Search
Asset 2

شوید، معده، ذهن و مشکلات مربوط به قاعدگی را بهبود می‌‌‌‏بخشد

شوید، معده را التیام می‌‌‌‏بخشد.
شوید، معده را التیام می‌‌‌‏بخشد.

شوید گیاهی‌‌‌‏ست که عمدتا به‌‌‌‏عنوان طعم‌‌‌‏دهنده خیارشور شناخته‌‌‌‏شده است. ولی درواقع برای بهبود گازهای دستگاه گوارش، اسهال، سوزش سردل و سایر علایم ناشی از آزردگی دستگاه گوارش، درمانی التیام‌‌‌‏بخش و سالم نیزهست.

گیاهان زیادی برای سوءهاضمه وجود دارند، ولی ماهیت ملایم و التیام‌‌‌‏بخش شوید باعث می‌‌‌‏شود تا گزینه‌‌‌‏ای عالی برای درمان کودکان باشد.

دکتر فِرنی در کتاب خود «گیاهان طبی دارویی» می‌‌‌‏نویسد «مایع نیروبخشی از تقطیر گیاه شوید حاصل می‌‌‌‏شود، که اکثر مادران و پرستارهای کودک آن را به‌‌‌‏خوبی می‌‌‌‏شناسند. این ماده، درمان قطعیِ نفخِ اطفال است؛ ضمنا به همان اندازه در برطرف کردن نفخِ بزرگسالانِ خوش خوراک نیز موثر است.»

مصریان و یونانیان باستان با خاصیت مشهور ضدنفخِ شوید آشنا بودند. پزشکان رومی دوران باستان برای انواع مشکلات گوارشی، از سکسکه گرفته تا یبوست، شوید را توصیه می‌‌‌‏کردند.

مطالعه‌‌‌‏ای در سال ۲۰۰۲ نشان داد که شوید می‌‌‌‏تواند به محافظت از پوشش داخلی معده کمک کند. محققین به این نتیجه رسیدند که عصاره دانه شوید با فعالیت ضدزخم و ضدترشح اسید معده، می‌‌‌‏تواند درمان خوبی برای رِفلاکس اسید معده «بازگشت اسید معده به سمت مِری» و زخم‌‌‌‏های گوارشی باشد. شوید «در انگلیسی: دیل»، از لغتی در زبان اسکاندیناویِ قرن ۱۴ با نام « دیلا » گرفته شده است که به معنی «التیام بخشیدن» است.

این گیاه نه‌‌‌‏تنها دردهای معده را ساکت می‌‌‌‏کند، حتی اعتقاد براین است که تاثیر خفیف آرام‌‌‌‏بخشی هم برای ذهن دارد. دکتر فِرنی برای آرام کردن بچه‌‌‌‏های بی‌‌‌‏قرار و بهانه‌‌‌‏گیر، توصیه می‌‌‌‏کند پیش از خواب به آنها مقداری چایِ شوید که دم‌‌‌‏کرده چند قاشق چایخوری شوید است، بدهید.

 تصویر بخش‌‌‏های مختلف گیاه شوید توسط اتو تومه (Public Domain)
تصویر بخش‌‌‏های مختلف گیاه شوید توسط اتو تومه (Public Domain)

گیاه بانوان

شوید یکی از گیاهان خانواده هویج «آمبلی فرا» است، و اغلب در باغ‌‌‌‏ها با رازیانه و بادیان رومی«انیسون» اشتباه گرفته می‌‌‌‏شود- زیرا این دو نیز از همین خانواده هستند با برگ‌‌‌‏های معطر و باریک.

یکی از درمان‌‌‌‏های شناخته‌‌‌‏شده برای تنظیمِ روند کند عادت ماهیانه در خانم‌‌‌‏ها، شوید است. گیاهانی که عادت ماهیانه را تقویت می‌‌‌‏کنند، گیاهان قاعدگی‌‌‌‏آور نامیده می‌‌‌‏شوند. بسیاری از گیاهان خانواده هویج این خاصیت را دارند.

دکتر جیمز دوک در کتاب خود «داروسازی سبز»، می‌‌‌‏نویسد: «ترکیب آپیول موجود در شوید یک جز به‌‌‌‏شدت قاعدگی‌‌‌‏آور است که به‌‌‌‏همین دلیل اغلب گیاپزشکان «عطاری‌‌‌‏ها» به زنان باردار هشدار می‌‌‌‏هند تا از مصرف شوید به‌‌‌‏صورت فراورده‌‌‌‏های تغلیظ شده، در این دوران بپرهیزند.» نسخه دکتر دوک برای مشکل کندیِ جریان عادت ماهیانه این است؛ چای دم‌‌‌‏کرده، حاصل از ۲ قاشق چایخوری تخم له‌‌‌‏شده شِوید.

باوجودی‌‌‌‏که مادران باردار باید از مصرف مقادیر خیلی زیاد شوید بپرهیزند، ولی می‌‌‌‏تواند راه‌‌‌‏حل مناسبی برای مادران شیرده باشد. از سال‌‌‌‏ها قبل شوید، برای کمک به افزایش جریان شیر استفاده می‌‌‌‏شده است، و از طرفی این شیر می‌‌‌‏تواند برای تسکینِ دل‌‌‌‏درد طفل شیرخوار نیز موثر باشد.

یک گیاه شوید به تنهایی می‌‌‌‏تواند هزاران تخم تولید کند و طبق مطالعه‌‌‌‏ای در سال ۲۰۱۲ معلوم شد که شوید قابلیت باروری مردان را بیشتر می‌‌‌‏کند. درواقع تخم شوید، کیفیت و توانایی اسپرم را افزایش می‌‌‌‏دهد.

تصویر شوید از کتاب ۱۸۳۲ درباره گیاه‌‌‌‏شناسی پزشکی (Public Domain)
تصویر شوید از کتاب ۱۸۳۲ درباره گیاه‌‌‌‏شناسی پزشکی (Public Domain)

تغذیه

مصرف شوید برای افرادی که نگران صدمات استخوانی هستند، توصیه می‌‌‌‏شود. زیرا غنی از مواد معدنی مثل آهن، منیزیوم و منگنز است. یک قاشق غذاخوری تخم شوید، حدوداٌ به‌‌‌‏اندازه یک لیوان کوچک شیر کلسیم دارد.

همچنین شوید منبع خوبی از ویتامین‌‌‌‏های C, A وفولات است.

چگونه استفاده می‌‌‌‏شود؟

شوید طعم خوشایند وملایمی دارد- کمی شور، کمی شیرین، با گل‌‌‌‏های ظریف. برگ‌‌‌‏های ظریف و نازک آن بخصوص وقتی تازه چیده شدند، بهترین طعم را دارند.

شوید معطر است، برگ‌‌‌‏های خاص و جالب آن در ترکیب با ماهی، حبوبات، ماست، پنیر، سبزیجات و سس گوجه‌‌‌‏فرنگی عالی می‌‌‌‏شود. ولی طولانی‌‌‌‏مدت نمی‌‌‌‏ماند. بوته استفاده نشده آن خیلی زود در فریزر، خرد و نرم می‌‌‌‏شود. برخلاف خیلی از گیاهان دیگر طعم بد و نامطلوبی ندارد. پس اگر طعم آن را دوست دارید، سراغ‌‌‌‏اش بروید و از آن زیاد استفاده کنید. سس پِستوی شوید…امتحان کردید؟

برگ‌‌‌‏های آن برای غذا مناسب‌‌‌‏اند ولی وقتی عطاری‌‌‌‏ها سراغ‌‌‌‏اش می‌‌‌‏روند، بیشتر با تخم شوید سروکار دارند که نمای ظاهری و طعم آن خیلی شبیه سایر بستگان خانواده هویج است؛ مثل زیره. شما می‌‌‌‏توانید از تخم له‌‌‌‏شده آن چای درست کنید یا برای طعم دادن به سرکه از آن استفاده کنید؛ یا از همه ساده‌‌‌‏تر، آنها رابجوید. تخم‌‌‌‏های شوید در ایجاد احساس خوشایند در دهان و رفع بوی بد آن موثرند.

حقایق جالب درباره شِوید:

شوید گل‌‌‌‏های زردرنگی دارد که برای برخی از حشرات گرده‌‌‌‏افشان، مثل زنبورها و پروانه‌‌‌‏ها، خیلی جذاب است.

اغلب به تخم‌‌‌‏ شوید، «تخم معبد» نیز می‌‌‌‏گفتند زیرا بچه‌‌‌‏ها برای ساکت ماندن طی مراسم طولانی کلیسا، تخم‌‌‌‏های آن را می‌‌‌‏جویدند.

رومی‌‌‌‏های باستان از روغن شوید برای برطرف کردن دردهای ناشی از ورم مفاصل، عصب سیاتیک و التیام زخم استفاده می‌‌‌‏کردند.

نیکلاس کالپِپِر،گیاه‌‌‏پزشک قرن هفدهم، شوید را به‌‌‌‏عنوان رازیانه درجه دو درنظر گرفت. هر دو گیاه خصوصیات بسیار مشابهی دارند.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی