Search
Asset 2

افشای فساد مالی دیگر

Persian-ET-logo.N

یک نماینده مجلس، از فساد مالی جدیدی در دولت پیشین خبر داد.

به گزارش ایلنا، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه ۱۴ آبان گفت که مستنداتی در اختیار دارد که فردی مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار برای وارد کردن قطعات هواپیما از دولت وقت اعتبار گرفته است؛ ولی هیچگونه قطعه‌ای به کشور وارد نشده و هیچگونه پیگیری هم صورت نگرفته است.

به گفته‌ی «موید حسینی صدر»، این شخص که نامش را در اختیار دارد از شرایط تحریم سوء استفاده کرده است.

موید حسینی صدردر ادامه گفت: «موارد زیادی در دولت گذشته وجود داشته است که افراد از دولت اعتبار گرفته‌اند تا فلان کالا را وارد کنند، اما کمی بعد کالا را نیاورده‌اند و به بهانه تحریم و این گونه مسائل از وارد کردن کالا‌ها خودداری کرده‌اند.»

این نماینده مجلس روز ۳۰ مهر نیز از پیگیری گم شدن یک دکل نفتی به ارزش حدود ۸۰ میلیون دلار توسط کمیسیون مجلس خبر داده بود. ۱۴ نماینده‌ی مجلس در نامه‌ای به رئیس مجلس خواستار پیگیری پرونده‌ای شدند که در سال ۹۰  یک دکل نفتی به قیمت ۸۷ میلیون دلار توسط زیرمجموعه‌ی وزارت نفت، از یک شرکت ترکیه‌ای خریداری شده است؛ اما هیچ دکلی تحویل این شرکت نشده است.

وی در خصوص این پرونده نیز گفت که هنوز پاسخی از علی لاریجانی رئیس مجلس در این خصوص دریافت نکرده‌اند.

پس از روی کار آمدن دولت جدید موارد زیادی از تخلفات مالی دولت احمدی نژاد گزارش شده است و مجلس در حال پیگیری این پرونده‌هاست.

حسینی صدر در خصوص پیگیری این پرونده‌ها گفت: «ما در حال پیگیری پرونده اینگونه افردی هستیم که به بهانه تحریم در سال‌های اخیر شبکه رانت خواری به راه انداخته‌اند و سوء استفاده کرده‌اند. یکی از وظایف مجلس مبارزه با فساد است و با توجه به اینکه در سال‌های اخیر مصادیق فسادهای اقتصادی به شدت زیاد شده است ما نیز باید در این مورد پیگیری‌های بیشتری داشته باشیم.»

اپک‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی