Search
Asset 2

خودداری رئیس‌‏‌‏جمهور تبعید شده‌ی یمن از گفتگو با شورشیان

اپک تایمز فارسی

روز گذشته «عبد ربه منصور هادی»، رئیس جمهور سابق یمن طی بیانیه‌ای اعلام کرد که قصد ندارد در مذاکرات با حوثی‌ها که با میانجیگری سازمان ملل متحد برگزار می‌شود شرکت کند.

در این بیانیه گفته شده که تا زمانی که سازمان ملل قطع‌نامه ای مبنی بر تسلیم و خروج حوثی‌ها از مناطق اشغال شده صادر نکند، هیچ‌گونه مذاکره‌ای انجام نمی‌شود.

پس از حمله‌ی حوثی ها به عدن در اواخر سال گذشته، منصور هادی از یمن گریخت و به عربستان سعودی رفت. عربستان سعودی با حمایت آمریکا، رهبری ائتلافی از قدرت‌های منطقه برای جنگ با حوثی‌ها و برگرداندن منصور هادی به قدرت را در دست گرفته است.

از زمان شروع درگیر‌های بین این گروه که با نیروهای امنیتی به رهبری علی عبداله صالح رئیس جمهور مخلوع یمن متحد شده‌اند و هواداران منصور هادی و حملات نیروهای ائتلاف به یمن، تا کنون بیش از ۴۰۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند و بحران این کشور فقیر عربی را در آستانه‌ی قحطی قرار داده است.

تا کنون تلاش‌های احزاب برای پایان دادن به این مناقشه شکست خورده و حتی تلاش برای ایجاد آتش‌بس جهت رساندن کمک‌های بشردوستانه به مردم یمن بی‌نتیجه بوده‌ است.

مقامات امنیتی و شاهدان عینی یمن روز گذشته اعلام کردند در حمله‌ی یک هواپیمای بدون سرنشین به یک اردوگاه نظامی در شرق مکلا حداقل ۴ نفر کشته شدند. افراد مسلح نقابدار نیز مکان مورد حمله را محاصره کرده بودند.

مقامات و شاهدان نخواستند نامشان فاش شوند، زیرا گفتند که اجازه صحبت با خبرنگاران را ندارند.

در همین حال امارات متحده نیز برای کشته شدن نظامیان خود در حمله‌ی موشکی روز ۱۴ شهریور حوثی هاعزادار است. روز شنبه گذشته نیز تعداد دیگری از این کشته شدگان پس از شناسایی در عربستان به ابوظبی پایتخت امارات منتقل شدند.

مقامات امارات آمار سربازان کشته شده در این حمله را ۵۲ نفر اعلام کرد که از آمار اعلام شده قبلی ۷ نفر بیشتر است. به گفته‌ی آن‌ها این بزرگترین خسارات نظامی به امارات از سال ۱۹۷۱ است.

اپک‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی