Asset 2

در چین مدفوع یکی تبدیل به دارویی برای دیگری می‌‌‏شود

در چین مدفوع یکی تبدیل به دارویی برای دیگری می‌‌‏شود
در چین مدفوع یکی تبدیل به دارویی برای دیگری می‌‌‏شود
(AP Photo/Steven Senne)
(AP Photo/Steven Senne)

 

این مطلب نه شوخی است و نه یک رسوایی برای چین. به گزارش خبرگزاری پنگ پای بیمارستان شانگهای، بخش کودکان این بیمارستان از مردم خواسته که به طور داوطلبانه مدفوع خود را اهدا کنند.

این بیمارستان ۱۸ فوریه در یک پروژه مجبور به استفاده از اکولوژی میکروبیولوژیکی متنوع موجود در روده انسان برای کمک به کسانی شده است که به بیماری‌‌‏های التهاب روده مبتلا شده‌‌‏اند. استفاده از آنتی بیوتیک برای این بیماران کار گر نیست.

با توجه به تحقیقات انجام شده توسط بیمارستان شانگهای کودکان در چین حدود یک هزار تا ۱۱۵۰ نوع از باکتری مفید در دستگاه گوارش انسان سالم وجود دارد. پیوند میکروارگانیسم از دستگاه گوارش سالم به بیماران باعث اصلاح اختلالات و کاهش بیماری می‌‌‏گردد.

چگونگی کارکرد داروی جدید بدین شکل است که محلول آب نمک فیزیولوژیک ضد عفونی شده با مدفوع حاوی میکروارگانیسم‌‌‏های مؤثر مخلوط می‌‌‏شوند. مخلوط فیلتر شده به دستگاه گوارش بیمار از طریق سرنگ تزریق می‌‌‏شود.

در سال ۲۰۱۳، بیمارستان کودکان از این روش در درمان کودکان مبتلا به بیماری‌‌‏های گوارشی استفاده کرده و موفق بود.

برای استفاده از مدفوع افراد، داوطلبان باید امتحانات بسیاری در بخش پذیرش بیمارستان بگذرانند. سپس ۵۰ گرم مدفوع برای ارزیابی انگل فرد مورد آزمایش قرار گیرد.

کسانی که آزمایش را با موفقیت می‌‌‏گذرانند، می‌‌‏توانند ۱۰ تا ۱۵ بار در ماه مدفوعشان را اهدا کنند. به این افراد ۲۰۰ یوان (حدود ۳۰ دلار) در هر هفته برای پوشش هزینه های حمل و نقل، هزینه پرداخت می‌‌‏شود.

مدفوع اهدایی در دمای منفی ۱۱۲ درجه فارنهایت منجمد می‌‌‏شود و برای شش ماه قابل استفاده است.

استفاده از مدفوع به عنوان یک دارو در زمان چین باستان نیز مرسوم بوده است. به عنوان مثال در سلسله چین شرقی    (۳۱۷-۴۲۰ بعد از میلاد مسیح)، «لی شی‌‌‏جن»، پزشک معروف چین، از مدفوع تازه کودکان برای درمان اسهال، یبوست و حالت تهوع استفاده می‌‌‏کرد. در سال ۱۹۵۸ این ماده برای درمان یک بیمار مبتلا به التهاب روده استفاده شد.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی