Search
Asset 2

شورشیان شرق اوکراین، جعبه سیاه هواپیمای مالزیایی را تحویل دادند

تجمع مردم در مقابل سفارت روسیه در کوالالامپور مالزی در اعتراض به حمله به هواپیمای مسافربری مالزی که از آمستردام هلند عازم کوآلالامپور بود.  تمام ۲۹۸ سرنشین این هواپیما کشته شدند. (MOHD RASFAN/AFP/Getty Images)
تجمع مردم در مقابل سفارت روسیه در کوالالامپور مالزی در اعتراض به حمله به هواپیمای مسافربری مالزی که از آمستردام هلند عازم کوآلالامپور بود. تمام ۲۹۸ سرنشین این هواپیما کشته شدند. (MOHD RASFAN/AFP/Getty Images)
تجمع مردم در مقابل سفارت روسیه در کوالالامپور مالزی در اعتراض به حمله به هواپیمای مسافربری مالزی که از آمستردام هلند عازم کوآلالامپور بود. تمام ۲۹۸ سرنشین این هواپیما کشته شدند. (MOHD RASFAN/AFP/Getty Images)


شبه‌‏نظامیان جدایی‌‏طلب اوکراین، جعبه سیاه هواپیمای مالزیایی را به مقام‌های این کشور تسلیم کردند.

به‌‏گزارش بی‎بی‎‌‏سی، روز دوشنبه در جلسه‌‏ای که در شهر دونتسک برگزار شد، هیأتی از متخصصان مالزی هر دو جعبه را از رهبر جدایی‌‏طلبان هوادار روسیه دریافت کردند.

به‌‏گفته‌‏ی رئیس این هیأت، این قطعات سالم به‌‏نظر می‌‏رسند و به‌‏زودی تحقیقات روی اطلاعات ضبط شده روی آن آغاز می‌‏شود.

هواپیمای مسافربری مالزی که روز پنج‌‏شنبه ۲۶ تیرماه، از آمستردام هلند عازم کوآلالامپور بود، با اصابت یک موشک سقوط کرد و تمام ۲۹۸ سرنشین این هواپیما کشته شدند.

۱۹۲ نفر از مسافران این هواپیما هلندی بودند و تاکنون اجساد ۲۸۲ قربانی پیدا شده است.

کشورهای غربی می‌گویند، این پرتابگر موشک زمین به‌‏هوا، ساخت کشور روسیه بوده و طبق شواهد در دست جدایی‌‏طلبان بوده است.

مقامات روسیه و اوکراین یکدیگر را در دست داشتن در سقوط هواپیمای مالزیایی متهم می‌‏کنند.

در همین حال، شورای امنیت سازمان ملل متحد، روز دوشنبه طی قطعنامه‌ای که به تصویب اکثریت قاطع کشورهای عضو رسید، این حادثه‌‏ی تروریستی را محکوم کرد.

در این قطعنامه از تمام دولت‌‏های منطقه خواسته شده تا به‌‏طور مسئولانه‌‏ای برای یافتن عوامل سقوط هواپیما کمک کنند و شبه‌‏نظامیان هم برای دسترسی بدون محدودیت و امن بازرسان به منطقه، همکاری کامل داشته باشند.

همچنین از اوکراین خبر می‌‏رسد، با توافق میان دولت مالزی و شورشیان هوادار روسیه، اجساد قربانیان با قطار به شهر خارکف که در کنترل دولت مرکزی است منتقل شد.

این اجساد قرار است برای بررسی در یک آزمایشگاه پزشکی قانونی پیشرفته، به آمستردام منتقل شوند.

اپک‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی