Search
Asset 2

شن یون اجرایی بی‌‏نظیر و معنوی

هنر های نمایشی شن یون رقص کلاسیک چینی
(Nancy Ma/Epoch Times)
هنر های نمایشی شن یون رقص کلاسیک چینی
(Nancy Ma/Epoch Times)

 

 

«بسیار خوشحالم که به دیدن این نمایش آمدیم».

این جمله را «سیسیلیا کاتر»، پس از اجرای هنرهای نمایشی شن‌یون در خانه اپرای پیبادی، سنت لوئیس آمریکا بیان کرد. وی که به همراه دخترش «سارا لانگفیلد» و نوه‌اش «جیدن» به دیدن شن‌یون آمده بود، گفت: «چگونه رقصنده‌ها می‌توانند به راحتی بدون بیان کلمات از طریق رقص احساسات را نشان می‌دهند؟ کاملاً می‌توانید آن را احساس کنید. بسیار زیباست.»

این سه نفر از از دیدن رقص کلاسیک چینی لذت برده بودند. نوعی رقص که داستان‌هایی را بیان می‌کند.

هنرهای نمایشی شن‌یون مستقر در نیویورک، با استفاده از پرمفهوم‌ترین سیستم‌‏های رقص در جهان، داستان‌های حذف شده از تاریخ ۵ هزار ساله چین را زنده کرده و میلیون‌ها نفر را با باور‌‌‌‌‌‏های کهن، اخلاقیات و شخصیت‌های آمیخته با تمدن کهن چین آشنا می‌کند. شن‌یون با استفاده از افسانه‌های باستانی، آثار کلاسیک ادبی و داستان‌های چین امروز نشان می‌دهد که فرهنگ سنتی به بخشش آسمانی اعتقاد دارد.

داستان‌ها آمیخته در اصول شفقت، احترام به آسمان و تفکرات نشأت گرفته از آیین کنفسیوس، بودیسم و دائویسم است.

خانم کاتر که دستیار پزشکی است در مورد شن‌یون گفت: « این نمایش بسیار معنوی است و می‌توانستم احساس رقصنده‌ها را بفهمم.»

رقصنده‌ها به منظور به تصویرکشیدن این معانی از طریق رقص، مفاهیم تزکیه را در زندگی خود به کار گرفته و انرژی مثبت حاصل از آن را روی صحنه می‌آورند، که این را اغلب ببیندگان نیز درک کرده‌اند.

خانم کاتر گفت که پیام‌‏هایی به‌ همراه حس زیبایی گرفت. او وجود قدرت برتری را توصیف کرد و گفت: «ما فانی هستیم و قدرتی بسیار بالاتر از ما وجود دارد.»

سارا لانگفیلد که او هم دستیار پزشکی است، ضمن تایید حرف‌های مادرش گفت: «انار که خالق می‌تواند پایین بیاید، مردم را لمس کند و به شما امید دهد.»

طبق آن‌چه در دفترچه برنامه نمایش توضیح داده شده، در رقص افتتاحیه، آفریدگار وارد شده و از موجودات الهی روی زمین می‌خواهد که پیمان‌های مقدس‌شان را به انجام برسانند.

خانم لانگفیلد احساس کرده که ایده خالق و مبارزه بین خیر و شر که در برخی ازقص‌ها نشان داده شده، داستانی جهانی است.

وی از اینکه با گوشه‌ای از فرهنگ سنتی چین آشنا شده بود اظهار قدردانی و از اینکه دخترش با فرهنگی متفاوت از درک عمومی آشنا شده ابراز خوشحالی کرد.

خانم لانگفیلد نمایش را ارائه طیف گسترده‌ای از احساسات توصیف کرد و گفت: «بار عاطفی آن بسیار محرک است؛ واینکه بدون ادای کلمات قادر به گفتن داستان‌ باشید، بسیار جالب است؛ زیباست. سبک ساده‌ای دارد، ولی بسیار استادانه و خلاقانه درست شده و نوعی شور و شوق به شما می‌دهد.»

این خانواده نمایش را فوق العاده نامیدند.

هنرهای نمایشی شن‌یون مستقر در نیویورک دارای چهار تور است که به طور همزمان در سراسر جهان به نمایش درمی‌آید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از وب سایت شن‌یون بازدید کنید. Shen Yun Performing Arts.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی