logo_eet

دکتر مک کالو: برنامه واکسیناسیون جهانی از مدتها قبل توسط رهبران جهان از جمله بیل گیتس طراحی شده بود

جهان ما سوختیم. واکسیناسیون گسترده جهان در میانه یک همه‌گیری شایع و در حین تکامل، اگر نگوییم بزرگ‌ترین جنایت همه دوران‌ها، بزرگ‌ترین جنایت د
(Nathan Howard/Getty Images)

دکتر پیتر مک‌کالو، متخصص قلب و عروق و جان لیک، نویسنده، در طی تحقیقاتشان برای کتاب «شجاعت مواجهه با کووید۱۹» متوجه شدند که این «نظام» در درجه اول، طراحی رهبران جهان بوده است.

مک‌کالو می‌گوید: «بی‌شک از همان ابتدا مخابره شده بود. در سال ۲۰۱۰، گیتس اعلام کرد که این دهه، دهه واکسیناسیون است. بعدتر در نشست‌ها اعلام کرد که بازگشت سرمایه‌گذاری روی واکسن، در مقایسه با هر کار دیگری که انجام داده، ۲۰ به ۱ است.»

مک‌کالو در مصاحبه اخیرش در برنامه «رهبران اندیشه آمریکایی» در شبکه تلویزیونی اپک گفت: «واضح است که این نظام مشتاق واکسیناسیون است.»

مک‌کالو به پیامی در سال ۲۰۱۰ در توییتر بیل گیتس اشاره می‌کند که این سرمایه‌دار میلیاردی در آن نوشته بود: «دهه واکسن: تعهد ۱۰ میلیارد دلاری ۱۰ ساله برای تحقیق، توسعه و ارائه واکسن.»

گیتس در سال ۲۰۱۹ در برنامه «اسکواک‌باکس» بکی کوییک در شبکه تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی، از مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت: «احساس می‌کنیم بازده سرمایه‌گذاری [۲۰ میلیارد دلاری او روی توسعه واکسن] بیش از ۲۰ به ۱ باشد.»

در مصاحبه لیک و مک‌کالو، این سؤال مطرح شد که چرا واکسن‌های کووید که با عجله ساخته ‌شده‌اند، امن و به عنوان تنها راه‌حل مقابله با همه‌گیری تبلیغ می‌شوند، در حالی‌که به شدت با سایر راه‌حل‌های مؤثر و درمان‌های خارج از دستورالعمل‌های تعیین‌شده، مقابله می‌شد.

لیک پاسخ داد: «طبق آنچه در تحقیقاتمان متوجه شدیم و در کتابمان منعکس کردیم، از قبل برای این کار برنامه‌ریزی شده بود.»

هم‌چنین از گیتس به‌خاطر افراط در مورد واکسن‌ها انتقاد کرد.

او گفت: «به نظر می‌رسد [گیتس] روحیه انحصارطلبی خود را از تجارت نرم‌افزار به تجارت واکسن آورده است.»

گیتس بنیانگذار و یکی از اعضای اصلی ائتلاف آمادگی و نوآوری در مورد همه‌گیری (CEPI)‌ است که در سال ۲۰۱۷، در مجمع جهانی اقتصاد راه‌اندازی شد. مک‌کالو می‌گوید ظاهراً در برنامه تجاری این سازمان، تمرکز اصلی روی توسعه واکسن است و هیچ درمان دیگری برای همه‌گیری ویروس مورد توجه قرار نگرفته است.

این سازمان می‌گوید رهبران دولت‌ها، مشاغل خصوصی و نیکوکاران را گرد هم می‌آورد تا توسعه واکسن‌ها را برای جلوگیری از «همه‌گیری‌ها و دنیاگیری‌های» آتی «تسریع» کند و اطمینان حاصل کند که «همه افراد نیازمند» به این واکسن‌ها دسترسی دارند.

یکی از جدیدترین اقدامات گیتس در ترویج واکسیناسیون، کتاب او با عنوان «چگونه از همه‌گیری بعدی جلوگیری کنیم» است. مک‌کالو می‌گوید، گیتس در این کتاب تأسیس یک سازمان جهانی با بودجه مناسب و تحت مدیریت سازمان بهداشت جهانی سازمان ملل متحد را مطرح می‌کند که وظیفه آن شناسایی و واکنش به همه‌گیری بعدی در جهان است.

اپک‌تایمز با بنیاد بیل و ملیندا گیتس تماس گرفت تا در این رابطه اظهارنظر کنند.

مک‌کالو می‌گوید علی‌رغم عملکرد ضعیف واکسن‌ها در پیشگیری از بیماری‌های عفونی دستگاه تنفسی فوقانی، هم‌چنان به عنوان پاسخ به همه‌گیری کووید۱۹ مطرح می‌شوند.

مک‌کالو می‌گوید حتی پس از انتشار یک مقاله علمی چینی که به مشکلات قابل توجه این واکسن‌ها برای افراد مبتلا به مشکلات سلامتی زمینه‌ای اشاره می‌کند، هم‌چنان تنها راه ایمن در نظر گرفته می‌شوند.

مک‌کالو می‌گوید: «هیچ تزریقی در بازو نمی‌تواند عملاً هیچ کاری برای بیماری‌های تنفسی انجام دهد.» هم‌چنین به ان نکته اشاره کرد که واکسن‌های کووید «با یک گزاره ضمنی معرفی می‌شوند که ایمن و مؤثر هستند و آن‌ها را تزریق خواهید کرد.» هیج بحثی در آن نیست. هیچ بحث رسمی در مورد ایمنی و اثربخشی آن‌ها نیست، هیچ تضمینی برای ارزیابی مجدد یا بررسی ماهانه ایمنی آن‌ها وجود ندارد.

مک‌کالو این استفاده گسترده از واکسن‌ها را «فاجعه زیستی» می‌نامد.

علاوه بر این، سازمان غذا و داروی ایالات‌متحده تلاش کرد با بستن پرونده فایزر به مدت ۵۵ سال، اطلاعات ایمنی و اثربخشی واکسن‌ها را پنهان نگه دارد. مک‌کالو می‌گوید در این پرونده حدوداً نیم میلیون صفحه‌ای، جزئیات یافته‌های کلیدی آنان در حین توسعه و به‌کارگیری واکسن‌ها وجود دارد.

سازمان بهداشت عمومی و متخصصین حوزه پزشکی از سازمان غذا و دارو به خاطر عدم پایبندی به قانون آزادی اطلاعات شکایت کردند و خواستار انتشار عمومی این پرونده شدند.

مارک پیتمن، قاضی منطقه‌ای ایالات‌متحده، در حکم خود اعلام کرد که درخواست آزادی اطلاعات که این گروه مطرح کرده‌اند، «از اهمیت عمومی بالایی برخوردار است» و دستور داد سازمان غذا و دارو ماهانه ۵۵۰۰۰ صفحه از این اسناد را منتشر کند.

طبق این اسناد، «متوجه شدیم که طی ۹۰ روز پس از شروع برنامه فایزر، ۱۲۲۳ مورد مرگ در سراسر جهان رخ داده است. این استاندارد معمولاً برای برخی از محصولاتی که به‌طور گسترده به کار گرفته می‌شوند، ۵۰ مورد است که باعث جمع‌آوری آن محصول از بازار می‌شود.»

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در سامانه خود که به ثبت رویدادهای نامطلوب ناشی از واکسیناسیون اختصاص دارد (سامانه وارِس)، تعداد مرگ‌ومیرها را ثبت می‌کند.

مک‌کالو می‌گوید در ایالات‌متحده‌ ۱۳۰۰۰ مورد مرگ‌و‌میر پس از دریافت واکسن کووید ثبت شده است.

او می‌گوید: «شگفت‌آور است. هرگز اجازه نداده بودیم که چنین محصولی به این شکل و در چنین مدتی به کار گرفته شود، بدون آن‌که مجدداً از نظر ایمنی بازبینی شود، بدون آن‌که ایمنی آن گزارش شود و حتی بدون آن‌که ایمنی آن زیر سؤال برده شود و خروجی نهایی آن مرگ‌ومیر باشد.»

مک‌کالو می‌گوید، علاوه بر آن، عوارض جانبی غیرکشنده اما جدی بسیاری نیز برای این سه واکسن اصلی ذکر شده است که می‌توان به آسیب‌های قلبی، لختگی خون و بیماری‌های التهابی اشاره کرد.

اپک‌تایمز با فایزر، مدرنا و جانسون‌اندجانسون تماس گرفت تا در مورد ایمنی واکسن اظهارنظر کنند.

مک‌کالو می‌گوید: «محققان و پزشکان و متخصصینی که در مجتمع‌های دارویی زیستی فعالیت می‌کنند و روی واکسن‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند، تحلیل‌های مغرضانه بسیاری برای ترویج واکسیناسیون ارائه کرده‌اند.»

مک‌کالو می‌گوید اگر منابع را صرف درمان‌های اولیه بیماران پرخطر، با هیدروکسی کلروکین و ایورمکتین می‌کردند، همه‌گیری می‌توانست خیلی زودتر پایان یابد، اما در عوض با این درمان‌های اولیه مقابله شد.

مک‌کالو می‌گوید، با وجود این واقعیت که این درمان‌های اولیه خوب جواب می‌دهند، از قفسه خارج می‌شوند، اما واکسن‌هایی که ایمنی یا تأثیرشان ثابت نشده است، به‌عنوان راه‌حل همه‌گیری به مردم معرفی می‌شوند.

لیک و مک‌کالو مشاهدات و بررسی‌های خود را «راه‌حل انحصاری واکسیناسیون» برای همه مشکلات بهداشت عمومی توصیف کردند.

لیک می‌گوید: «این ماهیت این بنیادهای بین‌المللی است: بنیاد گیتس، بنیاد راکفلر و ولکام‌تراست. پولدارهایی که روی واکسن سرمایه‌گذاری کرده‌اند.»

کتابشان نشان می‌دهد که چگونه سایر مؤسسات ملی، مانند مؤسسه ملی بهداشت، از این واکسن‌ها و ارتباط با نیکوکاران ثروتمند سود می‌برند.

لیک می‌گوید: «در واقع در سال ۲۰۰۰ در خانه بزرگ بیل گیتس در نزدیکی سیاتل جلسه‌ای داشتند. ۲۰ سال است که دارند با هم کار می‌کنند.»

مک‌کالو می‌گوید طبق این دستورالعمل واکسیناسیون، قدرت‌ها از افراد می‌خواهند به طور نامحدود به واکسیناسیون ادامه دهد.

مک‌کالو و لیک می‌گویند مایلند همه دستورالعمل‌های واکسیناسیون برداشته شوند و همه واکسن‌های کووید۱۹ تا زمان بررسی کامل ایمنی و کارآیی‌شان، به‌طور کامل از قفسه‌ها خارج شوند.

مک‌کالو می‌گوید: «ما سوختیم. واکسیناسیون گسترده جهان در میانه یک همه‌گیری شایع و در حین تکامل، اگر نگوییم بزرگ‌ترین جنایت همه دوران‌ها، بزرگ‌ترین جنایت در طی دوران زندگیمان بود.»

مطالب دیگر:

حزب جمهوری‌خواه تگزاس قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن اعلام کرد بایدن به‌طور قانونی انتخاب نشده است

مطالعات جمعیت‌شناسان با پیش بینی‌های سازمان ملل در مورد افزایش جمعیت و تخریب محیط زیست در تناقض است

برخی کودکان چینی پس از تزریق واکسن‌های چینی کووید۱۹ مبتلا به دیابت شده‌اند

اخبار مرتبط