logo_eet

خطر استفاده از لباس‌های تاناکورا و دست دوم

لباس‌‌های دست دوم خارجی منبع انتقال بیماری‌های عفونی هستند.
لباس‌‌های دست دوم خارجی منبع انتقال بیماری‌های عفونی هستند. (MUSTAFA OZER/AFP/Getty Images)
لباس‌‌های دست دوم خارجی منبع انتقال بیماری‌های عفونی هستند.
لباس‌‌های دست دوم خارجی منبع انتقال بیماری‌های عفونی هستند. (MUSTAFA OZER/AFP/Getty Images)

 

بررسی‌های انجام شده بر روی لباس‌‌های دست دوم خارجی نشان می‌دهد که این لباس‌ها منبع انتقال بیماری‌های عفونی از جمله گال، سیفیلیس، سوزاک، هپاتیت A و C است.

به گزارش سلامت نیوز این لباس‌ها که تحت نام‌های تاناکورا، فریپری، یوگویوگو و … در فروشگا‌ه‌های خاص یا در سبد‌ی در کنار خیابان روی هم انباشته شده و با قیمت پایین به فروش می‌رسد، می‌توانند منبع بیماری‌های عفونی باشند.

بر اساس بررسی‌های به عمل آمده، این لباس‌ها ممکن است به عوامل باکتریایی یا قارچ‌ آلوده باشند که در صورت استفاده باعث بروز شپش عانه و بدن، ساس و عفونت قارچی تینا می‌شوند.

این لباس‌ها چه زمانی که توسط فروشندگان تهیه می‌شود و چه زمان ورود به کشور هیچگونه نظارت بهداشتی روی آن صورت نمی‌گیرد و هیچ‌کس از سلامت استفاده کنندگان قبلی آن اطلاع ندارد.

پوست مرده انسان تا مدت‌ها روی لباس باقی می‌ماند و این باعث بروز بیماری زردزخم در مصرف کنندگان این لباس‌ها می‌شود.

مخصوصاً استفاده از لباس‌های زیر دست دوم، خطر ابتلا به بیماری‌های جنسی مسری را در بر دارد.

درصورتی‌که استفاده از این البسه برای مصرف کنندگان اجتناب ناپذیر است، راه‌حل‌هایی برای پیشگیری از خطر ابتلا به این بیماری‌ها پیشنهاد شده است:

یکی جوشاندن یا شستن لباس‌ها در آب داغ و اتو کردن آن‌هاست. همچنین استفاده از پاک‌کننده‌های شیمیایی در هنگام شستن این لباس‌ها الزامی‌ است. حتی شستن داخل کفش‌های دست دوم الزامی است.

با این وجود حتی‌الامکان از خرید این لباس‌ها خودداری شود، چون برخی از میکروب‌ها حتی در دمای بالا هم مقاوم هستند و باعث بروز بیماری در بدن می‌شوند.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *