Search
Asset 2

جعبه سیاه دوم شواهد عمدی بودن سقوط هواپیمای آلمانی را تکمیل کرد

دو خبرنگار ایرانی در میان کشته شدگان هواپیمای آلمانی
(Screenshot via Youtube)
دو خبرنگار ایرانی در میان کشته شدگان هواپیمای آلمانی
(Screenshot via Youtube)

با پیدا شدن جعبه‌‏ی سیاه دوم هواپیمای ساقط شده‌‏ی جرمن‌وینگز، اطلاعات به‌‏دست آمده از این جعبه، شک‌‏ها را در مورد مقصر بودن کمک خلبان پرواز به یقین تبدیل کرد.

بنابر داده‌‌های موجود در جعبه‌‏ی سیاه دوم، کمک‌خلبان به‌‏صورت عمدی پرواز را از حالت هدایت خودکار خارج و با کاهش ارتفاع و افزودن سرعت، شرایط را برای سقوط هواپیما مهیا کرده است.

اطلاعات جعبه‌‏ی سیاه دوم حاوی تمامی اطلاعات پرواز همچون مسیر، سرعت، ارتفاع و زاویه‌‏ی شیب پرواز است،

به گفته‌‏ی سازمان بررسی سوانح هوایی فرانسه (BEA)، کمک‌خلبان چندبار اقدام به دست‌کاری هدایت خودکار هواپیما کرده و ارتفاع پرواز را تا ۱۰۰ پا ( حدود ۳۰ متر) کاهش داده بود.

نخستین تحقیقات پلیس شهر دوسلدورف آلمان درباره‌‏ی‌‏ علت سقوط هواپیمای ایرباس A320 شرکت هوایی جرمن‌وینگز، حاکی از این بود که سقوط هواپیما عمدی بوده و به‌‏دست «آندریاس لوبیتز»، کمک خلبان پرواز انجام گرفته است.

در ادامه‌‏ی بررسی‌‏ها مشخص شد که وی به بیماری افسردگی مبتلا بوده و مراحل درمانی خود را طی می‌‏کرده است.

هواپیمای ایرباس ۳۲۰  شرکت هواپیمایی آلمانی ژرمن وینگز  روز سه شنبه ۴ فروردین از بارسلون اسپانیا به سمت دوسلدورف آلمان در پرواز بود که در ارتفاعات آلپ در فرانسه سقوط کرد.

در این حادثه، همه ۱۵۰ سرنشینان هواپیما که بیشتر آنها آلمانی و فرانسوی بودند کشته شدند. شهروندانی از انگلیس، استرالیا، آرژانتین، ونزوئلا، آمریکا، هلند، کلمبیا، مکزیک، ژاپن، دانمارک و دوخبرنگار ایرانی نیز در هواپیما بودند. ۱۶ دانش آموز آلمانی که از یک تور معاوضه‌ی دانش آموز باز می‌گشتند نیز در بین کشته شدگان هستند.

طبق اطلاعات به‌‌‌‏دست آمده از جعبه سیاه اول پرواز، هنگامی که خلبان کابین هواپیما را برای دقایقی ترک کرده، آندریاس لوبیتز، کمک خلبان پرواز در را به روی وی قفل کرده و تصمیم می‌‌‌‏گیرد هواپیما را به کوه‌‏ها بکوبد.

اپک‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی