logo_eet

بیل گیتس باز هم در صدر ثروتمندان جهان قرار گرفت

بیل گیتس باز هم در صدر ثروتمندان جهان قرار گرفت.
بیل گیتس باز هم در صدر ثروتمندان جهان قرار گرفت. (Getty Images)
بیل گیتس باز هم در صدر ثروتمندان جهان قرار گرفت.
بیل گیتس باز هم در صدر ثروتمندان جهان قرار گرفت. (Getty Images)

مجله‌ی «فوربز»، روز دوشنبه ۱۱ اسفند، بیست و نهمین فهرست سالانه‏ی ثروتمندان جهان را منتشر کرد و «بیل گیتس» برای دومین سال پیاپی در صدر این فهرست قرار گرفت.

بیل گیتس بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت در ۲۱ سال گذشته، ۱۶ بار عنوان ثروتمندترین فرد جهان را کسب کرده است. ثروت وی با رشد ۳.۲ میلیارد دلاری نسبت به سال گذشته به ۷۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار می‌رسد.

عنوان دومین مرد ثروتمند جهان به «کارلوس اسلیم»، سرمایه‌دار و تاجر مکزیکی رسید. ثروت وی ۷۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار اعلام شده است. وی در سال ۲۰۱۳  ثروتمندترین فرد جهان شناخته شده بود.

پس از اسلیم، «وارن بافت»، سرمایه‌دار و بازرگان آمریکایی با یک پله ترقی و ثروت ۷۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رتبه سوم را بدست آورد.

فوربز این فهرست را از بین اطلاعات دارایی‌های  ۱۸۲۶ میلیاردر جهان به‌دست آورده است.

«کریستی والتون»، از صاحبان فروشگاه وال مارت، در فهرست فوربز به عنوان ثروتمندترین زن جهان معرفی شده است. وی در شش سال گذشته پنج بار به عنوان ثروتمندترین زن جهان معرفی شد.

عنوان جوان‌ترین میلیاردر جهان را «ایوان اشپیگل» ۲۴ ساله به خود اختصاص داد. وی که بنیان‌گذار نرم‌افزار پیامک «اسنپ‌چت» است، ثروتش به یک میلیارد و پانصد میلیون دلار می‌رسد.

گفتنی است، «مارک زوکربرگ»، مالک فیسبوک، با ۳۳ میلیارد دلار دارایی، شانزدهمین ثروتمند جهان شناخته شد.

۱۳۸ نفر از کسانی که سال گذشته در لیست ثروتمندان جهان قرار داشتند، در فهرست ۲۰۱۵ از لیست خارج شده‌اند، از جمله‌ی آنان « پترو پوروشنکو»، رئیس جمهور اوکراین و سلطان شکلات جهان است.

«آمانسیو اورتگا»، صاحب شرکت زارا و برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای دیگر در صنعت مد با ۶۴.۵ میلیارد دلار، «لری الیسون»، صاحب شرکت تکنولوژی اطلاعات اوراکل با ۵۴ میلیارد دلار، «چارلز کوچ» کارخانه‌دار با ۴۲ میلیارد دلار، «دیوید کوچ»، کارخانه‌دار با ۴۲ میلیارد دلار، «کریستی والتون»، از صاحبان فروشگاه وال‌مارت با ۴۱ میلیارد دلار، «جیم والتسون»، از صاحبان فروشگاه زنجیره‌ای وال مارت با ۴۰ میلیارد دلار و «لیلیان بتنکورت» صاحب شرکت محصولات آرایشی لورئال با ۴۰ میلیارد دلار در رده‌ی چهارم تا دهم فهرست ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۱۵ قرار گرفتند.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *