Search
Asset 2

امید به زندگی افراد مبتلا به اچ‌‏آی‌‏وی مقیم کانادا به سن ۶۵ سال رسید

سن افراد مبتلا به اچ‏آی‏وی از سال ۲۰۰۰ حدود ۱۶ سال افزایش داشته
سن افراد مبتلا به اچ‏آی‏وی از سال ۲۰۰۰ حدود ۱۶ سال افزایش داشته است.
سن افراد مبتلا به اچ‏آی‏وی از سال ۲۰۰۰ حدود ۱۶ سال افزایش داشته
سن افراد مبتلا به اچ‏آی‏وی از سال ۲۰۰۰ حدود ۱۶ سال افزایش داشته است.

مطالعات جدید نشان می‌‏دهد که شهروندان کانادایی مبتلا به اچ‌‏آی‌‏وی نسبت به گذشته عمر طولانی‌‏تری دارند؛ با این حال، متفاوت بودن نتایج مطالعه در سراسر کشور باعث ادامه‌‏ی تحقیقات در کانادا شد.

این مطالعه توسط تیم تحقیقاتی کانادایی نشان داد که امید به زندگی بیماران ایدزی تحت درمان ضد ویروسی در کانادا تا ۶۵ سالگی صعود کرده است. سن افراد مبتلا از سال ۲۰۰۰ حدود ۱۶ سال افزایش داشته است.

این مطالعه بر روی ۱۰ هزار نفر از شهروندان انتاریو و کبک صورت گرفته که اخیراً به استان‌‏های ساسکاچوآن، نیوفاندلند و لابرادور نیز گسترش یافته است.

اما با وجود اینکه این افزایش در سطح کلی احساس می‌‏شود، اما نتایج مطالعه‌‏ نشان می‌‏دهد که امید به زندگی بیشتر در مردان افزایش داشته است. این آمار برای افراد با سابقه‌‏ی استفاده از مواد مخدر و کسانی که اصل و نسبشان به اولین اجداد کانادا می‌‏رسد نیز به همان اندازه نبوده است.

«رابرت هاگ»، دانشمند ارشد مرکزBC در درمان اچ‌‏آی‌‏وی گفت: «دولت فدرال ضمن تأکید بر درمان به موقع و پیشگیری، برای اتخاذ یک استراتژی سراسری شبیه مورد اجرا شده در بریتیش کلمبیا، هنوز در حال تحقیق است.»

اما به گفته‌‏ی وی در این مورد نیاز به نوعی از همکاری در سراسر کانادا است که در حال حاضر وجود ندارد.

وی درباره‌‏ی تحقیقات صورت گرفته، افزود: «تمام بیماران از طریق درمان‌‏های ضد ویروسی زودتر یا دیرتر درمان خواهند شد.»

درحالی که افزایش امید به زندگی رو به رشد است، هاگ اضافه کرد: «ارائه دهندگان درمان این بیماری با وجود خبرهای خوب باید مراقب باشند که درمان‌‏ها شامل تمامی مبتلایان باشد، به ویژه قشر آسیب پذیر.»

تجارب قبلی پزشکی در این باره می‌‏گوید پس از تشخیص اچ‌‏آی‌‏وی مثبت افراد به دلیل سمیت دارو (با استفاده بیش از حد دارو) و افزایش مقاومت بدن در برابر دارو با استفاده از درمان‌‏های ضد ویروسی باید بلافاصله تحت درمان قرار گیرند.

تحقیقات همچنین نشان داده است که درمان به موقع نه تنها باعث بهبود سلامت افراد مبتلا به اچ‌‏آی‌‏وی شده، بلکه باعث کاهش انتقال این بیماری نیز می‌‏شود.

مرکزBC در کانادا تحقیقات خود را در زمینه‌‏ی بهبود و درمان بیماران ایدزی انجام می‌‏دهد و مسئولیت تأمین تسهیلات درمانی و آموزشی را در ونکوور داراست.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی