Search
Asset 2

دکتر جیمز تورپ: مطلقاً هیچ مبنایی برای تزریق آزمایشی واکسن کووید به نوزادان و کودکان وجود ندارد

تزریق مطلقاً هیچ مبنایی برای تزریق آزمایشی این واکسن به نوزادان و کودکان وجود ندارد که می‌تواند مهلک باشد. هیچ داده همه‌گیرشناسی یا بالینی و
یک دختر 5 ساله واکسن کووید19 فایزر را در 8 نوامبر 2021 دریافت می‌کند. (Michael M. Santiago/Getty Images)

دکتر جیمز تورپ، متخصص طب مادر و جنین، معتقد است کودکان نباید واکسن کووید را تزریق کنند.

او به اپک‌تایمز گفت: «مطلقاً هیچ مبنایی برای تزریق آزمایشی این واکسن به نوزادان و کودکان وجود ندارد که می‌تواند مهلک باشد. هیچ داده همه‌گیرشناسی یا بالینی وجود ندارد که از این امر پشتیبانی کند. وقتی هیچ اضطراری وجود ندارد، مجوز استفاده اضطراری نیز بی‌معنا خواهد بود.»

تورپ معتقد است واکسن‌ها خیلی بیشتر از آن‌که مفید باشند، ضرر دارند و امکان درمان ویروس حزب کمونیست چین با روش‌های دیگر وجود دارد.

تروپ معتقد است: «تزریق واکسن کووید۱۹ هرگز ضروری نبوده و علم حکمش را در این مورد صادر کرده است. ۹۵ درصد از مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ با درمان‌های به موقع با مواد مغذی، ویتامین‌ها و داروهای تغییر کاربردی داده، قابل درمان بوده‌اند.»

ملاحظات بالینی میان‌مدت مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در رابطه با استفاده از واکسن‌های تولیدکنندگان مختلف (تزریق یک دوز فایزر و یک دوز از واکسن دیگری مانند مدرنا) می‌گوید: «در شرایط استثنایی که واکسن ام‌آر‌ان‌آ استفاده شده در دوز اول قابل استفاده یا در دسترس نباشد، می‌توان هر واکسن ام‌آر‌ان‌آ دیگری را متناسب با سن تجویز کرد.»

توصیه مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در مورد دوز تقویت‌کننده این است که: «می‌توان از هر واکسن ام‌آر‌ان‌آ مناسب سنی برای دوز یا دوزهای تقویت‌کننده استفاده کرد که می‌تواند همان واکسن دوزهای قبلی باشد (دوز تقویت‌کننده مشابه) یا با آن فرق کند (دوز تقویت‌کننده متفاوت).»

دکتر سانجی ورما، متخصص قلب در کالیفرنیا گفت: «با این حال، نویسندگان در محتوای تکمیلی آنلاین این مطالعه گزارش می‌دهند که وقتی واکسن‌ها با هم ترکیب می‌شوند (یعنی واکسن‌های تزریق‌شده در دو دوز با هم فرق می‌کنند)، میزان ابتلا به میوکاردیت می‌تواند به ۷۹۹ مورد در میلیون برسد (زمانی‌که از ام‌آر‌ان‌آ-۱۲۷۳ پس از دوز اولیه BNT162b2 استفاده می‌شود.) بنابراین خطر دوز متفاوت ۲.۶۷ برابر دوز مشابه است.»

میوکاردیت التهاب عضله میوکارد قلب است که می‌تواند کشنده باشد. تا کنون دلایل بسیاری برای این بیماری قلبی مشخص شده است. طبق جدیدترین اکتشافات علمی، دلیل اصلی آن ویروس‌ها هستند. اما در طی همه‌گیری، واکسن‌های ام‌آر‌ان‌آ کووید به عنوان مظنون اصلی میوکاردیت شناخته می‌شوند.

اعتراضات نیویورک

روز چهارشنبه، حدود ۲۰ پلیس یک مرکز واکسن در نیویورک را به دلیل اعتراضات معترضین علیه واکسیناسیون کووید نوزادان و کودکان بستند.

تظاهرکنندگان دوم ژوئیه در برابر یک مرکز واکسیناسیون در میدان تایمز تجمع کردند و با التماس از والدین می‌خواستند که فرزندان خود را برای واکسیناسیون به این مرکز نبرند و قبل از انجام این عمل پزشکی غیرقابل بازگشت، بیشتر تحقیق کنند.

مطالب دیگر:

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد واکسن‌های کووید خطر ابتلا به میوکاردیت را به‌طور قابل‌توجهی افزایش می‌دهند

ترامپ خواستار لغو نتایج ویسکانسین در انتخابات ۲۰۲۰ و اعلام «برنده واقعی» شد

ایلان ماسک: کسی که دستگاه متن رسان بایدن را کنترل می‌کند، رئیس جمهور واقعی است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی