logo_eet

بهبود وضعیت بدن با یک حرکت ساده

مدیتیشن و آرامش
(Maridav/Shutterstock)
مدیتیشن و آرامش
(Maridav/Shutterstock)

 

در هر شغل و پیشه‌‌‌‏ای که هستیم، روزانه ساعت‌‌‌‏های زیادی را صرف پرداختن به شغلمان می‌‌‌‏کنیم و پس از مدت زیادی کار احساس خستگی شدید بدنی و ذهنی برما غلبه می‌‌‌‏کند. در اغلب محیط‌‌‌‏های کاری هم شرایطی برای یک استراحت کوتاه وجود ندارد.

در این جا به شما تکنیکی نشان می‌‌‌‏دهیم که در کمترین زمان، با کمترین تلاش و بدون صرف هزینه، می‌‌‌‏توانید وضعیت بدنی خود را به سرعت بهبود بخشید.

این روش بهبود فرم بدن، به نحوی است که می‌‌‌‏توانید در هر مکان، هر زمان و بدون باز کردن کیف پولتان، به طور کامل انجام دهید و حتی لازم نیست از روی صندلی‌‌‌‏تان بلند شوید.

مدیتیشن و آرامش
(sdecoret/shutterstock)

روش دی‌‌‏آی‌‌‏وای برای بهبود وضعیت بدن

کف دست‌‌‌‏هایتان را به سمت بالا بچرخانید. همین!

همانطور که در تصویر می‌‌‌‏بینید، هروقت کاری انجام می‌‌‌‏دهید که نیاز به استفاده از دست‌‌‌‏هایتان ندارید، کف دست‌‌‌‏هایتان را به سمت آسمان بچرخانید. می‌‌‌‏توانید این کار را حتی در حالی که ایستاده یا در حال قدم زدن هستید، انجام دهید.

این حالت برای افرادی که مراقبه یوگا و تمرین شاوآسانا را انجام داده‌‌‌‏اند، آشناست؛ اما برای کسانی که زمان زیادی را صرف نشستن پشت کامپیوتر یا فرمان اتومبیل می‌‌‌‏کنند، افرادی که از کودکان مراقبت می‌‌‌‏کنند، نویسنده‌‌‌‏ها یا هر شغلی که نیاز به استفاده مداوم از دست دارد، بیگانه است.

حتی زمانی که از دستان‌‌‌‏مان استفاده نمی‌‌‌‏کنیم، بر حسب عادت می‌‌‌‏نشینیم، راه می‌‌‌‏رویم و دست‌‌‌‏ها را رو به پایین و یا پشت سرمان قرار می‌‌‌‏دهیم.

به نظر می‌‌‌‏رسد کاری پیش پا افتاده است، اما به شما می‌‌‌‏گوییم این تکنیک  کارایی دارد و سریع هم عمل می‌‌‌‏کند.

از آن جا که به وضعیت «کف دست به سمت بالا» عادت نداریم، به محض انجام آن بلافاصله اثرات آن را احساس می‌‌‌‏کنیم. حس خواهیم کرد که بالاتنه به سمت بالا و رو به عقب کشیده می‌‌‌‏شود و نیرویی برخلاف وضعیت قوز کردن به وجود می‌‌‌‏آید که آن را صاف می‌‌‌‏کند. احساسی شبیه این که کسی شانه‌‌‌‏هایمان را به عقب می‌‌‌‏کشد.

امتحان کنید. اگر در حال کار کردن با دست‌‌‌‏هایتان هستید، کار را متوقف کرده، آنها را روی ران بگذارید، سپس کف دست‌‌‌‏ها را بچرخانید تا روبه سقف قرار گیرد.

به نظر می‌‌‌‏رسد کاری پیش پا افتاده است، اما به شما می‌‌‌‏گوییم این تکنیک  کارایی دارد و سریع هم عمل می کند.

این تکنیک درحقیقت یکی از آموخته‌‌‌‏های «سارا کالابرو»، نویسنده مقاله، از طب سوزنی ژاپنی است.

اگر سعی کنیم برخی کارها مانند کتاب خواندن و … را با یک دست انجام دهیم، می‌‌‌‏توانیم همزمان از این تکنیک استفاده کرده و به تناوب جای دست‌‌‌‏ها را عوض کنیم.

با ادامه دادن این کار، در کمتر از دوهفته بهبود قابل توجهی در فرم و حالت بدن احساس خواهید کرد، بخصوص احساس باز شدن سینه و تنفس راحت‌‌‌‏تر.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *