Search
Asset 2

اولین مورد تأیید شده از ویروس زیکا در استان انتاریو، کانادا

GettyImages-506975094-674x440

استان انتاریو اولین مورد آلوده شده به ویروس زیکا را تأیید کرد. فرد مبتلا پیش از این به کلمبیا سفر کرده است.

نتایج آزمایش روز جمعه توسط سازمان بهداشت عمومی استان اعلام شد. با وجود اینکه وزارت بهداشت انتاریو مرد یا زن بودن فرد مبتلا را مشخص نکرد، اما اعلام کرد که بیمار یک زن باردار نیست.

ویروس زیکا در برزیل با بیش از۴۴۰۰ مورد از نوزاد با سر غیرعادی کوچک، مرتبط شده است. گفته می‌‏شود مادران آن‌‏ها ممکن است در حالی که باردار بودند به آن مبتلا شده باشند. همچنین زیکا به سندرم گیلن باره، یک بیماری عصبی که می‌‏تواند موجب ضعف عضلانی و یا حتی فلج ناقص شود، مرتبط است.

دکتر «دیوید ویلیامز»، پزشک مرکز بهداشت در انتاریو گفت: «خطر ابتلا به این بیماری در انتاریو همچنان بسیار پایین است؛ چراکه پشه ناقل ویروس بومی کشور کانادا نبوده و آب و هوای این منطقه برای آن مناسب نیست.»

ویروس زیکا کشورهای مکزیک و کارائیب، جنوب و مرکز امریکا را به شدت تحت تأثیر قرار داده است و برای اولین بار از ماه می گذشته در برزیل نیز مواردی گزارش شده است و سپس گسترش پیدا کرد.

در کانادا موارد کمی گزارش شده و بیشتر در مناطق بریتیش کلمبیا، آلبرتا و کبک بوده و مسافران آلوده به این ویروس را هدف قرار داده است.

بسیاری از افرادی که به این ویروس آلوده شده‌‏اند، بدون علائم بیماری بوده‌‏اند، اما برخی تب، درد مفاصل، خارش پوست و قرمزی چشم را تجربه کردند.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی