی و یک متخصص بیماریهای عفونی در استرالیا، گفت که وقتی تیم متخصص سازمان بهداشت جهانی، تحقیقاتی را در مورد منبع اپیدمی در ووهان انجام داد، حزب کمونیست چین از ارائه داده‌های خام ۱۷۴ بیمار در مراحل اولیه شیوع و همچنین اطلاعات مربوط به بیمارانی که ممکن است زودتر از دسامبر ۲۰۱۹ توسط ویروس آلوده شده باشند، امتناع کرد.

براساس این گزارش، حزب کمونیست چین، فقط داده‌های مربوط به آنفلوانزا را از قبل از دسامبر ۲۰۱۹ متعلق به یک بیمارستان کودکان و یک بیمارستان عمومی را ارائه داده است. این گزارش به نقل از متخصصان سازمان بهداشت جهانی می‌گوید که یکی از دلایل امتناع رژیم از ارائه داده‌های منجر به ردیابی ویروس کرونا، عدم وجود داده‌های اولیه آنفلوانزا است.

داده‌های آنفلوانزا

با این حال، اپک تایمز، اخیراً تعدادی اسناد داخلی صادر شده توسط مرکز کنترل بیماری و بهداشت رژیم چین در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ را منتشر کرده است که برای عموم افشا نشده بود. مشخص نیست که آیا این اطلاعات به سازمان بهداشت جهانی ارائه شده است یا خیر. اپک تایمز در این خصوص با سازمان بهداشت جهانی تماس گرفته است.

این اسناد افزایش چشمگیری در موارد ابتلای آنفلوانزا و شیوع تب خوشه‌ای که یک عامل بیماری‌زای ناشناخته است را نشان می‌دهد و همچنین حاکی از یک بانک بزرگ از داده‌های نظارت بر آنفلوانزا است که توسط رژیم جمع آوری شده است.

یکی از این اسناد، گزارشی از شماره دوازدهم سال ۲۰۱۹  مجله «اطلاعات اپیدمی بیماری‌های عفونی» متعلق به مرکز کنترل بیماری و پیشگیری شهر میکو در استان جیلین است. این گزارش می‌گوید «آنفلوانزا در این ماه (دسامبر)، ۲۳۴ مورد گزارش شده است، با میزان شیوع ۷۰ / ۴۰ نفر در ۱۰۰ هزار نفر، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از ۴۶ درصد افزایش داشته است.»

سند دیگر گزارشی از توصیه‌های اخیر پیشگیری و کنترل اپیدمی آنفلوانزا است که توسط کمیته مدیریت بهداشت عمومی منطقه پکن در چائویانگ روز ۶ دسامبر ۲۰۱۹ صادر شده است. این افزایش عفونت آنفلوانزا در منطقه چائویانگ بین ۱ سپتامبر ۲۰۱۹ و ۵ دسامبر را نشان داده است که در طی این سه ماه، چهار شیوع تب خوشه‌ای وجود داشته است.

رهبر حزب کمونیست چین شی جین پینگ کار پیشگیری از اپیدمی را در فوریه ۲۰۲۰ در منطقه چائویانگ بررسی کرد، جایی که سال گذشته چندین شیوع کووید۱۹ اتفاق افتاد.

تحقیقات قبلی

در تاریخ ۲۶ فوریه سال ۲۰۲۰، کمیسیون بهداشت استان هبی نامه درخواست همکاری در ردیابی منشا ویروس در حیوانات وحشی صادر شده توسط کمیسیون ملی بهداشت را به ادارات بهداشت شهرهای مختلف استان ارسال کرد. در این سند به نیاز به کمک بخشهای جنگلداری و کشاورزی اشاره داشت تا تحقیقات اپیدمیولوژیک روی حیوانات وحشی و نمونه‌برداری و آزمایش نمونه‌های زیست محیطی و حیوانی انجام شود.

همچنین لازم بود کلیه نمونه‌های خون جمع شده از تماس نزدیک برای حفاظت به مراکز استانی ارسال شود و منتظر آزمایش آنتی بادی باشد. همچنین خواسته شد که پس از آزمایش سایر نمونه‌های زیست محیطی و حیوانی مربوط به کووید۱۹ از طریق آزمایش اسید نوکلئیک، نتایج باید به بخش امنیت عمومی محلی گزارش شود.

مکاتبات رسمی مربوط به ردیابی منشا ویروس کووید۱۹ توسط کمیسیون ملی بهداشت برچسب «عدم افشای اطلاعات برای عموم» خورده است.

در دسامبر ۲۰۱۹، مقامات ووهان و کمیسیون ملی بهداشت چین تحقیقات زیادی را در مورد بازار غذاهای دریایی ووهان انجام داده و از آنها نمونه برداری کردند. رژیم چین در ابتدا ادعا کرد که شیوع ویروس کووید ۱۹ از این ناحیه بوده است.

 پس از آن، دولت چین فقط اعلام کرد که آزمایش نمونه‌های زیست محیطی از بازار غذاهای دریایی مثبت بوده است،  و اطلاعات دیگری را که می‌تواند به ردیابی ویروس در منشأ آن کمک کند از جمله اسناد کسب شده توسط اپک‌تایمز را فاش نکرد.

چند سند داخلی دیگر که توسط اپک تایمز بدست آمده نشان می‌دهد که رژیم مقدار زیادی داده‌های آنفلوانزا را در اختیار دارد و در اواخر سال ۲۰۱۹ یک اخطار مخفی صادر می‌کند تا آنها برای عموم افشا نشود، از جمله سند «جلسه اطلاعات روزانه» از مرکز ملی کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین و گزارش‌های مربوط به آنفلوانزا که توسط مرکز منطقه‌ای برای کنترل بیماری و بخش‌های بهداشت صادر شده است.

این اسناد نشان می دهد که در سال ۲۰۱۹، حداقل چهار بیمارستان در ووهان در حال کنترل اپیدمی آنفلوانزا بودند و نمونه‌های بیولوژیکی بیماران آنفلوانزا را که دارای علائم مشابه با بیماران مبتلا به کووید۱۹ هستند، جمع آوری و به آزمایشگاه‌ها منتقل کردند.

«لانگ تنگیون» در این تهیه گزارش همکاری داشت.

مطالب دیگر:

هولوکاست جدید: نسل‌کشی اویغورها و پیروان فالون گونگ در چین

دادگاه عالی آمریکا مجموعه‌ای از شکایات حقوقی مربوط به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را رد کرد

دونالد ترامپ «احتمالاً» علاقه‌مند است در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ نامزد شود

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی