logo_eet

استقبال از اجرای هنرمندان ایتالیایی در تهران / بیست هزار فرسنگ زیر دریا تئاتری متفاوت

photo_2016-08-16_20-21-47-2-590x421
پینو دی بودو
پینو دی بودو

تئاتر«بیست هزار فرسنگ زیر دریا» به کارگردانی پینو دی بودو از کمپانی پوتلچ ایتالیا آخرین روز اجرایش را در تهران سپری می‌کند توانست مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کند و با استقبال تماشاچیان مواجه شد.

گروه تئاتر ایتالیایی پوتلج به کارگردانی پینودی بودو و بازی دانیلا ریگنولی، ناتالی منتا، ماکروس أکوان، لوکا دی توماسو و ایرنه روسیی از ۲۶ شهریور در تماشاخانه باران روی صحنه رفت و پس از یک بار تمدید روز نهم مهر آخرین اجرای را دارد.

پینو دی بودو کارگردان این اثر نمایشی انتخاب رمان مشهور ژول ورن که برای مردم جهان آشناست، می‌گوید تئاتر راحت ترین راه برای ارتباط با مردم تهران و جاهای دیگر است و معتقد است، رمان ژول ورن ما را وارد دنیای تخیل و تصورات می کند. یک سفر رویایی به بیست هزار فرسنگ زیر دریا. این رمان در عصری نوشته شده که زیردریایی ها وجود نداشتند و ژول ورن چیزی را تصور کرد که ۱۰۰ سال بعد از آن ساخته شد.

وی می افزاید: این رمان برای اجرای تئاتر نوشته نشده است. به همین دلیل ما ابتدا آن را به زبان تئاتر برگرداندیم و سپس تغییراتی در آن انجام دادیم. ما تمام متن هایی را که برای اجرا انتخاب می کنیم از رمان انتخاب شده اند و همواره می خواستیم تصورات و تخیل نویسنده را به نوعی به مخاطب منتقل کنیم و این کار را از طریق تکنولوژی های نو انجام می دهیم. یعنی ما تکنولوژی های نوین را استفاده می کنیم تا بیننده با نوعی واقعیت مجازی بتواند سفری خارق العاده به زیر دریا داشته باشند و با کاپیتان نمو همراه شود.

این نمایش سه بعدی که مشخصه‌های تئاتر الگویی را دارد با بهره بردن از تکنولوژی خاص در بیش از ۲۷ کشور جهان اجرا داشته است.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *