Search
Asset 2

دانشمندان امواجی فرازمینی را که از ستاره‌‌‏ای اسرارآمیز ساطع می‌‌‏شود ردیابی کردند

تلسکوپ
دانشمندان امواجی فرازمینی را که از ستاره‌‌‏ای اسرارآمیز ساطع می‌‌‏شود ردیابی کردند
تلسکوپ
آرایش تلسکوپی آلن در کالیفرنیا، آلن یک آرایش تلسکوپی رادیویی است که به مشاهدات نجومی و جستجو برای هوش فرازمینی اختصاص داده شده است.(Colby Gutierrez-Kraybill/Wikimedia Commons)

محققین به همراه سازمان تحقیقات برای هوش فرازمینی امواج رادیویی بالقوه ساطع شده ازیک سیستم ستاره‌‏ای که احتمال می رود دارای یک «ساختار عظیم بیگانه» باشد را زیر نظر دارند.

برای ردیابی امواج اطراف این ستاره با نام « کی.آی.سی ۸۴۶۲۸۵۲ »، ستاره شناسان از آرایش تلسکوپی آلن که متشکل از ماهواره‌‌‏های رادیویی است استفاده می کنند. این تلسکوپ در شمال کالیفرنیا واقع شده است. ستاره فوق ۱۵۰۰ سال نوری از زمین فاصله دارد.

دانشمندان تا به حال چیزی شبیه به این ستاره را ندیده‌‌‏اند.
ستاره شناسان متوجه وجود حباب عجیبی در اطراف این ستاره شده‌‌‏اند که جلوی قسمتی از نور را می‌‌‏گیرد. به نظر نمی‌‌‏آید که آنها یک سیاره باشند، چون ظاهراً الگوی متغییری را در حرکت دنبال می‌‏کنند و همچنین به نظر می‌‌‏رسد که دارای اشکال مختلفی هستند و گِرد نیستند. فرضیه این است که این حباب می‌‌‏تواند بخشی از یک ساختار عظیمِ ساخته شده باشد.

« ست شوستاک » ستاره شناس ارشد در کالیفرنیا به نقل از سایت Space.com بیان کرد: « توسط تلسکوپ آلن آن را زیر نظر داریم.»
اما او همچنین افزود: « شاید بهتر باشد مردم اشتیاق خود را با توجه به درس‌‌‏های تاریخ کنترل کنند زیرا ممکن است این گمان درست نباشد.»
در اخبار منتشر شده اعلام شد که از این تلسکوپ برای مشاهده بسیاری از سیگنال‌‌‏های رادیویی استفاده می‌‌‏شود.

همچنین دراین خبر گفته شد: «هرسیگنال قابل دریافت و تشخیص بر روی زمین باید فوق‌‏العاده قدرتمند باشد.»
شوستاک و همکارانش بیان کردند ستاره کی.آی.سی ۸۴۶۲۸۵۲ ، تنها مدرک نیست و آنها در چند سال آینده ردیابی‌‌‏های خود را ادامه می‌‌‏دهند.
« تقریبا فرقی ندارد به کدام سمت تلسکوپ‌‌‏ها را نشانه بروید، زیرا سیارات بی‌‌‏شماری در همه جا وجود دارد.»

با توجه به پوشش رسانه‌‏ای در مورد « ساختارِ بیگانه » ستاره‌‌‏شناس دانشگاه پنسیلوانیا در گفتگوی خود با وبسایت خبری بیزینس اینسایدر بیان کرد: «این مسئله از کنترل خارج شده است.»

او همچنین به منظور شفاف‌‏سازی اشاره کرد: « من و همکارم جیسون هیچ یک معتقد نیستیم که آن یک ساختار عظیمِ بیگانه باشد، اما به طور کامل نیز نمی توان آن را غیره ممکن دانست.»

اپک‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی